Корисні поради починаючому садівникові
Якщо хочете , щоб весна прийшла у ваш сад на 7-10 днів раніше, то з настанням весняних сонячних днів почорніть сніг у саду золою, тобто рівномірно порозсипайте золу по території саду.
Щоб вишня, слива у вашому саду не зацвіли занадто рано і квіти не потрапили під весняні заморозки, поки в саду є сніг, землю під кронами цих дерев треба покрити товстим шаром снігу, а сніг накрити світлою мульчею : соломою, тирсою. Земля під кроною залишиться примерзлою довше, харчування до коріння почне надходити пізніше, тому цвітіння затримається на 5-7 днів.
Як тільки почнуть розпускатися листя і розкриватися бруньки, на крони дерев кинуться полчища шкідників: яблучний квіткоїд, яблучна плодожерка, пилильщики і т. п. Їх можна затримати і знищити за допомогою встановлення ловчих поясів.
Ловчі пояси - це мішковина, гофрований картон, звичайний папір в декілька шарів шириною 25 - 30 см, обв'язані навколо стовбура дерева на висоті 40-50 см. Ловчі пояси ставлять з настанням перших теплих днів і набуханням бруньок.
Шкідники, що прокинулися від зимової сплячки кинуться на крону дерева, але знайдуть на своєму шляху затишне містечко - ловчий пояс, сховаються під ним. Садівникові залишається один раз в два- три дні перевіряти ловчі пояси і знищувати присутніх там шкідників.
Досвідчені садівники ефективно застосовують вивішування на крону дерев різних пасток з приманками. Наприклад, наприкінці цвітіння яблуні вивішують широкі консервні банки з квасом. Запах квасу сильно приваблює метеликів плодожерки, і садівникові залишається щоранку прибирати нападників метеликів і при необхідності додавати воду або квас. Нешкідливо і ефективно.
Якщо у вашому саду смородина (чорна, червона, біла) рясно цвіте, а потім зав'язі осипаються, то причиною може бути погане запилення квіток. Смородині можна допомогти. Для цього 1 столову ложку натурального меду розчиніть в 1 л води і обприскайте кущі , коли вони цвітуть. Це приверне бджіл. Запилення буде повним. Таким способом можна допомогти вишні, яблуні та іншим деревам. Але цей захід не допоможе, якщо зав'язі осипаються від того, що кущі погано доглянуті, що не поливаються, ніколи не бачили гною.
Кожному садівникові неприємно бачити, як забруднилися землею дозрілі ягоди суниці під час поливів або сильного дощу. Щоб цього не сталося , на початку цвітіння міжряддя , а так само під рослинами суниці потрібно посипати 2-5 см суцільного шару тирси і відразу ж полити плантацію розчином аміачної селітри або сечовини (2 сірникових коробки на 10 л води).
Під вологе літо при рясних поливах дозріваючу суницю ушкоджують слимаки. Вони ніби обгризають ягоди. Вдень вони ховаються в затишних місцях. Цим користуються досвідчені садівники: якщо в міжряддях суниці розкласти шматочки дощок, фанери, то слимаки на день сховаються там . Залишається перевертати досочки і знищувати слимаків. Слизняків добре ловлять також жаби.
Якщо у вашому саду з'явилися гризуни, то їх можна виловити за допомогою найпростішої мишоловки, що представляє собою літрову молочну пляшку , закопану в землю так , щоб горлечко було врівень із землею.
Для заманювання мишей на дно пляшки потрібно кинути невеликий шматочок пахучої принади: ковбаси чи сиру, ними ж потрібно обмазати горлечко пляшки. Миші падають в пляшку , а вилізти не можуть ...