Сіємо газонну траву.

Незалежно від способу посіву, його проводять в два прийоми. Підготовлене насіння ділять на дві частини і кожну висівають окремо: першу в одному, другу в іншому, зазвичай перпендикулярному напрямку. По закінченні висіву насіння закладаються граблями на глибину 1-2 см, після чого ущільнюється верхній шар ґрунту. Насіння висіваються вручну або сівалкою. Увечері проводиться полив ділянки дощуванням, щоб не допустити вимивання насіння з ґрунту. Не можна допускати утворення калюж і тривалого застою води. До появи масових сходів необхідно регулярно поливати газон, не допускаючи його пересихання.

Строки посіву насіння залежать від комплексних чинників тісно пов'язаних між собою: ґрунтових умов, якості насіння, місця розташування газону.

Газонні трави зазвичай висіваються в кінці квітня - початку травня, при літньому посіві - у серпні або вересні, з таким розрахунком, щоб молоді сходи могли досить зміцніти і відрости на висоту 10 см до настання морозів.

Пізній осінній посів проводиться перед настанням морозів з таким розрахунком, щоб сходи з'явилися лише навесні майбутнього року. Однак це часто призводить до загибелі частини насіння і розрідженості газону. Можна також сіяти траву протягом усього літа, з умовою регулярного поливу в суху погоду і захисту посівів від птахів і вітру. На бідних ґрунтах разом з насінням рекомендується розкидати стартове комплексне добриво з розрахунку 15-25 г на 1 кв.м. газону.

Для посіву на 1 кв.м. необхідно 40-80 г, або 4-8 кг га 1 сотку. Можна купувати насіння про запас, для підсіву та ремонту газону, так як при зберіганні їх схожість знижується незначно. Сходи, залежно від видів використовуваних трав і погодних умов, з'являються на 9-21 день. Надалі буде потрібно своєчасний і правильний догляд за новоствореним газоном.


Схожі новини по темі Домівка / Ландшафтний дизайн


Прокоментувати статтю:

Народний календар

Народний календар. Жовтень

Народний календар. Жовтень

Наче й непомітно, але впевнено увійшла в свої права осінь. Найповніше її репрезентує жовтень. У...

Традиції, прикмети, прислів’я

Українські традиції, прикмети, прислів’я про жовтень

Українські традиції, прикмети, прислів’я про жовтень

Українська назва другого осіннього місяця не потребує будь-яких пояснень. Довколишні гаї зодяглися...

Посівний календар

Посівний календар на грудень 2018 року

Посівний календар на грудень 2018 року

Місячний посівний посадковий календар садовода огородника, таблиця на грудень місяць 2018 року по...