Де Ви переважно купуєте насіння?

Як купити якісне насіння?

Як купити якісне насіння?

Купівля насіння це своєрідна гра в рулетку, от тільки результату чекати доводиться довше. Бувалі дачники можуть поділитися десятками випадків недоброякісності насіння.

Часто винуватцями поганого врожаю вважають виробника насіння і даний факт небезпідставний. Як же вберегтися і придбати дійсно якісне насіння на розсаду, яке не підведе своєї схожістю й обдарують свого господаря високим урожаєм?

Перше що повинен знати покупець, це ні в якому разі не купувати насіння на ринку і бабусь. Настільки необачний крок здатний звести нанівець всі ваші старання.

Шанс купити якісне насіння з високою схожістю рівні 10 %. Найчастіше бабусі продають, м'яко кажучи прострочені насіння, які порошаться роками в коробці з-під взуття, хоча деякі види насіння у свій час могли б послужити прекрасним посівним матеріалом.

Також не варто купувати насіння у так званих ларькових розповсюджувачів. У наспіх встановлених наметах і добре прохідному місці встановивши привабливу ціну, продавці часто мають слабке уявлення про розсаду і насіння, здатні продавати товар великими партіями. Якість такого придбаного насіння, чи розсади також залишає бажати кращого.

Схема таких розповсюджувачів проста, закупивши партію дешевого насіння, виробляється фасовка насіннєвого матеріалу в дорогі упаковки, тим самим прибуток від продажу зростає в рази, в гонитві за прибутком такі комерсанти про споживачів не думають.

Купувати насіння слід тільки у великих спеціалізованих магазинах. Працюючи на даному ринку магазини, набувають насіння тільки у великих виробників. Бажаючи по експериментувати, завжди слід купувати насіння випробуваних виробників, щоб не залишитися взагалі без врожаю. Перед тим, ак купити насіння, слід скласти список того, що ви бажаєте придбати, це вбереже вас від незапланованих витрат.


На упаковці насіння повинна бути наступна інформація:
- Найменування фірми виробника , контактних даних для зв'язку і назва пропонованого сорту;
- Термін придатності;
- Вага насіння (вказується в грамах), деякі насіння продаються поштучно (вказано скільки штук);
- Інформація про відповідність ГОСТ. Інше позначення міжнародних стандартів або технічних умов при купівлі насіння не допускається.
- Виробники, що себе поважають вносять додаткову інформацію про терміни посіву, схожості , рекомендацій по агротехнічних методах обробки.

Насіння гранульовані - містяться всередині гранул, які служать додатковим джерелом поживних речовин і мають високу всхожість.

Насіння на стрічках значно спрощує посадку , але має свої мінуси у використанні клейової основи для закріплення насіння на папері, у разі неякісного клею (прострочений ), насіння можуть не зійти.

Яскраво забарвлені насіння говорять не про приналежність до того чи іншого сорту, а обробці фунгіцидами або інсектицидами. Дана міра здатна убезпечити ваш посівний матеріал від можливого ураження різного роду хворобами та шкідниками.
Оптимальним вирішенням проблеми з насінням є отримання насіння з власної ділянки, які показали відмінний результат по урожаю. Також не соромтеся обмінюватися насінням з сусідами по дачі, що також гарантує повну і достовірну інформацію про сорт і врожайності.

Схожі новини по темі Домівка / Сад і городПрокоментувати статтю:

Народний календар

Народний календар. Серпень.

Народний календар. Серпень.

Назва місяця походить від слова «серпанок». Це легка пелена, що застилає й огортає землю. Завдяки...

Традиції, прикмети, прислів’я

Серпень. Традиції, прикмети, прислів’я

Серпень. Традиції, прикмети, прислів’я

Серпень. Народні обряди, звичаї, прикмети та прислів’я на останній місяць літа, серпень....

Посівний календар

Місячний посівний календар садівника та городника на вересень 2022 року

Місячний посівний календар садівника та городника на вересень 2022 року

Місячний посівний календар садівника та городника на вересень 2022 року із зазначенням нового...