Посадка ранньої картоплі.

Посадка ранньої картоплі.

Щоб виростити ранній урожай, в перших числах березня відбираємо цілу, неушкоджену, без ознак хвороб посадкову картоплю, величиною не менше курячого яйця і опускаємо в ємність з розчином гумату натрію та марганцівки (10 г та 0,5 г відповідно на 10 л теплої води ). Там вона "купається" протягом 10-12 годин. За цей час готуємо для картоплі тару. Зазвичай беремо невеликі ящики, дно яких застеляємо поліетиленовою плівкою, а зверху насипаємо шар вологої тирси завтовшки 2-3 см. Бульби, не висушуючи, розкладаємо в один шар на відстані 1-2 см один від одного і засипаємо зверху (2-3 см) теж зволоженими ошурками. У ящик закладаємо не більше трьох шарів картоплі. Кожен шар обприскуємо підживлювальною сумішшю. До її складу входять: нітроамофоска - 50 г, борна кислота - 3 г, мідний купорос -5 г, марганцівка - 1 г, третина - 1-ї ампули (на 1 л води). Ящики, заповнені картоплею, зберігаємо в приміщенні при температурі 15-16 градусів. Постійно стежимо за ходом пророщування бульб, при потребі тирсу зволожуюємо.

Через 3-4 тижні на нижній частині посадкового матеріалу утворюється справжня "борода" корінців. Важливо не допустити їх травмування. Тому, висаджуючи картоплю, акуратно виймаємо кожну картоплину і, не обтрушуючи від тирси, обережно кладемо у викопану ямку. Іноді дві бульби переплітаються корінням. У такому разі не розриваємо їх, а разом і висаджуємо. Справжньою їжею для картоплі є попіл з дров. Тому при посадці в кожну ямку вносимо по жмені суміші золи з перегноєм. Якщо є така можливість, то після посадки ділянку можна вкрити плівкою. При цьому краще прогрівається земля, а також ранні сходи збережуться від нічних заморозків.

Подальший догляд за посадженою картоплею полягає в розпушуванні міжрядь, підгортання рослин і боротьби з бур'янами, шкідниками.

Якщо посадити ранню картоплю, то вже в кінці травня або початку червня можна буде її споживати. Ви зможете насолоджуватися вишуканим смаком овочевих супів, зеленого борщу та інших страв з ранньою молодою картоплею.B.C. Швець

Схожі новини по темі Домівка / Сад і город


Прокоментувати статтю:

Народний календар

Народний та церковний календар на Травень

Народний та церковний календар на Травень

Травень – вінець весни, найпрекраснішої пори року. Його здавна люблять в народі, бо квітують немов...

Традиції, прикмети, прислів’я

Українські традиції, прикмети, прислів’я. Травень

Українські традиції, прикмети, прислів’я. Травень

На травень припадає і чимало обрядових дійств, які пов’язані з поетичним віншуванням природи....

Посівний календар

Місячний посівний календар на червень 2019

Місячний посівний календар на червень 2019

Місячний посівний посадковий календар садовода огородника, таблиця на червень місяць 2019 року по...