Найкорисніші кімнатні квіти
Кімнатні рослини не тільки насичують атмосферу приміщення киснем, але і позбавляють від багатьох патогенних мікроорганізмів.Тому людина інтуїтивно прагнула перенести у своє житло шматочок живої природи. А в наш час вченими встановлено, що багато кімнатних рослин, якими прикрашені квартири та офіси, виконують функцію «чистильників» повітря.
Вони не тільки насичують атмосферу приміщення киснем, але і позбавляють від багатьох патогенних мікроорганізмів. Крім цього,тліючі речовини, що виділяються, роблять благотворний вплив на людський організм, а деякі кімнатні рослини здатні до нейтралізації шкідливих речовин і випромінювань.

Хлорофітум (Chlorophytum)
Однa з найбільш корисних кімнатних рослин. Для очищення повітря в кімнаті площею близько 20 квадратних метрів достатньо 6 екземплярів рослин.
Листя хлорофітума мають здатність поглинати токсичні речовини, що виділяються синтетичними оздоблювальними матеріалами, а також містяться в продуктах згоряння газу - формальдегіди, сірчані і азотні сполуки. Тому ця кімнатна рослина буде дуже доречною і на кухні з газовою плитою, і в житловій кімнаті.
Здатністю до поглинання формальдегіду та інших отруйних речовин володіють також такі кімнатні рослини, як плющ звичайний, спатіфілліум, драцена, хамедорея.

Хамедорея (Chamaedorea)
особливо рекомендована для будинків, розташованих поблизу шосейних доріг, оскільки Хамедорея нейтралізує випаровування шкідливих речовин, що містяться у вихлопних газах - бензолу, трихлоретилену.
Фікус (Ficus)
.Крім насичення повітря киснем, зволоження й очищення від токсинів, фікус виділяє фітонциди, що пригнічують життєдіяльність мікроорганізмів. Глянець листя фікусу затримує багато пилу, а при митті або протиранні листя вона легко видаляється. Оскільки кисень фікус виробляє в денний час, а поглинає - вночі, то ставити горщик з цією рослиною в спальню, а тим більше, в дитячу, не рекомендується. Ідеальне місце проживання фікуса - кухня або кімнати з вікнами, що виходять на промзону або автостраду.

Сансевієрія (Sansevieria)
Сансевієрія невибаглива рослина, звана в народі «тьощин язик» або «зміїна шкіра», по праву можна вважати генератором кисню. Сансевиерия допомагає людському організму адаптуватися до умов, що змінилися, підвищуючи його імунітет. Тим самим Сансевиерия вберігає від застуди, знижує шкідливий вплив перепадів атмосферного тиску, температури і вологості повітря. Захищає Сансевиерия і від токсинів, що виділяються синтетикою і лінолеумом.

Герань (Pelargonium) Пеларгонія
Пеларгонія виконує функцію «домашнього лікаря» при функціональних розладах нервової системи. Аромат герані знімає нервову напругу, допомагає при безсонні, неврозах, стресах, а також при онкології. Виділювана нею речовина гераніол надає антивірусну та антибактеріальну дію, вбиває віруси стафілококів і стрептококів. А ще пеларгонія начебто «висмоктує» чадний газ і вогкість, відлякує мух, освіжає застояне повітря. Тому, крім спальні, вона добре підходить для кухні.

Лимон (Citrus × limon)
Листя лимону, що є джерелом 85 цілющих речовин, стерилізують повітря. У кімнаті, де виростає лимон, перестають розмножуватися хвороботворні організми. Ефірні масла листя лимона, апельсина, грейпфрута, мурайя, помаранчі та інших цитрусових здатні знижувати підвищений артеріальний тиск, надавати відчуття бадьорості і покращувати загальний стан, підвищувати мозкову активність.

Алоє (Aloe)
Алоє серед багатьох народів славиться своїми цілющими властивостями, такими як антибактеріальний, протизапальний, жовчогінний, ранозагоювальний, і як засіб від опіку. А ще сік алоє сприяє поліпшенню апетиту, посилення секреції травного тракту і нормалізації травлення, підвищенню захисних функцій організму, прискоренню відновних процесів при пошкодженні тканин. Виявляється, кисень алоє виділяє вночі, тому йому саме місце в спальні.

Аспарагус (Asparagus)
Аспарагус при наявності хронічних захворювань незамінний. Своєю присутністю аспарагус сприяє прискоренню загоєння переломів кісток і ушкоджень шкірних покривів, поліпшення еластичності шкіри. Корисний аспарагус при різних легеневих захворюваннях, оскільки зміцнює легені. Аспарагус згубний для багатьох хвороботворних бактерій. До того ж аспарагус поглинає з повітря важкі метали.

Розмарин (Rosmarinus officinalis)
Для людей, які страждають на хронічний бронхіт, емфізему легенів, бронхіальну астму, катар верхніх дихальних шляхів, просто необхідно посадити у себе в будинку лікарський розмарин , фітонциди якого є лікувальною терапією при цих захворюваннях.

Мірт Бересклет Евкаліпт Каланхое
Мірт Бересклет Евкаліпт Каланхое завдяки своїм антибактеріальним властивостям сприяють підвищенню імунітету і попереджають розвиток застуди. Ефективний вплив справляють групи з 4-5 цих рослин навіть на відстані близько 1,5 - 2-х метрів від них.
Очисними властивостями володіють хвойні кімнатні рослини, філодендрон, сингониум, пеперомія, бегонія вічно квітуча, епіпремнум перистий, нефролепис, традесканція.
Вчені встановили, що від фітонцидів кімнатних рослин, що виділяються драценою, амарилісом, гіпеаструма агапантус, зіферантесом, деякі штами бактерій гинуть швидше, ніж від часнику.
Експерти рекомендують такі кімнатні рослини, як: хлорофітум, плющ, алоє і сансев'єрію в якості ефективних очищувачів повітря, причому на одну людину рекомендують мати 10 кімнатних рослин рослин хлорофітума чубатого, по 4 рослини герані, по кімнатній рослині - лимона, філодендрона або інших ліан, кілька кактусів.