Орхідея Фаленопсис. Догляд,вирощування.

Купуючи орхідею фаленопсис, звертайте увагу не тільки на квіти, а й на листя рослини. Вони повинні бути щільними на дотик, без плям і кірок, насичено-зеленого кольору. Також потрібно оглянути бутони на відсутність шкідників.
Орхідея продається в прозорому горщику. Крізь його стінки огляньте кореневу систему. У здорової рослини коріння сріблястого або зеленого кольору.
Куплену орхідею фаленопсис пересаджують тільки в тому випадку, якщо є проблеми з кореневою системою. Якщо ж вона здорова, а субстрат являє собою кору, що не кришиться при натисканні пальцями, пересадка не потрібна. Надалі орхідею пересаджують раз на два-три роки, у міру розростання коріння, в кору середньої фракції, прикриваючи поверхню сфагнумом.

Орхідея фаленопсис потребує хорошого освітлення, але не переносить прямих сонячних променів. Оптимально утримувати його на західних і східних вікнах, або створювати йому додаткове підсвічування. Надлишок сонця приводить до опіків, листя набувають жовтого забарвлення. Рослина чудово відчуває себе і при штучному освітленні, далеко від вікна, під люмінесцентними лампами. Світловий день повинен становити 12 - 14 годин.
Температура
Орхідея фаленопсис чудово себе почуває при досить широкому діапазоні: від +15 до +30 градусів. Але найбільш комфортними для неї є +24-26 вдень і +18-20 вночі. Для закладки квітконосів нічну температуру знижують до +16-18, а полив трохи скорочують. Такий режим витримують 3-4 тижні.

Орхідею Фаленопсис завжди вирощують в прозорих горщиках. Пов'язано це з тим, що коріння рослини також беруть участь в процесі фотосинтезу, як і листя, і вимагають сонячного світла. Колір коренів сигналізує про необхідність поливу. Якщо коріння зелені, поливати не потрібно. Попелясто-сірий колір вказує на необхідність зволоження. Пам'ятайте, що перелив переноситься орхідеєю набагато гірше, ніж пересушування.
Воду використовуйте відстояну, м'яку, кімнатної температури. У похмуру погоду полив скорочують, а в осінньо-зимовий період рослину можна злегка підсушувати. Велике значення приділяйте тому, щоб вода не лилася в розетку листя. У цьому випадку центр розетки з точкою зростання обов'язково просушують серветкою. До вологості навколишнього повітря орхідея фаленопсис досить байдужа.
Підживлення
Орхідея вимагає обов'язкових підживлень. Краще вибрати спеціалізоване добриво, але можна скористатися і універсальним, зменшивши концентрацію в 4 рази. Підживлення проводите раз на 2 тижні. У період зростання потрібно добриво з підвищеним вмістом азоту, а при цвітінні - фосфор і калій.

Розмножувати орхідею фаленопсис досить таки складно. Виняток становлять гібриди, що дають діток на квітконосі. В інших випадках можна спробувати розділити велику орхідею, що має близько 10 листочків, розділивши її навпіл. Обидва зрізи обов’язково обробляються вугіллям. Верхня частина підсушується і висаджується в субстрат. Цей екземпляр продовжить своє зростання. Нижня частина з часом дасть діток (можливо, доведеться чекати до року), догляд за нею залишається таким самим. Дітки зможуть зацвісти тільки через 2-3 роки з моменту появи.
Орхідея Фаленопсис відрізняється не тільки ефектним, але і вельми тривалим цвітінням. Звичайна тривалість - близько трьох місяців, але трапляється, що цвітіння не переривається роками: квітконоси продовжують наростати і галузитися, даючи все нові бутони.