Як виростити бонсай дерево.

З чого почати вирощувати бонсай дерево.

Звичайно, зараз можна купити вже дорослий бонсай дерево, виклавши за нього пристойну суму. У цьому випадку вам залишиться тільки правильно доглядати за ним - пересаджувати, підрізати, удобрювати. Але все-таки цікавіше самому творити це «маленьке диво», виростивши його з насіння або живців. Перш за все, вирішіть, в якому горщику буде рости ваш бонсай. Він повинен бути широким, але неглибоким (від 3 до 50 см). У міру зростання дерево пересаджують у горщик більшого розміру. Пластик - не варіант для вашого вихованця - віддайте перевагу кераміці або шамоту.
Вибір ґрунту для бонсай дерева.

Ґрунт для кімнатних рослин, який продається в магазинах, не підійде - занадто дрібний. Підготуйте ґрунтову суміш самі, змішавши дернову землю, гравій (дрібні камінці) і глину. Перед посадкою рослини ґрунт потрібно нагріти до 100 ° С, щоб знищити насіння бур'янів. Деякі вважають, що карликові деревця можуть залишатися тільки в бідному ґрунті. Це не так. Бонсай дерево в період росту потрібно обов'язково підгодовувати мінеральними добривами для кімнатних рослин.

Посадка бонсай дерева.

У горщик зі зволоженою землею висадіть насіння або живці рослин. Через два-три тижні насіння дадуть сходи, а черешки укорінятимуться. Тепер їх необхідно кілька разів на день обприскувати відстояною водою. Через рік рослину потрібно пересадити, насипавши на дно горщика дренаж (дрібні камінчики). Раз на три-чотири роки, навесні, коли коріння заповнять весь горщик, деревце пересаджують у новий. Всі довгі корені видаляють секатором. Формування крони бонсай дерева.

Деревце підросло - пора надати йому потрібну форму. Формують крону у дворічнї рослини на початку весни. Продумайте заздалегідь, як буде виглядати ваш «шедевр»: чи буде він з пишною кроною або з поникаючими гілками. Зробіть малюнок, на який ви будете орієнтуватися в процесі створення бонсай дерева. Для надання потрібної форми знадобиться гнучкий мідний дріт і затискачі. Щоб надати гілкам і стовбуру потрібне положення, їх обмотують знизу і догори по спіралі мідним дротом. Щоб не пошкодити кору, під дріт підкладайте смужки тканини або гуми. Щоб зігнути гілку вліво, намотуйте дріт за годинниковою стрілкою, вправо - навпаки. За допомогою затискачів фіксуйте ті гілки, які ви хотіли б зігнути сильніше. Після того як рослині додана бажана форма, її залишають у такому вигляді на два роки. Якщо «звільнити» деревце раніше, воно може прийняти попереднє положення. Щороку взимку пагони і гілки обрізають відповідно до задуманого зразка.

Бонсай деревце для ледачих.

Якщо вам зовсім не хочеться витрачати кілька років на вирощування бонсай дерева, є спосіб простіший - виростити карликове «деревце» зі звичайного ... плюща. На все про все пішло трохи більше трьох місяців. Треба взяти три укорінених паростка плюща і посадити їх «впритул» один до одного. Плющ дуже швидко росте, але рости йому не дозволяємо - регулярно обрізаємо верхівки. Тоді вся сила росту піде в «стовбури» - вони одеревеніють і злиються в один «стовбур», від чого плющ стане схожий на деревце бонсай.


Світлана Нємчина

Схожі новини по темі Домівка / Кімнатні квіти


Прокоментувати статтю:

Народний календар

Народний календар. Жовтень

Народний календар. Жовтень

Наче й непомітно, але впевнено увійшла в свої права осінь. Найповніше її репрезентує жовтень. У...

Традиції, прикмети, прислів’я

Українські традиції, прикмети, прислів’я про жовтень

Українські традиції, прикмети, прислів’я про жовтень

Українська назва другого осіннього місяця не потребує будь-яких пояснень. Довколишні гаї зодяглися...

Посівний календар

Посівний календар на грудень 2018 року

Посівний календар на грудень 2018 року

Місячний посівний посадковий календар садовода огородника, таблиця на грудень місяць 2018 року по...