Роботи в саду і городі на лютий місяць

  Домівка

Люди тисячоліттями спостерігають за тим, як різні фактори впливають на терміни ведення різних сільськогосподарських робіт. Посівний календар садовода городника - це своєрідний посібник для тих, хто хоче зібрати хороший урожай для себе і своїх близьких. Зазвичай кожен городик використовує місячний посівний календар при сільськогосподарських роботах.

Так як все таки Місяць впливає на ріст рослин? Вчені досліджували цю проблему і з'ясували, що коли Місяць знаходиться в першій фазі, найкраще розвивається коренева система рослини. Після того, як Місяць вступає в другу фазу, його вплив посилюється, тому в цей період активно розвивається наземна частина рослин. Вплив Місяця в третій фазі дає можливість для розвитку кореневої системи, а остання, четверта фаза місяця впливає на надземну частину рослини.

На думку вчених, коренева система рослин найбільше насичена поживними речовинами саме в період першої і третьої фаз. Тому саме в цей час слід займатися висадкою рослин. Також корисно буде для рослин в цей час здійснювати різноманітні поливи та підживлення. А ось стосовно посівів рослин, то краще за все займатися цим на початку другої і четвертої фаз. У ці періоди також добре робити позакореневе підживлення і прополку бур'янів.Сприятливі дні для посіву розсади в лютому 2014 року:

з 1 по 5 лютого 2014 року - зростаючий Місяць;
з 7 по 14 лютого 2014 року - зростаючий Місяць;
з 16 по 21 лютого 2014 року - спадаючий Місяць;
з 23 по 28 лютого 2014 року - спадаючий Місяць.


У дні нового зростаючого Місяця настає сприятливий час для початку нових справ. Можна будувати плани на майбутнє і приймати важливі рішення.
Несприятливі дні в лютому 2014 року:6 лютого 2014 - Перша чверть ;
15 лютого 2014 - Повний місяць ;
22 лютого 2014 - Остання чверть.


Це ризиковані стресові дні, коли не завадить обережність і уважність. Не рекомендується в ці дні починати нові важливі справи. Також у ці дні необхідно звертати пильнішу увагу на стан свого здоров'я.Роботи в саду і городі за місячним посівним календарем на лютий

При зростаючому Місяці слід зайнятися обробкою ґрунту , доглядом за вже посадженими рослинами, збиральними і селекційними роботами.
На початку місяця настає сприятливий час для посадки на розсаду насіння шавлії, петрушки, базиліка, селери, перцю, баклажанів, томатів, огірків, капусти і т. д. Гарний час для вигонки цибулі на пір'я і цибулинних квітів. У цей час пікірують підрослу розсаду, готують для посадки в горщики живці винограду. В саду в цей час не рекомендується робити обрізку , краще зробити щеплення.

Потім настає час для добрива і поливу ґрунту, розпушування ґрунту для кімнатних рослин, боротьби з шкідниками і хворобами.

Продовжують посів томатів, перців, баклажанів, кавуна, дині, гарбуза, капусти, цибулі- порею, салату, суниці, чорнобривців, петунії, запашного горошку, настурції, хризантеми, майорця для розсади. Наприкінці тижня краще нічого не садити, а підживити рослини і розсаду.

Вдруге при зростанні Місяця в кінці місяця рекомендується проводити полив рослин, пікіровку розсади. Можна продовжувати сіяти томати, цибулю, часник, пекучий перець, квасолю на розсаду. Добре в цей час провести обробку кімнатних рослин та їх підгодівлю добривами. В кінці цього періоду сіють шавлій, петрушку, селеру, базилік, мангольд, перець, баклажани, томати, огірки, капусту на розсаду. Пікірують розсаду і прищеплюють рослини. В саду посипають на сніг торф і золу. Продовжують боротьбу з гризунами.

У повний місяць знову настає період відпочинку від садових та городніх робіт. У цей час не рекомендується робити прищіпку і обрізання рослин. Можна продовжувати обрізку зелені, тому що в ній найбільше вітамінів та поживних речовин.

Період спадаючого Місяця хороший для роботи з розсадою, насінням, збиральних робіт, а також для посадки і посіву рослин в закритий грунт. У цей час проводять боротьбу з шкідниками, хворобами, бур'янами, обрізку рослин. Обрізають засохлі , мертві , хворі пагони, роблять стратифікацію насіння і кісточок дерев і кущів. Цей час підходить для пересадки кімнатних рослин, внесення добрива для кімнатних квітів і рослин. Потім настає сприятливий час для посіву цибулі- порею і селери на розсаду. У цей час краще не удобрювати, а поливати рослини в розсаді. Наприкінці цієї фази не рекомендується садити й пересаджувати, краще зайнятися підгодовуванням розсади добривами. Також у цей час майструють будиночки для птахів.

Під час молодого місяця слід відпочити від садових робіт і перенести всі намічені плани на більш сприятливий час. У цей період не рекомендується що-небудь садити й пересаджувати.Перелік робіт в саду і на городі на лютий місяць

Все частіше трапляються відлиги, і земля готується до весни, хоча зовні це може не проявлятися. Лютий - самий сніжний місяць, часті хуртовини і замети на дорогах, високі сніжні покриви, а погода мінлива. У субтропічному кліматі в кінці лютого вже зацвітають сади.

Лютий - пора закупівлі насіння та підготовки розсади, хоча деякі рослини можна було висадити вже в січні. Садівники та городники сіють, пророщують і обробляють рослини для висадки у відкритий грунт.

У цей час слід перебрати все насіння, перевірити терміни їх придатності. Так насіння томатів, огірків, кабачків, буряків зберігають схожість протягом 10 років, насіння редиски, капусти, редьки, базиліка - до 5 років, насіння моркви, петрушки, кропу, перцю, баклажанів, цибулі - до 4 -х років. Прострочені насіння краще викинути.

Тривають роботи з снігозатриманню в саду, адже морози ще не закінчилися. Слід регулярно перевіряти товщину снігового покриву, струшувати сніг з гілок, підгортати пристовбурні кола і ущільнювати навколо дерев і кущів сніг.
Якщо лютий малосніжний, необхідно провести укриття багаторічних рослин соломою, ялиновим гіллям або іншими підручними матеріалами. Перевіряти варто і захист кори від гризунів, і наявність корму в пташиних годівницях.

Бажано уважно оглянути всі дерева і видалити знайдені в гілках гнізда шкідників і хворі плоди (джерела інфекції). Гнізда комах зазвичай розташовуються в листочках , що залишилися на зиму, дрібних гілочках і плодах. Зняті гнізда шкідників необхідно спалити разом з обрізаними гілочками, листям і плодами.

У лютневі теплі дні добре б зрізати черешки для щеплення дерев, інакше в березні можна не встигнути зробити це. При позитивній температурі повітря до розпускання бруньок можна обприскувати рослини від шкідників, обрізати дерева. Якщо відбувається активне танення снігу, слід зробити на ділянці весняний стік, щоб при подальших можливих заморозках на ґрунті не утворилася крижана кірка, яка згубна для багаторічних рослин. Також при тривалих відлигах необхідно прибирати укриття з рослин хмиз, солому, старе листя (щоб рослини не зіпріли ) . У цей час потрібно обрізати старі, відплодоношені і слабкі пагони і гілки у ягідних кущів (малина, смородина, агрус), вирізати непотрібні кореневі порослі, підготувати до посадки нові саджанці, очистити і побілити кору на стовбурах.Вирощування розсади та посів насіння в лютому

Цей місяць підходить для підготовки розсади для подальшої висадки в грунт. Підготовляють місце для розсади, де багато світла і тепла, це як правило, великі підвіконня. На початку місяця висаджують кореневу селеру для розсади. Потім приступають до посадки насіння перців і баклажанів на розсаду.
З середини і до кінця місяця висаджують високорослі і середньо рослі насіння томатів для розсади в добре облаштованих теплицях. Весь місяць підходить для сіяння огірків і висаджування цибулі- ріпки в ящики для зелені. В останніх числах лютого виробляють посадку насіння петрушки, базиліка на зелень, селери для вирощування на підвіконні.Роботи у квітнику на лютий

Лютий - дуже вдалий час для висівання насіння квітів на розсаду в закритому ґрунті та посадки пророщеного насіння. Саме цей підготовчий період важливий для створення ідеального квітника влітку у відкритому ґрунті.

Слід заздалегідь подбати про покупку необхідного насіння, склавши список тих декоративних рослин, яким саме місце в планованому квітнику. При цьому варто пам'ятати про характеристики тих чи інших рослин, які так важливі при створенні декоративної композиції: форма листя , висота рослини, ставлення до вологи і світла, вимоги до ґрунту і час цвітіння. У цьому місяці вже можна починати пророщування бульб жоржин і деяких інших видів рослин в легкому ґрунті. При цьому необхідно дотримуватися температурного і світлового режиму, а також різні інструкції по пророщуванню (якщо рослина куплена без упаковки, дізнайтеся про її особливості у продавця або в довіднику садівника).

Посів таких однорічних рослин, як сальвія, пеларгонія, однорічний жоржин, гвоздика Шабо також можна проводити в лютому. Насіння попередньо замочують, а після набрякання викладають або висипають в легку пухкий грунт (одинично або борозенками). Після проростання насіння необхідне проріджування квіткової розсади.Народні прикмети на лютий місяць

Чим холодніше останній тиждень лютого, тим в березні тепліше буде.
Часті тумани в лютому - до дощового літа.
Початок лютого погожий - весна буде рання, гожа.
Сильні морози в лютому - до короткої зими.
Довгі лютневі бурульки - до довгої зими.
Сухий і холодний лютий - до жаркого серпня.
Теплий лютий - до холодної весни.
Дощовий лютий - до дощової весни і літа.
Погожий лютий - до посухи.
На Єфимія (2 лютого) опівдні сонце - рання весна.
Яка Ксенія, така і весна (яка погода 6 лютого, така буде і велику частину весни) .
На Трифона (14 лютого) зоряно - пізня весна.
Яка погода на Стрітення, така і весна буде.
На Стрітення сніжок - весною дожжок (дощ).
На Стрітення крапель - врожай на пшеницю.
Якщо багато інею на деревах у лютому - багато меду буде.
Як відгукнеться в лютому - так відгукнеться восени.
Якщо в лютому погода хороша, без дощу, то навесні і влітку буде посуха.
Якщо в лютому будуть дощі рясні, то такими будуть і весна, і літо.
Якщо в лютому вже сніг прилип до дерев, то тепло буде.
Якщо 3 лютого хмарне небо, місяць в хмарах «пірнає» - добрий урожай буде, ясне небо - до недороду. Ясна погода - до ранньої весни.
Якщо 10 лютого вітер подме з півночі - буде літо врожайним.
На 14 лютого сніг - весна дощова, якщо холоду - холодна, небо усипане зірками напередодні Стрітення - весна і осінь будуть пізніми.
26 лютого сніг тане - на гарну весну, не тане - очікується холодна і затяжна весна.

Схожі новини по темі ДомівкаПрокоментувати статтю:

Народний календар

Народний календар. Серпень.

Народний календар. Серпень.

Назва місяця походить від слова «серпанок». Це легка пелена, що застилає й огортає землю. Завдяки...

Традиції, прикмети, прислів’я

Серпень. Традиції, прикмети, прислів’я

Серпень. Традиції, прикмети, прислів’я

Серпень. Народні обряди, звичаї, прикмети та прислів’я на останній місяць літа, серпень....

Посівний календар

Місячний посівний календар садівника та городника на вересень 2022 року

Місячний посівний календар садівника та городника на вересень 2022 року

Місячний посівний календар садівника та городника на вересень 2022 року із зазначенням нового...