Сумісність городніх рослин: які рослини корисно саджати поруч?

Картопля

Щоб картопля менше хворіла і могла довше вирощуватися на одному місці без зниження врожаю, в міжряддях сійте кущову квасолю, шпинат, кукурудзу, різні види капусти. По кутах картопляної галявини добре посадити трохи хрону. А ось ненависного колорадського жука відлякує посаджений поруч коріандр, котівник або настурція.

Якщо хочете, щоб картопляні бульби виросли міцні, не водянисті і без сторонніх смакових домішок, лободу, селеру і соняшник садіть якнайдалі від картопляних грядок.

Цибуля

Як вже говорилося, у цибулі взаємна нелюбов з бобовими, а також шавлієм. Для популярного на українському столі овоча немає кращого сусіда, ніж садова морква. Морква відганяє від цибулі цибульну муху, а цибуля від моркви - морквяну. Ось таке садово-городнє взаємовигідне співробітництво. Також рослини цибулі непогано поєднуються з посадками салату, огірків, буряка і полуниці.

Огірки

Щоб домашні огірочки виросли міцними і хрусткими, на сусідніх з ними грядках найкраще садити квасолю, селеру, часник і кріп. Проведіть сільськогосподарський експеримент: поблизу буряка або кукурудзи посійте невелику грядку насіння огірка, а потім порівняйте зібрані плоди з тими, що виросли на звичайній гряді, без урахування сусідньої посадки. «Бурякові» і «кукурудзяні» огірки обов'язково будуть солодшими.

Помідори

Крім вищезгаданого базиліка, смак садових помідорів значно поліпшать м'ята і чебрець, посаджені між плодоносних кущів. Захистити як ґрунтові, так і тепличні помідори від шкідників допоможуть редис, редька і часник. Томатні посадки також добре сусідять у городі з капустою, морквою, буряком і салатом.

Капуста

Капуста не примхлива у виборі сусідів, але краще всього на смак і соковитість її листя впливають квасоля, селера, кріп і салат. А ось петрушку поруч з капустою висаджувати не слід, тому що від такого спільного зростання врожайні качани можуть сильно гірчити.

Виснаження ґрунту - що робити?

Якщо на якійсь ділянці вашого городу врожай з року в рік з рук геть поганий, можливо, проблема у виснаженні і перевтомі ґрунту. Дайте відпочити таким грядках і засійте їх хоча б на один сезон корисними для ґрунту культурами .

Ріпак збагатить ґрунт органічною речовиною, фосфором і сіркою, а також запобіжить росту бур'янів, а бобові, люпин і конюшина, наприклад, додадуть ґрунту азоту і азотофіксуючих бактерій. Соняшник допоможе структурувати землю на глибині до 2 метрів і справить багато компостної маси. Але якщо у вашому саду ґрунт дуже важкий (з глиняними домішками, наприклад), для структуризації ефективніше буде висадити гречку.

Схожі новини по темі Домівка / Сад і город



Прокоментувати статтю:

Народний календар

Народний та церковний календар свят. Березень

Народний та церковний календар свят. Березень

Березень – первісток весни, спадкоємець лютого, провісник квітня, ранок весни і ранок року. Це...

Традиції, прикмети, прислів’я

Українські традиції, прикмети, прислів’я. Березень

Українські традиції, прикмети, прислів’я. Березень

Перший весняний місяць Березень, господар полів та лісів, котрий, як сказав поет, білим поясом...

Посівний календар

Місячний посівний календар на березень 2024

Місячний посівний календар на березень 2024

Місячний посівний посадковий календар садовода огородника, таблиця на березень місяць 2024 року по...