Корисні поради дачникам і городникам.

Корисні поради дачникам і городникам.

Перше: восени після збирання врожаю всі згрібають залишки рослин в купу - і тягнуться в повітря шлейфи диму від палаючих багать. Схоже, ніхто не думає про те, що всі корисні речовини, накопичені рослинами з ґрунту, з повітря, відлітають в нікуди, отруюючи повітря їдким димом і збіднюючи ґрунт. Що ж робити з цими залишками?

Заготовити компостну купу, яка замінить органічні добрива, або просто присипати землею по городу. За зиму вони перепріють і зроблять ґрунт пухким, розсипчастим, та ще й повернуть їй всі корисні хімічні елементи, які рослини отримали з ґрунту і повітря (ось вам вже круговорот).

Друге: знову ж таки, восени (або навесні) дачники та городники перелопачують землю, а деякі навіть наймають сторонніх людей, щоб вони скопали город. Яка користь від цієї важкої праці? Та ніякої. Просто міняються місцями верхній і нижній шари ґрунту, та ще й гинуть всі корисні комахи.

Набагато корисніше, та й легше скористатися садовими вилами і не перевертати брили землі, а всього лише поворухнути, розпушити ґрунт. Працювати вилами простіше, менше болить спина, та й справа рухається швидше.

Тепер поговоримо про те, як ми боремося з колорадським жуком, якщо посадили картоплю. З року в рік застосовуємо для обприскування все нові і нові отрутохімікати, а якщо після обприскування пройшов дощ, який змив отруту, і жуки залишилися цілі, купуємо нову отруту і повторно обприскуємо.

Що робити? Та не кропити зовсім. Посадити навколо городу з картоплею календулу, чорнобривці, та й по городу кілька рядків цих квітів пропустити. Колорадський жук терпіти не може запах календули і чорнобривців і сам втече з вашого городу. Дуже вірно сказав Роджер Бекон: «Природою править той, хто слідує її правилами».

І ще кілька перевірених способів по боротьбі з колорадським жуком. Навесні, до посадки картоплі, розкладаємо по городу купки дрібної картоплі (у кожного вона є після збирання врожаю). Із землі вилазять жуки що перезимували, забираються в ці купки картоплі і починають її їсти. Потім забираємо купки-приманки разом з жуками і знищуємо їх.
Корисні поради дачникам.


Корисні поради дачникам і городникам.

Так що дача не тільки для того, щоб працювати, але й відпочивати. Якщо ви живете в місті чи в обласному центрі, то маєте величезний вибір продуктів і в супермаркетах, і на ринках. Але що дивує останнім часом? Купиш зелень - вона на вигляд потужна, довга, пишна, але смак такий, наче зі скла (якийсь дивний хрускіт і присмак чогось неприродного). Причина: нітрати, на яких вирощують цю розкішну зелень. Овочі (огірки і особливо помідори) взагалі не мають ні смаку, ні запаху, та ще після їх вживання смокче під ложечкою і мучить печія. Причина та ж - нітрати. Нас щедро годують хімічними елементами, які містяться в зелені і овочах.

Ось і виходить: щоб вижити в епоху тотальної хімії, треба переходити на натуральне господарство і вирощувати свої овочі, фрукти без хімії, а якщо є можливість, то і м'ясо.

Схожі новини по темі Домівка / Сад і городПрокоментувати статтю:

Народний календар

Народний календар. Серпень.

Народний календар. Серпень.

Назва місяця походить від слова «серпанок». Це легка пелена, що застилає й огортає землю. Завдяки...

Традиції, прикмети, прислів’я

Серпень. Традиції, прикмети, прислів’я

Серпень. Традиції, прикмети, прислів’я

Серпень. Народні обряди, звичаї, прикмети та прислів’я на останній місяць літа, серпень....

Посівний календар

Місячний проісвний календар на серпень

Місячний проісвний календар на серпень

Місячний посівний календар садівника та городника на серпень 2023 року із зазначенням нового...