Як виростити суницю з насіння
Посадка насіння суниці.
Насіння суниці висівайте на розсаду в межах з лютого по квітень. Якщо не буде штучного освітлення, краще не поспішати висівати насіння і провести його в квітні, коли вже вистачає світла, інакше розсада суниці сильно витягнеться і буде погано розвиватися. Можна посіяти насіння суниці і влітку у відкритий грунт - тоді плодоношення наступить на наступний рік.
Вирощування суниці з насіння
Насіння суниці розкладіть на поверхні вологого субстрату. Грунт не присипати, так як для проростання насінню потрібне світло. Контейнер з посівами засипте невеликою кількістю снігу , накрийте плівкою або склом і поставте в холодильник на кілька діб при температурі від 0 до +6 °.
При цьому у насіння суниці руйнуються інгібітори проростання, які уповільнюють зростання зародка. Цей процес називають стратифікацією. При вирощуванні суниці з насіння не потрібна тривала стратифікація.
Хоча багато хто з садівників і городників стверджують, що для проростання насіння великоплідних сортів полуниці вона необхідна. Але як показав досвід, все насіння суниці добре проростає, тому що їх схожість залежить більшою мірою від якості та свіжості насіння. Насіння суниці зберігають всхожість не більше двох років.
Після стратифікації миску з накритими склом або плівкою насінням виставляйте на світло. Регулярно витирайте конденсат що утворюється і провітрюйте посіви , збризкуйте підсихаючий грунт з пульверизатора.
Сходи насіння суниці
Насіння суниці часто сходять нерівномірно. Перші паростки зазвичай з'являються через два тижні, а масові сходи - через 3-4 тижні. Тоді плівку з контейнера зніміть і поставте сходи на дуже світле (не на сонці!), прохолодне (16-20 °) місце. Головне - акуратно зволожуйте грунт між сходами суниці , щоб він не пересихав , але й сильно не зволожуйте, інакше сходи суниці загинуть. Для поливу можна використовувати піпетку.
Сіянці суниці акуратно пікірують в легкий поживний грунт, коли у них з'являться 2-4 справжніх листочка. При пікіровці головне посадити сіянці суниці на ту ж глибину, на якій вони росли раніше. Адже саме при пікіровці гине велика частина рослин. Розсаду суниці знову накрийте плівкою або склом.
Після того як сіянці суниці укоріняться і помітно підростуть, починайте їх загартовувати, поступово привчайте до свіжого повітря і сонця. Міцні рослини пересаджуйте в грунт тоді, коли мине загроза заморозків. Перший урожай суниці втішить Вас вже через 4-6 місяців після посіву насіння суниці на розсаду.
Ремонтантна суниця.
Якщо Ви садівник початківець, спробуйте посадити ремонтантну суницю сорту Олександрія. Олександрія безперервно плодоносить з початку літа до осінніх заморозків. Швидко формує великий кущ без вусів. Ягоди суниці ароматні, з оригінальним смаком, і їх можна сушити.
Більш досвідченому садівнику можна посадити гібридні ( Р1 ) великоплідні сорти полуниці. Принцип посадки такий же, як і для суниці, але так як це насіння досить дороге, а рослини більш примхливі, їх слід відразу висівати по одній насінині в підготовлені торф'яні таблетки. Таку полуницю вирощуйте в міні- парничку, який приготуйте в такий спосіб: 5 - літровий бутель з під води розріжте поперек, на дно встановіть торф'яні таблетки з насінням полуниці, зверху засипте снігом і поставте в холодильник.
Через 2-3 дні дістаньте наш міні-парник, встановіть верхню частину пляшки і закріпіть її скотчем. У такому парничку полуниці тепло і затишно. Поливайте обережно, не допускаючи перезволоження, на дні бутля не повинна застоюватися вода. При надлишку вологи провітрюйте парник, відкривши кришку бутлі.
Втрати рослин при такому способі майже не буває, адже їх не треба пікірувати . Рослини добре розвиваються, менше хворіють. Такий парник зручний і при транспортуванні.
Суниця в горщику
Якщо неможливо виростити розсаду суниці в домашніх умовах, спробуйте інший варіант - менш клопіткий і надійніший. Цю розсаду можна посадити в кінці березня або на початку квітня, залежно від погоди.
У квіткові горщики на дно насипте керамзит або крупнозернистий пісок для дренажу. Потім просійте ґрунтову суміш, злегка зволожите, насипте, ущільніть і на поверхні розкладіть насіння суниці.
Зверху горщика насипте трохи снігу, закрийте плівкою або склом. Виберіть на ділянці саме затінене місце і залиште там горщик з насінням суниці на 1-2 тижні.
Після чого їх можна помістити в парник або теплицю і чекати сходів. При такому способі насіння краще сходять і рослини менше хворіють, а при пікіровці велика частина сіянців залишається життєздатною.