Парник з полікарбонату.
Парники виготовляють в основному із стільникового полікарбонату. Комірковий полікарбонат, або комірчастий полікарбонат (СПК) - це назва полікарбонату, отримана ним з причини того, що його структура має два або більше шарів. Ці шари з'єднані між собою великою кількістю внутрішніх ребер жорсткості в напрямку довжини плити. Якщо подивитися на цей матеріал збоку, він буде схожий на комірки. Між шарами комірок полікарбонату знаходиться повітря, саме повітряний шар забезпечує полікарбонату високі теплоізоляційні властивості, а ребра жорсткості відповідають за міцність та надійність до механічного впливу.
У рекламі полікарбонатних парників однією з переваг полікарбонату позиціонують захист рослин від ультрафіолетових променів. У природних умовах на протязі всього еволюційного розвитку на нашій планеті рослини не були захищені від ультрафіолету, а для фотосинтезу потрібний тільки видимий спектр світла, тому захист рослини від того, що не має для них особливого значення, виключно рекламних хід. До того ж скло також не пропускає ультрафіолетові промені.
У листів полікарбонату розрізняють внутрішню і зовнішню сторони. Одна проста, а друга із захисним покриттям від ультрафіолетових променів. На цій стороні зазвичай знаходиться логотип виробника. Якщо переплутати поверхні і неправильно укласти листи, незахищеною стороною полікарбонату на зовнішню сторону, то полікарбонат зруйнується дуже швидко. З цього можна зробити висновок лише про те, що захист від ультрафіолету потрібен в першу чергу для самого полікарбонату, а не для рослин (адже поліетиленова плівка також не стійка до УФ і руйнується під їх дією).
Полікарбонат розрізняється по своїй якості (це сильно впливає на його вартість). Щоб заощадити на виробництві полікарбонату, використовують вторинну сировину. Чим дешевше полікарбонат, тим більше в ньому втор сировини. Тому якщо ви вирішили заощадити, не дивуйтеся, якщо в жарку погоду теплиця буде видавати неприємний запах.
Виробники економлять і на тому, що роблять полікарбонатні листи трохи меншої щільності, ніж їхні дорогі аналоги. Такі листи прослужать недовго. Особливо часто парники з тонкого полікарбонату руйнуються під вагою снігу. Якщо ви помітили, що під вагою снігу ваш парник прогнулася, то потрібно негайно зчистити сніг. В іншому випадку до весни парник трісне. Якщо ви не можете протягом сніжної зими зчищати сніг з парника, вибирайте товсті листи полікарбонату. Також стійкість парника залежить і від матеріалу каркаса.
Полікарбонатний парник з якісного міцного полікарбонату досить дорогий. Багато моделей складно зібрати самостійно, тому доведеться заплатити за збірку. Під такі парники також потрібний фундамент. Загальна сума для будівництва дійсно хорошого парника, який прослужить довго, буде виглядати переконливо. Полікарбонат завдяки своїм теплоізоляційним властивостям ідеально підходить для зимових опалювальних парників,теплиць. Для літніх неопалюваних парників цей матеріал буде невиправдано дорогим.
Готуйтеся заздалегідь до того, що в полі карбонатному парнику температура в жаркі сонячні дні піднімається вище 50 ... 55 ° С. За відгуками власників таких парників, рослини загинули, тому що за рахунок кватирок в торцях парника провітрювання практично не відбувалося. Тому краще вибирати парник, у якому з обох сторін є двері. Також можна встановлювати систему вентилювання.
Ще одним істотним недоліком такого парниа, який буде використовуватися тільки в сезон, є те, що, залишаючи його на зиму, потрібно подбати про завезення в парник гною або снігу, щоб не промерзав грунт. Полікарбонат невибагливий в обслуговуванні, його можна помити губкою, змоченою в мильній воді або розчині миючого засобу. Заборонено використовувати альдегіди, хлор і розчинники. Невідомо також дію на полікарбонат отрутохімікатів, використовуваних при боротьбі зі шкідниками та хворобами рослин.
Власники парників з полікарбонату часто спантеличуються тим, як захистити листи від попадання води в стільники. Попадання води знизить прозорість парника за рахунок зростання водоростей і попадання бруду. Якщо водорості почнуть розмножуватися, полікарбонат «позеленіє», тому потрібно вибирати хороші герметики. На закінчення міркувань про полікарбонатні парники, можна сказати, що вони підкуповують своїм дизайном. Ці парники на присадибній ділянці виглядають дуже акуратно та стильно.
Ставити чи не ставити фундамент під парник? Це також спірне питання. Відповідь на нього залежить від індивідуальних переваг. З одного боку, парник на фундаменті набагато міцніший і стійкіший. Але з іншого боку, якщо виникне бажання перенести парник, перенесення фундаменту буде і трудомістким, і витратним. Перенесення парника зручние у тому випадку, коли потрібен відпочинок для ґрунту і проводиться боротьба з деякими шкідниками. Є й такі садівники, які побоюються того, що якщо парник не закувати в фундамент, його можуть вкрасти.
Як вже було сказано, всі парники, теплиці - і плівкові, і скляні, і полікарбонатні, мають свої переваги і недоліки. Виходьте з ваших особистих переваг і не обмежуйте себе вибором парника, які є у продажу. Зробіть парник своїми руками, по експериментуйте. Наприклад, можна спорудити бічні стінки зі скла, а дах зробити знімним з полікарбонату або плівки. Такий парник ідеально підійде тим, хто залишає його на зиму без нагляду. Вибір тільки за Вами.