Як виростити бонсай дерево.

З чого почати вирощувати бонсай дерево.

Звичайно, зараз можна купити вже дорослий бонсай дерево, виклавши за нього пристойну суму. У цьому випадку вам залишиться тільки правильно доглядати за ним - пересаджувати, підрізати, удобрювати. Але все-таки цікавіше самому творити це «маленьке диво», виростивши його з насіння або живців. Перш за все, вирішіть, в якому горщику буде рости ваш бонсай. Він повинен бути широким, але неглибоким (від 3 до 50 см). У міру зростання дерево пересаджують у горщик більшого розміру. Пластик - не варіант для вашого вихованця - віддайте перевагу кераміці або шамоту.
Вибір ґрунту для бонсай дерева.

Ґрунт для кімнатних рослин, який продається в магазинах, не підійде - занадто дрібний. Підготуйте ґрунтову суміш самі, змішавши дернову землю, гравій (дрібні камінці) і глину. Перед посадкою рослини ґрунт потрібно нагріти до 100 ° С, щоб знищити насіння бур'янів. Деякі вважають, що карликові деревця можуть залишатися тільки в бідному ґрунті. Це не так. Бонсай дерево в період росту потрібно обов'язково підгодовувати мінеральними добривами для кімнатних рослин.

Посадка бонсай дерева.

У горщик зі зволоженою землею висадіть насіння або живці рослин. Через два-три тижні насіння дадуть сходи, а черешки укорінятимуться. Тепер їх необхідно кілька разів на день обприскувати відстояною водою. Через рік рослину потрібно пересадити, насипавши на дно горщика дренаж (дрібні камінчики). Раз на три-чотири роки, навесні, коли коріння заповнять весь горщик, деревце пересаджують у новий. Всі довгі корені видаляють секатором. Формування крони бонсай дерева.

Деревце підросло - пора надати йому потрібну форму. Формують крону у дворічнї рослини на початку весни. Продумайте заздалегідь, як буде виглядати ваш «шедевр»: чи буде він з пишною кроною або з поникаючими гілками. Зробіть малюнок, на який ви будете орієнтуватися в процесі створення бонсай дерева. Для надання потрібної форми знадобиться гнучкий мідний дріт і затискачі. Щоб надати гілкам і стовбуру потрібне положення, їх обмотують знизу і догори по спіралі мідним дротом. Щоб не пошкодити кору, під дріт підкладайте смужки тканини або гуми. Щоб зігнути гілку вліво, намотуйте дріт за годинниковою стрілкою, вправо - навпаки. За допомогою затискачів фіксуйте ті гілки, які ви хотіли б зігнути сильніше. Після того як рослині додана бажана форма, її залишають у такому вигляді на два роки. Якщо «звільнити» деревце раніше, воно може прийняти попереднє положення. Щороку взимку пагони і гілки обрізають відповідно до задуманого зразка.

Бонсай деревце для ледачих.

Якщо вам зовсім не хочеться витрачати кілька років на вирощування бонсай дерева, є спосіб простіший - виростити карликове «деревце» зі звичайного ... плюща. На все про все пішло трохи більше трьох місяців. Треба взяти три укорінених паростка плюща і посадити їх «впритул» один до одного. Плющ дуже швидко росте, але рости йому не дозволяємо - регулярно обрізаємо верхівки. Тоді вся сила росту піде в «стовбури» - вони одеревеніють і злиються в один «стовбур», від чого плющ стане схожий на деревце бонсай.


Світлана Нємчина

Схожі новини по темі Домівка / Кімнатні квітиПрокоментувати статтю:

Народний календар

Народний церковний календар. Квітень

Народний церковний календар. Квітень

Назва цього місяця пов’язана з цвітінням квітів. Цвітень. Весна повністю вступає в свої права....

Традиції, прикмети, прислів’я

Квітень. Традиції, прикмети, прислів’я.

Квітень. Традиції, прикмети, прислів’я.

Якщо березень весну, наче наречену, лишень приводить у гості, то квітень її вже зустрічає як...

Посівний календар

Місячний посівний календар на травень 2021

Місячний посівний календар на травень 2021

Місячний посівний календар садівника-городника-квітникаря на Травень 2021 року із зазначенням фаз...