Як правильно пересадити домашню фіалку.

Найбільш підходящим для цього часом для пересаджування вважаються весну і осінь. Пересаджують фіалку переважно в горщик, виконаний з пластика, тому що в ньому, у порівнянні з глиняним горщиком, значно повільніше йде висихання землі. Крім того, при дотиканні нижніх листків фіалки з глиняним горщиком відбувається їх в'янення і псування.

Діаметр горщика з кожної пересадкою потрібно збільшувати, але при цьому діаметр рослини повинен перевершувати його в 3 рази. Не треба для цих цілей використовувати горщики великих розмірів (більше 10 см в діаметрі), оскільки це погано позначиться на цвітінні фіалки.


На рахунок фіалки що сильно розрослася, можна піти двома шляхами:


омолодити, для чого знадобиться зрізати і укоренити найбільші й міцні листя;
провести обрізання коренів і помістити його назад або в інший горщик такого ж розміру. Якщо використовується старий горщик під фіалку,то його потрібно ретельно почистити і вимити. Фіалкам найкраще підходить легкий пухкий грунт, що характеризується високою волого-і повітропроникністю. Найбільш простим варіантом буде використання городньої землі з додаванням в неї піску і торфу.

Існують різні способи того, як правильно пересадити фіалку, розглянемо деякі з них:


за допомогою перевалки. Цей спосіб застосовується до молодих фіалок або коли потрібно здійснити термінову пересадку квітучих фіалок. При цьому витяг фіалки зі старого горщика проводиться з повним збереженням грудки землі. Першим шаром в новому горщику повинен йти дренаж, далі насипається трохи землі, потім у центрі горщика розміщується грудка землі, в якій знаходяться корені квітки. Після цього засипаємо проміжки між грудкою землі і стінками горщика свіжим ґрунтом;
шляхом повної заміни ґрунту. Застосовується до дорослих фіалок з оголеними стеблами або при їх зів'яненні. При цьому способі після обережного вилучення рослини з горщика з її коренів треба струсити землю, видалити пожовкле нижнє листя поряд з квітконосами. Також потрібно оглянути корінь і видалити старі та зігнивші корінчики. У новому горщику також спочатку розміщується дренаж, потім трохи свіжої землі, на яку поміщають коріння фіалки, а зверху досипають необхідну кількість ґрунту таким чином, щоб вона доходила до рівня нижніх листочків.

Схожі новини по темі Домівка / Кімнатні квіти


Прокоментувати статтю:

Народний календар

Народний календар. Жовтень

Народний календар. Жовтень

Наче й непомітно, але впевнено увійшла в свої права осінь. Найповніше її репрезентує жовтень. У...

Традиції, прикмети, прислів’я

Українські традиції, прикмети, прислів’я про жовтень

Українські традиції, прикмети, прислів’я про жовтень

Українська назва другого осіннього місяця не потребує будь-яких пояснень. Довколишні гаї зодяглися...

Посівний календар

Посівний місячний календар на листопад місяць 2018 року

Посівний місячний календар на листопад місяць 2018 року

Місячний посівний посадковий календар садовода огородника, таблиця на листопад місяць 2018 року по...