Як правильно пересадити домашню фіалку.

Найбільш підходящим для цього часом для пересаджування вважаються весну і осінь. Пересаджують фіалку переважно в горщик, виконаний з пластика, тому що в ньому, у порівнянні з глиняним горщиком, значно повільніше йде висихання землі. Крім того, при дотиканні нижніх листків фіалки з глиняним горщиком відбувається їх в'янення і псування.

Діаметр горщика з кожної пересадкою потрібно збільшувати, але при цьому діаметр рослини повинен перевершувати його в 3 рази. Не треба для цих цілей використовувати горщики великих розмірів (більше 10 см в діаметрі), оскільки це погано позначиться на цвітінні фіалки.


На рахунок фіалки що сильно розрослася, можна піти двома шляхами:


омолодити, для чого знадобиться зрізати і укоренити найбільші й міцні листя;
провести обрізання коренів і помістити його назад або в інший горщик такого ж розміру. Якщо використовується старий горщик під фіалку,то його потрібно ретельно почистити і вимити. Фіалкам найкраще підходить легкий пухкий грунт, що характеризується високою волого-і повітропроникністю. Найбільш простим варіантом буде використання городньої землі з додаванням в неї піску і торфу.

Існують різні способи того, як правильно пересадити фіалку, розглянемо деякі з них:


за допомогою перевалки. Цей спосіб застосовується до молодих фіалок або коли потрібно здійснити термінову пересадку квітучих фіалок. При цьому витяг фіалки зі старого горщика проводиться з повним збереженням грудки землі. Першим шаром в новому горщику повинен йти дренаж, далі насипається трохи землі, потім у центрі горщика розміщується грудка землі, в якій знаходяться корені квітки. Після цього засипаємо проміжки між грудкою землі і стінками горщика свіжим ґрунтом;
шляхом повної заміни ґрунту. Застосовується до дорослих фіалок з оголеними стеблами або при їх зів'яненні. При цьому способі після обережного вилучення рослини з горщика з її коренів треба струсити землю, видалити пожовкле нижнє листя поряд з квітконосами. Також потрібно оглянути корінь і видалити старі та зігнивші корінчики. У новому горщику також спочатку розміщується дренаж, потім трохи свіжої землі, на яку поміщають коріння фіалки, а зверху досипають необхідну кількість ґрунту таким чином, щоб вона доходила до рівня нижніх листочків.

Схожі новини по темі Домівка / Кімнатні квітиПрокоментувати статтю:

Народний календар

Народний церковний календар. Квітень

Народний церковний календар. Квітень

Назва цього місяця пов’язана з цвітінням квітів. Цвітень. Весна повністю вступає в свої права....

Традиції, прикмети, прислів’я

Квітень. Традиції, прикмети, прислів’я.

Квітень. Традиції, прикмети, прислів’я.

Якщо березень весну, наче наречену, лишень приводить у гості, то квітень її вже зустрічає як...

Посівний календар

Місячний посівний календар на травень 2021

Місячний посівний календар на травень 2021

Місячний посівний календар садівника-городника-квітникаря на Травень 2021 року із зазначенням фаз...