Сіємо газонну траву.

Незалежно від способу посіву, його проводять в два прийоми. Підготовлене насіння ділять на дві частини і кожну висівають окремо: першу в одному, другу в іншому, зазвичай перпендикулярному напрямку. По закінченні висіву насіння закладаються граблями на глибину 1-2 см, після чого ущільнюється верхній шар ґрунту. Насіння висіваються вручну або сівалкою. Увечері проводиться полив ділянки дощуванням, щоб не допустити вимивання насіння з ґрунту. Не можна допускати утворення калюж і тривалого застою води. До появи масових сходів необхідно регулярно поливати газон, не допускаючи його пересихання.

Строки посіву насіння залежать від комплексних чинників тісно пов'язаних між собою: ґрунтових умов, якості насіння, місця розташування газону.

Газонні трави зазвичай висіваються в кінці квітня - початку травня, при літньому посіві - у серпні або вересні, з таким розрахунком, щоб молоді сходи могли досить зміцніти і відрости на висоту 10 см до настання морозів.

Пізній осінній посів проводиться перед настанням морозів з таким розрахунком, щоб сходи з'явилися лише навесні майбутнього року. Однак це часто призводить до загибелі частини насіння і розрідженості газону. Можна також сіяти траву протягом усього літа, з умовою регулярного поливу в суху погоду і захисту посівів від птахів і вітру. На бідних ґрунтах разом з насінням рекомендується розкидати стартове комплексне добриво з розрахунку 15-25 г на 1 кв.м. газону.

Для посіву на 1 кв.м. необхідно 40-80 г, або 4-8 кг га 1 сотку. Можна купувати насіння про запас, для підсіву та ремонту газону, так як при зберіганні їх схожість знижується незначно. Сходи, залежно від видів використовуваних трав і погодних умов, з'являються на 9-21 день. Надалі буде потрібно своєчасний і правильний догляд за новоствореним газоном.

Схожі новини по темі Домівка / Ландшафтний дизайнПрокоментувати статтю:

Народний календар

Народний і церковний календар на червень місяць

Народний і церковний календар на червень місяць

Перший літній місяць червень в народі ще називають полудень, рум'янець, різноцвіть, сінокісник,...

Традиції, прикмети, прислів’я

Українські традиції, прикмети, прислів’я. Червень

Українські традиції, прикмети, прислів’я. Червень

Червень літо зарум’янив, приказка, що найточніше характеризує перший літній місяць....

Посівний календар

Місячний посівний календар на червень 2023

Місячний посівний календар на червень 2023

Місячний посівний календар садівника та городника на червень 2023 року із зазначенням нового...