Сумісність городніх рослин: які рослини корисно саджати поруч?

Картопля

Щоб картопля менше хворіла і могла довше вирощуватися на одному місці без зниження врожаю, в міжряддях сійте кущову квасолю, шпинат, кукурудзу, різні види капусти. По кутах картопляної галявини добре посадити трохи хрону. А ось ненависного колорадського жука відлякує посаджений поруч коріандр, котівник або настурція.

Якщо хочете, щоб картопляні бульби виросли міцні, не водянисті і без сторонніх смакових домішок, лободу, селеру і соняшник садіть якнайдалі від картопляних грядок.

Цибуля

Як вже говорилося, у цибулі взаємна нелюбов з бобовими, а також шавлієм. Для популярного на українському столі овоча немає кращого сусіда, ніж садова морква. Морква відганяє від цибулі цибульну муху, а цибуля від моркви - морквяну. Ось таке садово-городнє взаємовигідне співробітництво. Також рослини цибулі непогано поєднуються з посадками салату, огірків, буряка і полуниці.

Огірки

Щоб домашні огірочки виросли міцними і хрусткими, на сусідніх з ними грядках найкраще садити квасолю, селеру, часник і кріп. Проведіть сільськогосподарський експеримент: поблизу буряка або кукурудзи посійте невелику грядку насіння огірка, а потім порівняйте зібрані плоди з тими, що виросли на звичайній гряді, без урахування сусідньої посадки. «Бурякові» і «кукурудзяні» огірки обов'язково будуть солодшими.

Помідори

Крім вищезгаданого базиліка, смак садових помідорів значно поліпшать м'ята і чебрець, посаджені між плодоносних кущів. Захистити як ґрунтові, так і тепличні помідори від шкідників допоможуть редис, редька і часник. Томатні посадки також добре сусідять у городі з капустою, морквою, буряком і салатом.

Капуста

Капуста не примхлива у виборі сусідів, але краще всього на смак і соковитість її листя впливають квасоля, селера, кріп і салат. А ось петрушку поруч з капустою висаджувати не слід, тому що від такого спільного зростання врожайні качани можуть сильно гірчити.

Виснаження ґрунту - що робити?

Якщо на якійсь ділянці вашого городу врожай з року в рік з рук геть поганий, можливо, проблема у виснаженні і перевтомі ґрунту. Дайте відпочити таким грядках і засійте їх хоча б на один сезон корисними для ґрунту культурами .

Ріпак збагатить ґрунт органічною речовиною, фосфором і сіркою, а також запобіжить росту бур'янів, а бобові, люпин і конюшина, наприклад, додадуть ґрунту азоту і азотофіксуючих бактерій. Соняшник допоможе структурувати землю на глибині до 2 метрів і справить багато компостної маси. Але якщо у вашому саду ґрунт дуже важкий (з глиняними домішками, наприклад), для структуризації ефективніше буде висадити гречку.

Схожі новини по темі Домівка / Сад і город


Прокоментувати статтю:

Народний календар

Народний та церковний календар на Травень

Народний та церковний календар на Травень

Травень – вінець весни, найпрекраснішої пори року. Його здавна люблять в народі, бо квітують немов...

Традиції, прикмети, прислів’я

Українські традиції, прикмети, прислів’я. Травень

Українські традиції, прикмети, прислів’я. Травень

На травень припадає і чимало обрядових дійств, які пов’язані з поетичним віншуванням природи....

Посівний календар

Місячний посівний календар на червень 2019

Місячний посівний календар на червень 2019

Місячний посівний посадковий календар садовода огородника, таблиця на червень місяць 2019 року по...