Водоймище на дачі? Це дуже просто!

Водоймище на дачі? Це дуже просто!

Для початку визначте, для чого і яке водоймище вам потрібно на власній ділянці. Це може бути штучний ставок для сезонного утримання водяних рослин. А, можливо, ви вирішите, що вам необхідний ставочок, у якому круглий рік будуть плавати серед водних рослин японські коропи або прості карасі. Зрештою, звичайнісінька ванна, вкопана в грунт, вже є садовою водоймою.


Копаємо котлован під ставочок

Можливо, котлован - це занадто голосно сказано, проте яму глибиною не менше півметра вирити доведеться. Можна використовувати в якості підстави для басейну пластикову чашу, яка продається в спеціалізованих магазинах. Однак рити котлован доведеться дуже акуратно, з граничною точністю витримуючи розміри і габарити чаші. Якщо ж в якості гідроізоляційного матеріалу ви збираєтеся вибрати спеціальний пластик або поліетилен для теплиць, то особливої акуратності при копанні котловану можна не дотримуватися. Використовувати спеціальну плівку краще в тих випадках, коли ви хочете водойму більш об'ємну ніж чаша-підстава, або ж незвичайну за формою.

Глибина котловану повинна бути не менше півметра. Якщо ж ви плануєте завести в садовому водоймищі коропів коя (японських кольорових коропів) або ж золотих рибок (це всього-на-всього срібний карась, змінений до невпізнання селекціонерами), то бажано рити котлован, в якому перепади глибини становлять від 1,5 метра до півметра . Причому стінки котловану споруджують під ухилом приблизно 45,˚ що допоможе згодом запобігти їх обвалу.


Гідроізоляція
Водоймище на дачі? Це дуже просто!

Спочатку слід застелити дно майбутнього водоймища геотекстилем - спеціальним нетканим матеріалом - це врятує основну плівку від можливих ушкоджень. І вже потім дно водойми застилаємо пластиком товщиною не менше 150 мкм - спеціальним, призначеним для водойм, або ж звичайним, для теплиць. Садова водойма, обладнана таким чином, за відгуками користувачів, може прослужити і 20 років. Варіант, коли робиться капітальне водоймище - з бетонуванням гідроізоляційного шару, ми не будемо розглядати серед наших антикризових бюджетних варіантів.

Після поступового заповнення водою, плівка закріплюється по краях водойми каменями. Кілька валунів не завадять і на дні - вони надають конструкції більшу міцність. Камені, що лежать на березі водойми, вже самі по собі є прекрасним декоративним елементом, але якщо засипати між ними землю і посадити невеликі «альпійські» види рослин, то вийде дуже гарно. Ось і все: міні-ставок готовий до заповнення водою.


Що за водойма без рослин
Водоймище на дачі? Це дуже просто!

Водні рослини можуть стати окрасою для вашої водойми, і вибір їх сьогодні досить великий. Однак не слід поміщати у своєму міні-ставку рослини з природних водойм - це умова особливо важлива, якщо ви плануєте заселити його рибою. Справа в тому, що з природного водоймища в домашній запросто можна перенести якусь хворобу яка складно піддається лікуванню.


Рослини для водойми можна купити на акваріумних ринках і в акваріумних магазинах. У першу чергу зверніть увагу на різні культурні сорти німфей (їх ще називають водяними ліліями). Квіти німфеї можуть бути різних кольорів - від червоного і фіолетового до білого і жовтого. Дуже красиво виглядають листя, що лежать на поверхні води. Цвітуть ці чудові рослини все літо. Восени горщики з німфеями слід прибрати з водойми і помістити в підвал. Навесні рослини знову висаджують у воду.

Крім німфей, для садового водоймища підійде елодея (канадська водна чума), плаваюча на поверхні води річія, а також ряска. Можна вибрати для ставка і болотник звичайний (водяну зірочку), і рдест кучерявий.


Заселяємо водойму
Водоймище на дачі? Це дуже просто!

Ідеальний житель для садового водоймища - короп коі. Однак треба знати, що це стовідсотковий короп з повноцінними короповими розмірами, зростаючий протягом усього свого життя. І при заселенні водойми цією рибою потрібно обов'язково враховувати його обсяг. У водойму середнього розміру можна запустити 20 невеликих коропців. Але повновагих півтора кілограмових риб у вашому ставку повинно бути не більше 4-5. Добре себе почувають у штучному водоймищі і золоті рибки. Їх можна помістити там в більшій кількості. Правда, не підійдуть для вашої водойми рибки з вуалевими плавниками (наприклад, вуалехвости), з жировими наростами (львіноголовка). Якщо ваша водойма неглибока, то на зиму риб з нього слід висаджувати і поміщати в домашній акваріум. Якщо ж водоймище досить глибоке, а погода взимку тепла, то коі і золоті рибки легко зможуть перезимувати і під відкритим небом.

Схожі новини по темі Домівка / Ландшафтний дизайнПрокоментувати статтю:

Народний календар

Народний церковний календар на грудень місяць

Народний церковний календар на грудень місяць

Грудень називають шапкою зими, передднем новоріччя, заспівом зими: “Грудень рік закінчує, зиму...

Традиції, прикмети, прислів’я

Грудень. Традиції, прикмети, прислів’я

Грудень. Традиції, прикмети, прислів’я

Хоч народне прислів’я і стверджує, що «сумний грудень у свято й будень», але саме останній місяць...

Посівний календар

Посівний календар на грудень 2023

Посівний календар на грудень 2023

Місячний посівний посадковий календар садовода огородника, таблиця на грудень місяць 2023 року по...