Як правильно пересадити домашню фіалку.

Найбільш підходящим для цього часом для пересаджування вважаються весну і осінь. Пересаджують фіалку переважно в горщик, виконаний з пластика, тому що в ньому, у порівнянні з глиняним горщиком, значно повільніше йде висихання землі. Крім того, при дотиканні нижніх листків фіалки з глиняним горщиком відбувається їх в'янення і псування.

Діаметр горщика з кожної пересадкою потрібно збільшувати, але при цьому діаметр рослини повинен перевершувати його в 3 рази. Не треба для цих цілей використовувати горщики великих розмірів (більше 10 см в діаметрі), оскільки це погано позначиться на цвітінні фіалки.


На рахунок фіалки що сильно розрослася, можна піти двома шляхами:


омолодити, для чого знадобиться зрізати і укоренити найбільші й міцні листя;
провести обрізання коренів і помістити його назад або в інший горщик такого ж розміру. Якщо використовується старий горщик під фіалку,то його потрібно ретельно почистити і вимити. Фіалкам найкраще підходить легкий пухкий грунт, що характеризується високою волого-і повітропроникністю. Найбільш простим варіантом буде використання городньої землі з додаванням в неї піску і торфу.

Існують різні способи того, як правильно пересадити фіалку, розглянемо деякі з них:


за допомогою перевалки. Цей спосіб застосовується до молодих фіалок або коли потрібно здійснити термінову пересадку квітучих фіалок. При цьому витяг фіалки зі старого горщика проводиться з повним збереженням грудки землі. Першим шаром в новому горщику повинен йти дренаж, далі насипається трохи землі, потім у центрі горщика розміщується грудка землі, в якій знаходяться корені квітки. Після цього засипаємо проміжки між грудкою землі і стінками горщика свіжим ґрунтом;
шляхом повної заміни ґрунту. Застосовується до дорослих фіалок з оголеними стеблами або при їх зів'яненні. При цьому способі після обережного вилучення рослини з горщика з її коренів треба струсити землю, видалити пожовкле нижнє листя поряд з квітконосами. Також потрібно оглянути корінь і видалити старі та зігнивші корінчики. У новому горщику також спочатку розміщується дренаж, потім трохи свіжої землі, на яку поміщають коріння фіалки, а зверху досипають необхідну кількість ґрунту таким чином, щоб вона доходила до рівня нижніх листочків.

Схожі новини по темі Домівка / Кімнатні квітиПрокоментувати статтю:

Народний календар

Народний і церковний календар на червень місяць

Народний і церковний календар на червень місяць

Перший літній місяць червень в народі ще називають полудень, рум'янець, різноцвіть, сінокісник,...

Традиції, прикмети, прислів’я

Українські традиції, прикмети, прислів’я. Червень

Українські традиції, прикмети, прислів’я. Червень

Червень літо зарум’янив, приказка, що найточніше характеризує перший літній місяць....

Посівний календар

Місячний посівний календар на червень 2023

Місячний посівний календар на червень 2023

Місячний посівний календар садівника та городника на червень 2023 року із зазначенням нового...