Посадка ранньої картоплі.

Посадка ранньої картоплі.

Щоб виростити ранній урожай, в перших числах березня відбираємо цілу, неушкоджену, без ознак хвороб посадкову картоплю, величиною не менше курячого яйця і опускаємо в ємність з розчином гумату натрію та марганцівки (10 г та 0,5 г відповідно на 10 л теплої води ). Там вона "купається" протягом 10-12 годин. За цей час готуємо для картоплі тару. Зазвичай беремо невеликі ящики, дно яких застеляємо поліетиленовою плівкою, а зверху насипаємо шар вологої тирси завтовшки 2-3 см. Бульби, не висушуючи, розкладаємо в один шар на відстані 1-2 см один від одного і засипаємо зверху (2-3 см) теж зволоженими ошурками. У ящик закладаємо не більше трьох шарів картоплі. Кожен шар обприскуємо підживлювальною сумішшю. До її складу входять: нітроамофоска - 50 г, борна кислота - 3 г, мідний купорос -5 г, марганцівка - 1 г, третина - 1-ї ампули (на 1 л води). Ящики, заповнені картоплею, зберігаємо в приміщенні при температурі 15-16 градусів. Постійно стежимо за ходом пророщування бульб, при потребі тирсу зволожуюємо.

Через 3-4 тижні на нижній частині посадкового матеріалу утворюється справжня "борода" корінців. Важливо не допустити їх травмування. Тому, висаджуючи картоплю, акуратно виймаємо кожну картоплину і, не обтрушуючи від тирси, обережно кладемо у викопану ямку. Іноді дві бульби переплітаються корінням. У такому разі не розриваємо їх, а разом і висаджуємо. Справжньою їжею для картоплі є попіл з дров. Тому при посадці в кожну ямку вносимо по жмені суміші золи з перегноєм. Якщо є така можливість, то після посадки ділянку можна вкрити плівкою. При цьому краще прогрівається земля, а також ранні сходи збережуться від нічних заморозків.

Подальший догляд за посадженою картоплею полягає в розпушуванні міжрядь, підгортання рослин і боротьби з бур'янами, шкідниками.

Якщо посадити ранню картоплю, то вже в кінці травня або початку червня можна буде її споживати. Ви зможете насолоджуватися вишуканим смаком овочевих супів, зеленого борщу та інших страв з ранньою молодою картоплею.



B.C. Швець

Схожі новини по темі Домівка / Сад і город



Прокоментувати статтю:

Народний календар

Народний та церковний календар свят. Березень

Народний та церковний календар свят. Березень

Березень – первісток весни, спадкоємець лютого, провісник квітня, ранок весни і ранок року. Це...

Традиції, прикмети, прислів’я

Українські традиції, прикмети, прислів’я. Березень

Українські традиції, прикмети, прислів’я. Березень

Перший весняний місяць Березень, господар полів та лісів, котрий, як сказав поет, білим поясом...

Посівний календар

Місячний посівний календар на березень 2024

Місячний посівний календар на березень 2024

Місячний посівний посадковий календар садовода огородника, таблиця на березень місяць 2024 року по...