Червоний мак, як символ пам'яті.

  ---
Червоний мак, як символ пам'яті.

8-9 травня пройдуть в Україні під символом червоного маку. На офіційних заходах буде використовуватися стилізоване зображення цієї квітки. Символ розробив харківський дизайнер Сергій Мішакін. Його маки нагадують отвір від кулі, від якого розходиться кров.

У Європі, США і Канаді з часу закінчення Першої світової війни мак символізує пам'ять про загиблих на полях битв. Цей символ закріпився після публікації знаменитого військового вірша Джона МакКрея "На полях Фландрії". Саме цими квітами поросли поля бельгійської Фландрії, де розгорталися найбільш кровопролитні бої тієї війни.

Червоний мак, що символізує кров, пролиту на полях битв, також є пам'ятним знаком Дня АНЗАК, під час якого жителі Австралії та Нової Зеландії вшановують співгромадян, полеглих у всіх військових конфліктах.
У християнській традиції є вірування, що маки виросли з крапель крові розп'ятого Ісуса Христа. Тобто вони є символом безневинно пролитої крові.
В українському фольклорі мак був символом краси юних дівчат, і в той же час його пов'язували з хтонічними істотами і смертю. У літературі та піснях квітка маку асоціювалася з кров'ю козаків, які загинули за Україну.

У міфах і фольклорі багатьох народів мак також пов'язаний зі смертю і кров'ю. Легендарний давньогрецький поет Гомер також порівнював недовговічні квіти маку із загиблими на полі бою солдатами.Героїчні наші Люди, Ви вистояли, захистили, перемогли і покарали зло агресора!
СЛАВА і ВІЧНА ВАМ ПАМ'ЯТЬ!

Схожі новини по темі ---Прокоментувати статтю: