Ґрунт для газону

Ґрунт для газону

Перший етап облаштування газону включає прибирання сміття з ділянки, викорчовування або видалення пагонів дерев. Велике значення має правильне планування поверхні ділянки, видалення купин, нерівностей, западин. Ділянка має бути вирівняна настільки, щоб її середина не мала западин. Інакше в них може збиратися вода, що призводить до вимокання та вимерзання газонних трав. Тому, рекомендується надавати майданчикам газону ледь помітний ухил від центру до периферії. Низька якість газонів - жовтизна, слабо розвинений трав'яний покрив - виходить через недостатню або неправильну початкову підготовку ґрунту ділянки. Розвивається також велика кількість бур'янів.

На вибраній під газон ділянці необхідно видалити бур'яни шляхом ретельної прополки або за допомогою хімічних засобів. Як правило, використовується "Раундап" (0,6-0,8 мл / кв.м.), "Реглон" (1,2-1,5 мл / кв.м). Діюча речовина цих гербіцидів проникає в коріння через листя і стебла рослин, зберігаючи активність протягом декількох днів. Висів насіння газонної трави можна проводити не раніше, ніж через 2-3 тижні після обробки.


Ґрунт для газону

Обробка ґрунту під газон проводиться на глибину до 25 см. Якщо благоустрій газону планується на весну, то грунт на ділянці обробляють з осені. При осінній же закладці обробку роблять навесні з подальшою додатковою обробкою на глибину 12-15 см за 10-12 днів до посіву насіння, але обов'язково після закінчення всіх дорожньо-земляних робіт на ділянці.

Кращий час для попередньої обробки ґрунту - осінь. Взимку на ділянку можна підвезти перепрілий гній і підготувати його до весняних робіт. Замість перепрілого гною можна внести компостну землю або торф в суміші з перегноєм. Перед посівом необхідно прорихлити верхній шар ґрунту, внести добрива з розрахунку діючих речовин: 7 г. азоту, 2 г. фосфору і 10 г. калію на 1 кв.м. Потім всю поверхню землі трамбують важким катком. Замість катка можна використовувати дошку.

Рекомендується витримати ділянку протягом приблизно шести тижнів, своєчасно видаляючи бур'яни що з'являються на поверхні. При необхідності можна підсипати на ділянці 15-20 сантиметрів родючого ґрунту. Заключний етап підготовки ґрунту - розпушування граблями верхнього шару ґрунту і посів насіння. Пам'ятайте, основа гарного газону - грунт, дренаж, склад трави та догляд.


Ґрунт для газону

Дренаж обов'язковий при плануванні якісного газону і виконується в першу чергу, особливо на заболочених і надмірно зволожених ділянках. Існує кілька видів дренажу: низовий і верхній. Низовий служить для відведення проточних, низових вод, а верхній - для усунення вологи, що потрапляє на ділянку зверху - дощ, сніг. Технологія пристрою дренажу включає прибирання верхнього родючого шару ґрунту, укладку на неродючий грунт шару гравію, каміння або битої цегли товщиною 10-15 см, потім шару піску товщиною 10-15 см, а вже потім, 10-15 см родючого ґрунту. Після укладання кожного шару, необхідно його ущільнення або прикочування катком.

Схожі новини по темі Домівка / Ландшафтний дизайнПрокоментувати статтю:

Народний календар

Народний і церковний календар на червень місяць

Народний і церковний календар на червень місяць

Перший літній місяць червень в народі ще називають полудень, рум'янець, різноцвіть, сінокісник,...

Традиції, прикмети, прислів’я

Українські традиції, прикмети, прислів’я. Червень

Українські традиції, прикмети, прислів’я. Червень

Червень літо зарум’янив, приказка, що найточніше характеризує перший літній місяць....

Посівний календар

Місячний посівний календар на червень 2023

Місячний посівний календар на червень 2023

Місячний посівний календар садівника та городника на червень 2023 року із зазначенням нового...