Основні помилки при вирощуванні розсади

* Використання для приготування ґрунтової суміші ґрунту , взятої з городніх грядок і торфу невідомого походження. Ця ґрунтова суміш повинна готуватися тільки зі спеціальних компонентів (дернова земля, перегній, провентильований низинний торф , залежана тирса, крупнозернистий річковий пісок), взятих у певному співвідношенні залежно від вирощуваної культури.

Ці компоненти повинні пройти 5-6 тижневу обробку холодом на балконі з дворазовим розморожуванням. За два тижні до посіву насіння на розсаду, не забудьте цей грунт занести в приміщення. Протягом цього часу в ньому буде пробуджуватися корисна мікрофлора. Але оптимальним варіантом сьогодні, напевно слід вважати придбання готової ґрунтової суміші, призначеної для вирощування саме потрібних вам овочів в спеціалізованому магазині.

* Використання для вирощування розсади ємностей, в яких поганий дренаж, тому більшість насіння і проростків загине, так і не встигнувши зійти.

* Посів для вирощування розсади насіння , придбаних на ринку або у вуличних продавців. Купити насіння можна тільки в спеціалізованих насіннєвих магазинах. При цьому на пакеті з насінням мають бути зазначені кількість насіння, номер партії і термін придатності насіння.

* Вторинна підготовка вже підготовлених виробником насіння, про що обов'язково вказано на зворотному боці пакетика з насінням. Таке зайва старанність може призвести до непередбачуваних наслідків, аж до повної загибелі всього насіння. Це особливо відноситься до інкрустованого насіння, покритого кольоровою оболонкою . Їх необхідно висівати тільки сухими.

* Посів непідготовленого насіння , в т.ч. і власного виробництва, оскільки переважна частина інфекційних захворювань овочів передається саме з непідготовленого насіння , а не з ґрунтом, як це зазвичай вважають садівники (хоча і там їх міститься багато).

* Надмірне заглиблення насіння в грунт при посіві , що може призвести до появи тільки одиничних сходів.

* Полив ґрунту в посівному ящику відразу після посіву насіння, так як при цьому насінини можуть бути затягнуті разом з водою вглиб ґрунту . Грунт у ящику необхідно рясно полити теплою водою безпосередньо перед посівом насіння, а після посіву лише окропити теплою водою з пульверизатора.

* Загущений посів насіння. При цьому сіянці розвиваються нерівномірно, стебла у розсади витягуються, формуються крихкими. Такі сіянці важко пікірувати, до того ж вони більшою мірою уражаються чорною ніжкою та іншими захворюваннями.

* Посівний ящик відразу після посіву насіння поставлений на холодне підвіконня. Залежно від температури повітря на вулиці температура ґрунту в такому ящику буде на 8-12 градусів нижче, ніж температура повітря в кімнаті. При цьому насіння багатьох овочів можуть просто не зійти і загинути.

* Занадто висока температура повітря призводить до того, що розсада починає витягуватися, стає ніжною. Для дружнього проростання насіння більшості теплолюбних культур кращою в цей час буде температура 22-26 градусів, а для подальшого розвитку 20 градусів (виняток: баклажани та дині - 22-24 градуса).

* Недостатній полив веде до пересушування верхнього шару ґрунту , що призводить до загибелі проростків або відмирання коріння у молодих рослин. А зайвий полив призводить до загнивання коренів або ураження рослин чорною ніжкою і до їх загибелі.

* Полив розсади холодною , не відстояною протягом доби водою. Температура води повинна бути не нижче 22-24 градусів.

* Вирощування розсади при недостатньому освітленні. Рослини при цьому витягуються і не здатні надалі дати великий урожай. Ящики з розсадою треба ставити на південне, сонячне підвіконня. У будь-якому випадку її треба підсвічувати лампами денного світла так, щоб загальна тривалість світлового дня становила 12-14 годин, тобто при ранньому посіві насіння розсаду треба досвічувати навіть на південних підвіконниках. А для покращення освітлення треба у ящика з розсадою з боку кімнати встановити світло відбиваючий екран , натягнувши для цього фольгу на картон.

* Запізнення з пікіровкою розсади овочів. Для більшості овочевих культур це необхідно робити після появи 1-2 справжніх листків. Після пікіровки рослини на 2-3 дні необхідно затінити від прямих сонячних променів.

* Не можна залишати розсаду без уваги після пікіровки. Перший полив після пікіровки проводять через 5-6 днів, а підгодівлі треба починати не раніше, ніж рослини приживуться і почнуть рости. Проводять їх зазвичай раз на 10 днів, чергуючи органічні і мінеральні добрива.

* Поява хвороб. Для їх запобігання потрібно подбати про вільну від інфекції грунтовоу суміш для вирощування розсади та підготовці насіння до сівби. У ґрунтову суміш треба додати тріходермін і регулярно поливати розсаду препаратами «Різоплан» , «Триходермін» і т.д.

Схожі новини по темі Домівка / Сад і город



Прокоментувати статтю:

Народний календар

Народний та церковний календар свят. Березень

Народний та церковний календар свят. Березень

Березень – первісток весни, спадкоємець лютого, провісник квітня, ранок весни і ранок року. Це...

Традиції, прикмети, прислів’я

Українські традиції, прикмети, прислів’я. Березень

Українські традиції, прикмети, прислів’я. Березень

Перший весняний місяць Березень, господар полів та лісів, котрий, як сказав поет, білим поясом...

Посівний календар

Місячний посівний календар на березень 2024

Місячний посівний календар на березень 2024

Місячний посівний посадковий календар садовода огородника, таблиця на березень місяць 2024 року по...