Як вибрати мотоблок, мотокультиватор для дачі?
Відгуки про мотоблоки і мотокультиватори однозначно сходяться в одному - це зручність, економія сил а також вільного часу. Можна купити нескладний ручний культиватор - і потім він стане в пригоді при найрізноманітніших роботах в саду і на городі: культивуванні, розпушенні, пропашки ґрунту.
Вибір культиватора або мотоблока для городу також може бути продиктований гострою необхідністю регулярного підрізування або ж прополки. Адже повністю видаляючи коріння бур'янів, такий культиватор назавжди позбавляє від них грядки, і при цьому за рахунок унікальної технології безвідвального розпушування ґрунту зберігає його мікрофлору.
Вибір культиватора чи мотоблока для дачі залежить в першу чергу від умов Вашої ділянки а також власне завдань землевласника. Отже, якщо ви все-таки вирішили купити ручний культиватор, то необхідно визначити тип ґрунту на ділянці, а також зрозуміти - чи потрібні вам додаткові функції культиватора, почитати у мережі Інтернет відгуки про різні моделі культиваторів і мотоблоків.
Якщо культиватор буде використовуватися на невеликій, і при цьому регулярно оброблюваній дачній ділянці, то Вам варто звернути в першу чергу увагу на невеликі культиватори вони помітно дешевші і легші, але при цьому мають малу або ж середню потужність (2-4 к.с.) .
Якщо грунт земельної ділянки глинистий, а або ж з кам'яними вкрапленнями, Вам допоможуть культиватори потужністю не менше 5 к.с., бажано з наявністю реверсу (заднього ходу) - на той випадок якщо Ваша машина «зариється» у важкий грунт городу.
При обробці досить великих площ городу рекомендується придбати мотокультиватори з заднім розташуванням фрез і наявністю коліс.
Як вибрати мотоблок?
У нашій історично аграрній країні мотоблоки (мотокультиватори) традиційно користуються великим попитом. Тому не дивно, що ринок перенасичений різними видами мотоблоків і культиваторів відомих і не дуже брендів. І людині, який перший раз стикається з проблемою вибору техніки для свого городу чи присадибної ділянки, дуже складно зорієнтуватися і зробити дійсно правильний вибір, оскільки виникає цілий ряд питань: купити мотоблок або обмежитися культиватором, якої потужності мотоблок необхідний, що краще дизельний мотоблок або бензиновий і т.д.
Що вибрати мотоблок або культиватор?
Справа в тому що у нас дуже часто підміняються поняття мотоблока і мотокультиватора, що вносить ще більшу плутанину у зв'язку з слабкою термінологією. Однак є найбільш характерні особливості, які відрізняють мотоблок від культиватора:
культиватор як правило за своєю потужністю рідко перевищує 5-5,5 к.с., в той час як у мотоблока сягає від 6 до 10 к.с;
мотоблок набагато важче культиватора і може досягати ваги більше 300 кг, а мотокультиватор - не більше 60 кг;
культиватор менш функціональний і може виконувати роботи пов'язані з обробкою ґрунту, доглядом за рослинами, збором врожаю. Мотоблок, за наявності валу відбору потужності, може також працювати як мотопомпа, електрогенератор, подрібнювач (все залежить від навісного обладнання що підключається).
Тому, перш ніж визначитися який мотоблок вибрати або зупинитися на культиваторі, необхідно спланувати обсяг і вид робіт який Ви плануєте виконувати за допомогою мотоблока, або культиватора.
Потужність мотоблока: як правильно розрахувати.
Для маленької присадибної ділянки або невеликого городу та для фермерського господарства потрібні абсолютно різні за своєю потужністю і функціональністю мотоблоки, культиватори. Нижче наведено найбільш оптимальне співвідношення потужності мотоблока щодо площі оброблюваної ділянки:
До 10 соток - до 5 к.с.
Від 10 до 30 соток - від 5 до 6 к.с.
Від 30 до 50 соток - від 6 до 7 к.с.
Від 50 до 100 соток - від 7 до 9 л. с.
Від 100 соток - не менше 10 к.с.
Дизельний мотоблок чи бензиновий?
Переваги, як втім і недоліки дизельного мотоблока над бензиновим аналогом полягають у різниці між дизельним і бензиновим моторами. Дизельний двигун економніший , низько оборотний і тому відмінно переносить навантаження: культивація, оранка, підгортання. Дизельний мотоблок також має більший моторесурс ніж бензиновий мотор. Однак, дизельні двигуни вимагають підвищеної уваги при обслуговуванні, дизельні мотоблоки дорожчі, ніж бензинові. Крім того, бензинові двигуни краще зарекомендували себе при ручному запуску, яким оснащені переважна кількість мотоблоків. Тому фахівці рекомендують купувати дизельний мотоблок з електростартером, але це безумовно істотно підвищує його вартість.