Орхідея Фаленопсис. Догляд,вирощування.

Орхідея Фаленопсис. Догляд,вирощування.Купівля та пересадка орхідеї

Купуючи орхідею фаленопсис, звертайте увагу не тільки на квіти, а й на листя рослини. Вони повинні бути щільними на дотик, без плям і кірок, насичено-зеленого кольору. Також потрібно оглянути бутони на відсутність шкідників.

Орхідея продається в прозорому горщику. Крізь його стінки огляньте кореневу систему. У здорової рослини коріння сріблястого або зеленого кольору.

Куплену орхідею фаленопсис пересаджують тільки в тому випадку, якщо є проблеми з кореневою системою. Якщо ж вона здорова, а субстрат являє собою кору, що не кришиться при натисканні пальцями, пересадка не потрібна. Надалі орхідею пересаджують раз на два-три роки, у міру розростання коріння, в кору середньої фракції, прикриваючи поверхню сфагнумом.Орхідея Фаленопсис. Догляд,вирощування.Освітлення

Орхідея фаленопсис потребує хорошого освітлення, але не переносить прямих сонячних променів. Оптимально утримувати його на західних і східних вікнах, або створювати йому додаткове підсвічування. Надлишок сонця приводить до опіків, листя набувають жовтого забарвлення. Рослина чудово відчуває себе і при штучному освітленні, далеко від вікна, під люмінесцентними лампами. Світловий день повинен становити 12 - 14 годин.


Температура

Орхідея фаленопсис чудово себе почуває при досить широкому діапазоні: від +15 до +30 градусів. Але найбільш комфортними для неї є +24-26 вдень і +18-20 вночі. Для закладки квітконосів нічну температуру знижують до +16-18, а полив трохи скорочують. Такий режим витримують 3-4 тижні.
Орхідея Фаленопсис. Догляд,вирощування.Полив

Орхідею Фаленопсис завжди вирощують в прозорих горщиках. Пов'язано це з тим, що коріння рослини також беруть участь в процесі фотосинтезу, як і листя, і вимагають сонячного світла. Колір коренів сигналізує про необхідність поливу. Якщо коріння зелені, поливати не потрібно. Попелясто-сірий колір вказує на необхідність зволоження. Пам'ятайте, що перелив переноситься орхідеєю набагато гірше, ніж пересушування.

Воду використовуйте відстояну, м'яку, кімнатної температури. У похмуру погоду полив скорочують, а в осінньо-зимовий період рослину можна злегка підсушувати. Велике значення приділяйте тому, щоб вода не лилася в розетку листя. У цьому випадку центр розетки з точкою зростання обов'язково просушують серветкою. До вологості навколишнього повітря орхідея фаленопсис досить байдужа.


Підживлення

Орхідея вимагає обов'язкових підживлень. Краще вибрати спеціалізоване добриво, але можна скористатися і універсальним, зменшивши концентрацію в 4 рази. Підживлення проводите раз на 2 тижні. У період зростання потрібно добриво з підвищеним вмістом азоту, а при цвітінні - фосфор і калій.
Орхідея Фаленопсис. Догляд,вирощування.Розмноження

Розмножувати орхідею фаленопсис досить таки складно. Виняток становлять гібриди, що дають діток на квітконосі. В інших випадках можна спробувати розділити велику орхідею, що має близько 10 листочків, розділивши її навпіл. Обидва зрізи обов’язково обробляються вугіллям. Верхня частина підсушується і висаджується в субстрат. Цей екземпляр продовжить своє зростання. Нижня частина з часом дасть діток (можливо, доведеться чекати до року), догляд за нею залишається таким самим. Дітки зможуть зацвісти тільки через 2-3 роки з моменту появи.

Орхідея Фаленопсис відрізняється не тільки ефектним, але і вельми тривалим цвітінням. Звичайна тривалість - близько трьох місяців, але трапляється, що цвітіння не переривається роками: квітконоси продовжують наростати і галузитися, даючи все нові бутони.

Схожі новини по темі Домівка / Кімнатні квітиКоментарі:

ДУЖЕ ЦІКАВО


Прокоментувати статтю:

Народний календар

Народний і церковний календар на червень місяць

Народний і церковний календар на червень місяць

Перший літній місяць червень в народі ще називають полудень, рум'янець, різноцвіть, сінокісник,...

Традиції, прикмети, прислів’я

Українські традиції, прикмети, прислів’я. Червень

Українські традиції, прикмети, прислів’я. Червень

Червень літо зарум’янив, приказка, що найточніше характеризує перший літній місяць....

Посівний календар

Місячний посівний календар на червень 2023

Місячний посівний календар на червень 2023

Місячний посівний календар садівника та городника на червень 2023 року із зазначенням нового...