Садимо малину навесні

Садимо малину навесні

Якщо ви намагаєтеся розвести великий малинник, ефективніше вибрати посадку малини траншеями. Такий спосіб набагато простіший і зручніший, також є переваги для зростання малини, оскільки всі кущі будуть отримувати добрива при підживленні чи поливі.

Для посадки малини викопуємо траншеї глибиною приблизно до 40 см і на відстані не менше метра, півтора, а дно викладаємо родючою грунтовою сумішшю, що складається з подвійного сульфату, перегною і верхнього родючого шару землі. Якщо на вашій ділянці родюча земля, то можна обійтися і без добрив.

Оскільки малина світлолюбна рослина і любить сонячні місця, траншеї будемо прокладати з півдня на північ. Таке розміщення траншей забезпечить найбільшу освітленість протягом усього світлового дня і пагони не витягуватимуться, а залишаться міцними і плодоносними.

Тепер за Вами вибір сорту малини, який найкраще підходить для Вашого регіону. Єдина вимога під час вибору саджанців - мають бути міцні сильні пагони з розвиненою кореневою системою. На один кущ малини достатньо два - три пагони, решту пагонів видаляємо. Намагайтеся не пересушити коріння і якщо а Вас велика площа посадки, прикрийте коріння пагонів малини зволоженою тканиною, або злегка прикопайте.
При висадці пагонів малини у траншеї дотримуйтесь відстані між кущами 60 см, а якщо висаджуєте по одному пагону на кущ, то відстань можна скоротити до 30 см. Присипаємо малину підготовленою сумішшю родючого грунту, злегка притрушуючи пагоном, щоб земля добре заповнила між кореневий простір.
При поливі малини намагайтеся не перезволожувати, тому що це призводить до витягування пагонів і завдає шкоди для плодоношення. У таких пагонах бруньки знаходяться на великій відстані одна від одної, він стає тонким і ламким. Скоріш за все такий пагін взимку вимерзне, тим самим знизивши врожайність на майбутній рік.

Після посадки саджанці малини треба полити і присипати зверху пухким родючим грунтом або мульчою. Для мульчі підійдуть деревна тирса, торф, компост. Удобрювати малину можна час від часу деревною золою, вона покращує смак ягід, але бажано не перестаратися, що б надмірно не закислити грунт.

Якщо малина посаджена в траншею, то її зручно пустити на шпалеру. Для цього на кінцях траншеї треба забити металеві або дерев'яні кілки і натягнути між ними дріт.

Для першого року досить однієї на відстані метра від землі. Коли пагони малини витягнуться, їх треба підв'язати з інтервалом 10-15 см. На наступний рік розтягнути ще один дріт на дох рівнях - 35см і 1,60 м. До самого нижнього рівня можна прив’язати молоді пагони, які з’явилися восени.

Спосіб підв'язки на шпалері дуже зручний при експлуатації, кущі малини не розвалюються в різні боки, між рядами можна спокійно ходити і збирати врожай ягід, а цвіт завжди на сонці і зав'язь здійснюється на всі 100 відсотків, даючи високі врожаї малини, а малини, як кажуть, багато не буває.

Схожі новини по темі Домівка / Сад і город



Прокоментувати статтю:

Народний календар

Народний та церковний календар свят. Березень

Народний та церковний календар свят. Березень

Березень – первісток весни, спадкоємець лютого, провісник квітня, ранок весни і ранок року. Це...

Традиції, прикмети, прислів’я

Українські традиції, прикмети, прислів’я. Березень

Українські традиції, прикмети, прислів’я. Березень

Перший весняний місяць Березень, господар полів та лісів, котрий, як сказав поет, білим поясом...

Посівний календар

Місячний посівний календар на березень 2024

Місячний посівний календар на березень 2024

Місячний посівний посадковий календар садовода огородника, таблиця на березень місяць 2024 року по...