Вирощування розсади на підвіконні.

Вирощування розсади на підвіконні.

У наших теплих квартирах і будинках при недостатньому освітленні розсада помідорів на вікні в будь-якому віці може витягуватися, особливо якщо вона густо посіяна. У перші дві - три доби після сходів ставимо розсаду на ніч на прохолодне підвіконня, де температура повітря близько 12 градусів.

Вдень на підвіконні має бути приблизно градусів 15. Розсада при такому режимі температури буде більш кремезна. Коренева система при низькій температурі краще розвивається, ніж розвиваються стебла, тому ґрунтове харчування в подальший час піде успішніше.

Якщо ваша розсада на вікні витягується через зайвий приплив теплого повітря з квартири (від радіаторів або труб опалення), прикрийте вікно білою шторкою: тепла при цьому буде надходити набагато менше, а освітлення буде більш рівним. Через деякий час ви помітите, що ваші рослини заспокоїлися.

Коли розсаді тісно в ящику і її стебла почали витягуватися в ниточку, стають тонкими листя, - швидше розсадіть їх поодинці в пакети або пластикові стаканчики. У пакетів надріжте нижні кути, щоб зайва поливна вода йшла в піддон. Стебла слід гарненько присипати землею, щоб їх зростання сповільнилося. Для будь-якої розсади, особливо для помідорів дуже важливо отримати добре розвинену, могутню кореневу систему розсади.

Для поліпшення коренеутворення, підгодовуйте розсаду помідорів мінеральними добривами, які містять фосфор. В інструкції на упаковці зазвичай вказується їх дозування. Раз на два тижні розсаду слід пригощати зольною витяжкою - столова ложка золи на літр води.

Схожі новини по темі Домівка / Сад і городПрокоментувати статтю:

Народний календар

Народний церковний календар на грудень місяць

Народний церковний календар на грудень місяць

Грудень називають шапкою зими, передднем новоріччя, заспівом зими: “Грудень рік закінчує, зиму...

Традиції, прикмети, прислів’я

Грудень. Традиції, прикмети, прислів’я

Грудень. Традиції, прикмети, прислів’я

Хоч народне прислів’я і стверджує, що «сумний грудень у свято й будень», але саме останній місяць...

Посівний календар

Посівний календар на грудень 2023

Посівний календар на грудень 2023

Місячний посівний посадковий календар садовода огородника, таблиця на грудень місяць 2023 року по...