Якою має бути плівка для парника,теплиці?

Якою має бути плівка для парника,теплиці?

На жаль, виявити на дотик підробку неможливо: щільність парникової плівки можна визначити тільки за допомогою спеціального приладу - мікрометра. Виходом із ситуації може бути відповідність ваги з метражем. Погонний метр плівки щільністю 80 мкм важить 210 грамів, щільністю 100 мкм - 260 грамів, щільністю 120 мкм - 320 г, 150 мкм - 400 г, 200 мкм - 530 р. Розрахунки представлені на стандартну ширину півтора метра, «рукав».

Тепер можна і приклад привести приблизної покупки. Якщо ви, наприклад, збираєтеся купувати 10 погонних метрів з «завіреною» щільністю 150 мкм, то загальна вага матеріалу повинна дорівнювати 4 кілограмам (4000 г = 10Х400). Обов'язково просіть продавця зважувати плівку перш, ніж купувати її.

Готовність парника до його безпосереднього використання - один з важливих факторів витривалості плівки. Встановлення каркасу - перший крок у підготовці. Він може бути полімерним, металевим або дерев'яним.

Плівка швидше старіє в місцях, де стикається з опорними елементами каркаса, адже там завжди дуже висока температура. Чим каркас темнішого кольору, тим він вищої температури, в жаркий день температура термометра може піднятися до сімдесяти градусів.

Найпростішим способом зниження температури каркаса - пофарбувати його в білий колір (або ж обернути тканиною, спанбондом).

Плівкова температура при покритті каркасу світлою фарбою майже в 2 рази нижче, ніж якщо він темний. Плівка на каркасі з оцинкованого заліза розігрівається до п'ятдесяти дев'яти градусів, на іржавому залізі - до шістдесяти двох градусів, тоді як на каркасі, який забарвлений білою водоемульсійною фарбою, плівка не нагрівається вище тридцяти шести градусів.

Також в теплиці з білим каркасом освітленість на порядок вище, що послужить отриманню кращого врожаю.

Зверніть увагу, що всі поверхні каркаса повинні були рівними. При цьому плівка не буде протиратися і деформуватися.

Встановлюючи теплицю, її краще зорієнтувати таким чином, щоб вітер і сонце впливали здебільшого на її торцеву частину. Між елементами каркаса відстань для плівки товщиною 120 мікрон має становити близько 1-1,2 метра.

Сама відповідна температура для «одягання» теплиці - від п'яти до п'ятнадцяти градусів тепла. Натягуючи плівку, слід не допускати її обвисання, в цьому випадку в «ямках» не стануть накопичуватися вода, її не буде тріпати вітер. Також неприпустимо і наявність надмірного натягу.

Плівки, які можна побачити у продажу, бувають у вигляді цілого полотна і у вигляді рукава. «Рукавну» плівку необхідно укладати так, щоб згин її розміщувався на «конику» теплиці. Це місце потім необхідно зміцнити.

При дбайливому поводженні з парникової плівкою, захищаючи її від розривів і подряпин при подальшій експлуатації, вона добре прослужить вам декілька сезонів.

Схожі новини по темі Домівка / Сад і город


Прокоментувати статтю:

Народний календар

Народний та церковний календар на Травень

Народний та церковний календар на Травень

Травень – вінець весни, найпрекраснішої пори року. Його здавна люблять в народі, бо квітують немов...

Традиції, прикмети, прислів’я

Українські традиції, прикмети, прислів’я. Травень

Українські традиції, прикмети, прислів’я. Травень

На травень припадає і чимало обрядових дійств, які пов’язані з поетичним віншуванням природи....

Посівний календар

Місячний посівний календар на червень 2019

Місячний посівний календар на червень 2019

Місячний посівний посадковий календар садовода огородника, таблиця на червень місяць 2019 року по...