Газон. Боротьба з бур’янами і хворобами
Найбільш часто на газонах можна зустріти кульбабу, суріпицю, манжетку, подорожник, грицики та інші рослини. Молоді газони, розташовані в сирих місцях заселяє мокриця, а загальна засміченість ділянки сприяє розвитку великої кількості шкідників і хвороб, середовищем існування для яких є газонні трави і бур'яни.
Основне завдання при боротьбі з бур'янами - видалення їх цілком, з коренем або кореневищем. Перша прополка газону зазвичай проводиться навесні, незабаром після появи сходів. У цей період бур'яни різко виділяються своїм виглядом і забарвленням, що полегшує їх видалення. Другу прополку проводять після першого скошування. Проведення всіх весняних прополювань забезпечує значною мірою чистоту газонів протягом літнього періоду. Надалі, проводиться вибіркове видалення бур'янів. Боротьба з однорічними бур'янами полягає у своєчасному скошуванні газону, що перешкоджає їх цвітінню і зав'язуванню насіння.
Газон схильний до багатьох захворювань. Взимку, при несприятливих погодних умовах, трави виснажуються і уражаються збудниками хвороб.
Вимерзання трави відбувається в малосніжні й морозні зими, на піднесених, відкритих місцях, на перезволожених з осені глинистих кірках, при утворенні крижаної кірки. Газон, укритий товстим шаром снігу до пошкодження морозами не схильний. Запобігти вимерзання можна за допомогою своєчасного снігозатримання, ущільнення снігу, хорошою підгодівлею фосфорно-калійними добривами в осінній, а азотними - у весняний період.
Випрівання травостою відбувається також у зимовий період і призводить до виснаження і загибелі рослин. При випаданні снігу на не промерзлий грунт рослина починає голодувати, бо вона відчуває нестачу світла і не отримує з ґрунту поживних елементів. Імунітет рослин падає, окремі частини відмирають, а потім гине і вся рослина. Найбільш сильно пошкоджуються загущені, які переросли з осені газони, вкриті товстим шаром снігу.