Основні помилки при вирощуванні розсади

* Використання для приготування ґрунтової суміші ґрунту , взятої з городніх грядок і торфу невідомого походження. Ця ґрунтова суміш повинна готуватися тільки зі спеціальних компонентів (дернова земля, перегній, провентильований низинний торф , залежана тирса, крупнозернистий річковий пісок), взятих у певному співвідношенні залежно від вирощуваної культури.

Ці компоненти повинні пройти 5-6 тижневу обробку холодом на балконі з дворазовим розморожуванням. За два тижні до посіву насіння на розсаду, не забудьте цей грунт занести в приміщення. Протягом цього часу в ньому буде пробуджуватися корисна мікрофлора. Але оптимальним варіантом сьогодні, напевно слід вважати придбання готової ґрунтової суміші, призначеної для вирощування саме потрібних вам овочів в спеціалізованому магазині.

* Використання для вирощування розсади ємностей, в яких поганий дренаж, тому більшість насіння і проростків загине, так і не встигнувши зійти.

* Посів для вирощування розсади насіння , придбаних на ринку або у вуличних продавців. Купити насіння можна тільки в спеціалізованих насіннєвих магазинах. При цьому на пакеті з насінням мають бути зазначені кількість насіння, номер партії і термін придатності насіння.

* Вторинна підготовка вже підготовлених виробником насіння, про що обов'язково вказано на зворотному боці пакетика з насінням. Таке зайва старанність може призвести до непередбачуваних наслідків, аж до повної загибелі всього насіння. Це особливо відноситься до інкрустованого насіння, покритого кольоровою оболонкою . Їх необхідно висівати тільки сухими.

* Посів непідготовленого насіння , в т.ч. і власного виробництва, оскільки переважна частина інфекційних захворювань овочів передається саме з непідготовленого насіння , а не з ґрунтом, як це зазвичай вважають садівники (хоча і там їх міститься багато).

* Надмірне заглиблення насіння в грунт при посіві , що може призвести до появи тільки одиничних сходів.

* Полив ґрунту в посівному ящику відразу після посіву насіння, так як при цьому насінини можуть бути затягнуті разом з водою вглиб ґрунту . Грунт у ящику необхідно рясно полити теплою водою безпосередньо перед посівом насіння, а після посіву лише окропити теплою водою з пульверизатора.

* Загущений посів насіння. При цьому сіянці розвиваються нерівномірно, стебла у розсади витягуються, формуються крихкими. Такі сіянці важко пікірувати, до того ж вони більшою мірою уражаються чорною ніжкою та іншими захворюваннями.

* Посівний ящик відразу після посіву насіння поставлений на холодне підвіконня. Залежно від температури повітря на вулиці температура ґрунту в такому ящику буде на 8-12 градусів нижче, ніж температура повітря в кімнаті. При цьому насіння багатьох овочів можуть просто не зійти і загинути.

* Занадто висока температура повітря призводить до того, що розсада починає витягуватися, стає ніжною. Для дружнього проростання насіння більшості теплолюбних культур кращою в цей час буде температура 22-26 градусів, а для подальшого розвитку 20 градусів (виняток: баклажани та дині - 22-24 градуса).

* Недостатній полив веде до пересушування верхнього шару ґрунту , що призводить до загибелі проростків або відмирання коріння у молодих рослин. А зайвий полив призводить до загнивання коренів або ураження рослин чорною ніжкою і до їх загибелі.

* Полив розсади холодною , не відстояною протягом доби водою. Температура води повинна бути не нижче 22-24 градусів.

* Вирощування розсади при недостатньому освітленні. Рослини при цьому витягуються і не здатні надалі дати великий урожай. Ящики з розсадою треба ставити на південне, сонячне підвіконня. У будь-якому випадку її треба підсвічувати лампами денного світла так, щоб загальна тривалість світлового дня становила 12-14 годин, тобто при ранньому посіві насіння розсаду треба досвічувати навіть на південних підвіконниках. А для покращення освітлення треба у ящика з розсадою з боку кімнати встановити світло відбиваючий екран , натягнувши для цього фольгу на картон.

* Запізнення з пікіровкою розсади овочів. Для більшості овочевих культур це необхідно робити після появи 1-2 справжніх листків. Після пікіровки рослини на 2-3 дні необхідно затінити від прямих сонячних променів.

* Не можна залишати розсаду без уваги після пікіровки. Перший полив після пікіровки проводять через 5-6 днів, а підгодівлі треба починати не раніше, ніж рослини приживуться і почнуть рости. Проводять їх зазвичай раз на 10 днів, чергуючи органічні і мінеральні добрива.

* Поява хвороб. Для їх запобігання потрібно подбати про вільну від інфекції грунтовоу суміш для вирощування розсади та підготовці насіння до сівби. У ґрунтову суміш треба додати тріходермін і регулярно поливати розсаду препаратами «Різоплан» , «Триходермін» і т.д.

Схожі новини по темі Домівка / Сад і городПрокоментувати статтю:

Народний календар

Народний церковний календар. Квітень

Народний церковний календар. Квітень

Назва цього місяця пов’язана з цвітінням квітів. Цвітень. Весна повністю вступає в свої права....

Традиції, прикмети, прислів’я

Квітень. Традиції, прикмети, прислів’я.

Квітень. Традиції, прикмети, прислів’я.

Якщо березень весну, наче наречену, лишень приводить у гості, то квітень її вже зустрічає як...

Посівний календар

Місячний посівний календар на травень 2021

Місячний посівний календар на травень 2021

Місячний посівний календар садівника-городника-квітникаря на Травень 2021 року із зазначенням фаз...