Як підживляти весняні посіви.

Як підживляти весняні посіви.
Що і чим удобрювати навесні?

У весняний період, травень-початок червня, ранні посадки найкраще удобрювати трьома основними речовинами: азотом, фосфором і калієм.
Азот відповідає за ріст, розвиток та харчування рослин, сприяє появі більшої кількості зеленої маси і швидко вимивається з грунту. До азотних добрив належить аміачна і кальцієва селітра, сірчанокислий амоній, сечовина.

Фосфор, який входить до складу рослинних білків, стимулює ріст коренів, гілок, основа квіткових бруньок, а також регулює водний баланс в клітинах рослин. Фосфорні добрива - це різні суперфосфати.

Калій відповідає за якість врожаю, бере участь у вуглеводно-білковому обміні, сприяє дозріванню плодів і пагонів, істотно підвищує стійкість рослин до хвороб і шкідників. До калійних добрив відносяться зола, калійна сіль, хлористий і сірчанокислий калій.


Помідори

Помідори люблять підгодівлю і найкраще реагують на фосфорно-калійні добрива, які підвищують якість плодів (невисокий вміст нітратів), і регулюють їх одночасне дозрівання. Підгодовувати грунтові та тепличні томати можна і азотними добривами, але тут є свої нюанси. З одного боку, селітра, наприклад, сприяє збільшенню маси плодів, а з іншого, затягує їх дозрівання.


Капуста

Тут все залежить від сорту і різновиду. Цвітна капуста, брокколі і пізня білокачанна воліють фосфати, а калійні добрива ефективніше використовувати при вирощуванні середньопізніх качанних сортів.


Зелень

Кріп, петрушку, базилік, шпинат та інші зелені культури найкраще збагачувати азотними добривами, які слід домішувати до поливної воді і використовувати в ранній, весняний період зростання.


Огірки

Для хорошого врожаю грядки з огірками слід підгодовувати двічі в сезон, краще азотними і калійними добривами. Перший раз - через тиждень-два після появи сходів, повторно - з початком дозрівання плодів.


Бобові і цибуля

Квасоля, горох, спаржа відносяться до невибагливих культур і особливий догляд з постійними підгодівлями їм не потрібен, це ж відноситься і до цибулі. Якщо ж ви бачите, що на ваших грядках бобові й цибуля ростуть зовсім слабо, їх можна удобрити суперфосфатом. Але не варто підгодовувати азотом, він може затягнути дозрівання цибулин.


Як підживляти весняні посіви.
Правила роботи з добривами і пестицидами

Незважаючи на те, що у пестицидів і добрив функції різняться, правила їх безпечного використання аналогічні: перше і найважливіше - ніколи не нехтуйте рекомендаціями щодо використання і дозувань зазначеним в інструкціях і на упаковках, тому що цим ви можете завдати непоправної шкоди і собі, і навколишньому середовищу;

городні роботи із застосуванням пестицидів і добрив рекомендується проводити в ранні ранкові години - до 10 ранку, а також у вечірні - після 18;

працювати з хімічними речовинами необхідно обов'язково в безвітряну погоду і з використанням засобів індивідуального захисту шкірних покривів і органів дихання: небезпечні для людини сполуки можуть потрапити в організм не тільки через випадкове проковтування, але також крізь незахищену шкіру і слизову оболонку, очей, через дихальні.

ні в якому разі не допускається залучення до робіт пов'язаних з пестицидами і добривами, дітей та вагітних жінок;

обсяг готуються робочих розчинів повинен відповідати передбачуваного обсягу робіт з метою виключення можливих залишків невикористаних розчинів; під час обробки не можна приймати їжу, пити, курити;

після закінчення робіт та зняття робочого одягу необхідно вимити обличчя і руки з милом, прополоскати рот, по можливості прийняти душ.


Забороняється:

застосовувати пестициди і добрива не за призначенням;

готувати робочі розчини пестицидів і добрив в посуді, що використовується для прийому їжі;

збирати оброблені пестицидами та підгодовані добривами овочі, фрукти та зелень раніше термінів, зазначених у рекомендації щодо застосування;

зберігати пестициди і добрива, а також їх залишки в місцях, доступних для дітей і тварин, в будинку, на кухні;

зберігати пестициди і добрива разом з харчовими продуктами і питною водою, в порожній тарі від харчових продуктів і ліків;

використовувати ємкості з під пестицидів для зберігання напоїв або їжі. Порушення перерахованих вище рекомендацій і заборон може призвести до серйозних проблем зі здоров'ям, таким як загальні та хронічні отруєння, алергічні реакції, головні болі та загальне погане самопочуття, порушення роботи шлунково-кишкового тракту, а також до втрати працездатності і навіть летального випадку.


Схожі новини по темі Домівка / Сад і город


Прокоментувати статтю:

Народний календар

Народний календар. Жовтень

Народний календар. Жовтень

Наче й непомітно, але впевнено увійшла в свої права осінь. Найповніше її репрезентує жовтень. У...

Традиції, прикмети, прислів’я

Українські традиції, прикмети, прислів’я про жовтень

Українські традиції, прикмети, прислів’я про жовтень

Українська назва другого осіннього місяця не потребує будь-яких пояснень. Довколишні гаї зодяглися...

Посівний календар

Посівний календар на грудень 2018 року

Посівний календар на грудень 2018 року

Місячний посівний посадковий календар садовода огородника, таблиця на грудень місяць 2018 року по...