Передпосівна підготовка насіння (народні методи)

Передпосівна підготовка насіння (народні методи)

Якщо купувати спеціальні дезінфікуючі препарати для передпосівної підготовки насіння не хочеться чи немає можливості, то можна протравлювати насіння в слабкому (рожевому) розчині марганцівки, розчинивши щіпку порошку в півлітра води взяту на кінчику ножа. Тримають насіння в розчині півгодини, після чого їх обов'язково слід ретельно промити проточною водою і висушити. Не застосовуйте більш високих доз марганцівки, як часто рекомендується, наприклад, 1 г на півсклянки води, тобто 1:100. Така надмірна доза препарату може навіть завдати шкоди насінню, а для цілей дезінфекції цілком достатньо концентрації розчину 1:1000 (1 г на 1 л води).
Коли немає навіть марганцівки, насіння цілком можна продезінфікувати соком алое. Це досить екзотичний і старий спосіб, який дає гірші результати, але годиться для крайнього випадку. Зі свіжозрізаних листків алое видавлюють сік, а потім 12 годин тримають насіння в його водному розчині (1:10, тобто приблизно столова ложка на 200 мл води), після чого їх також добре промивають і висушують.

Нарешті, можна і просто прогріти насіння. Крім дезінфекції, при правильному застосуванні ця процедура ще й підвищує схожість насіння. Їх потрібно витримати в гарячій воді (з температурою 45, максимум 50 градусів) не більше 20 хвилин. Не прислухайтеся до рекомендацій, які радять більш гарячу воду (60-65 градусів) і термін витримки в кілька годин. Так ви ризикуєте просто вбити більшість насіння. Можна застосувати і суху термічну обробку, скориставшись будь-яким нагрівальним приладом. Температура потрібна та ж, тому обов'язково покладіть поруч з насінням градусник, щоб її контролювати.

Передпосівна підготовка насіння (народні методи)

Ні в якому разі не можна висівати насіння відразу ж після дезінфекції. Потрібно дати їм на відпочинок хоча б добу, а краще дві. Після цього бажано замочити насіння в розчині спеціального препарату для поліпшення їх схожості. Якщо таких спеціальних стимуляторів росту під рукою немає, можна скористатися для підвищення схожості насіння настоєм деревного попелу. Столову ложку попелу розчиняють в пів літрі води, добу настоюють, потім проціджують розчин і замочують в ньому насіння на одну ніч.

Не забувайте, що передпосівна підготовка насіння є запорукою доброї схожості та подальшого правильного розвитку і росту рослин, їх стійкості до різних хвороб.


Схожі новини по темі Домівка / Сад і город


Прокоментувати статтю:

Народний календар

Народний календар. Жовтень

Народний календар. Жовтень

Наче й непомітно, але впевнено увійшла в свої права осінь. Найповніше її репрезентує жовтень. У...

Традиції, прикмети, прислів’я

Українські традиції, прикмети, прислів’я про жовтень

Українські традиції, прикмети, прислів’я про жовтень

Українська назва другого осіннього місяця не потребує будь-яких пояснень. Довколишні гаї зодяглися...

Посівний календар

Посівний календар на грудень 2018 року

Посівний календар на грудень 2018 року

Місячний посівний посадковий календар садовода огородника, таблиця на грудень місяць 2018 року по...