Якою має бути плівка для парника,теплиці?

Якою має бути плівка для парника,теплиці?

На жаль, виявити на дотик підробку неможливо: щільність парникової плівки можна визначити тільки за допомогою спеціального приладу - мікрометра. Виходом із ситуації може бути відповідність ваги з метражем. Погонний метр плівки щільністю 80 мкм важить 210 грамів, щільністю 100 мкм - 260 грамів, щільністю 120 мкм - 320 г, 150 мкм - 400 г, 200 мкм - 530 р. Розрахунки представлені на стандартну ширину півтора метра, «рукав».

Тепер можна і приклад привести приблизної покупки. Якщо ви, наприклад, збираєтеся купувати 10 погонних метрів з «завіреною» щільністю 150 мкм, то загальна вага матеріалу повинна дорівнювати 4 кілограмам (4000 г = 10Х400). Обов'язково просіть продавця зважувати плівку перш, ніж купувати її.

Готовність парника до його безпосереднього використання - один з важливих факторів витривалості плівки. Встановлення каркасу - перший крок у підготовці. Він може бути полімерним, металевим або дерев'яним.

Плівка швидше старіє в місцях, де стикається з опорними елементами каркаса, адже там завжди дуже висока температура. Чим каркас темнішого кольору, тим він вищої температури, в жаркий день температура термометра може піднятися до сімдесяти градусів.

Найпростішим способом зниження температури каркаса - пофарбувати його в білий колір (або ж обернути тканиною, спанбондом).

Плівкова температура при покритті каркасу світлою фарбою майже в 2 рази нижче, ніж якщо він темний. Плівка на каркасі з оцинкованого заліза розігрівається до п'ятдесяти дев'яти градусів, на іржавому залізі - до шістдесяти двох градусів, тоді як на каркасі, який забарвлений білою водоемульсійною фарбою, плівка не нагрівається вище тридцяти шести градусів.

Також в теплиці з білим каркасом освітленість на порядок вище, що послужить отриманню кращого врожаю.

Зверніть увагу, що всі поверхні каркаса повинні були рівними. При цьому плівка не буде протиратися і деформуватися.

Встановлюючи теплицю, її краще зорієнтувати таким чином, щоб вітер і сонце впливали здебільшого на її торцеву частину. Між елементами каркаса відстань для плівки товщиною 120 мікрон має становити близько 1-1,2 метра.

Сама відповідна температура для «одягання» теплиці - від п'яти до п'ятнадцяти градусів тепла. Натягуючи плівку, слід не допускати її обвисання, в цьому випадку в «ямках» не стануть накопичуватися вода, її не буде тріпати вітер. Також неприпустимо і наявність надмірного натягу.

Плівки, які можна побачити у продажу, бувають у вигляді цілого полотна і у вигляді рукава. «Рукавну» плівку необхідно укладати так, щоб згин її розміщувався на «конику» теплиці. Це місце потім необхідно зміцнити.

При дбайливому поводженні з парникової плівкою, захищаючи її від розривів і подряпин при подальшій експлуатації, вона добре прослужить вам декілька сезонів.

Схожі новини по темі Домівка / Сад і город



Прокоментувати статтю:

Народний календар

Народний та церковний календар свят. Березень

Народний та церковний календар свят. Березень

Березень – первісток весни, спадкоємець лютого, провісник квітня, ранок весни і ранок року. Це...

Традиції, прикмети, прислів’я

Українські традиції, прикмети, прислів’я. Березень

Українські традиції, прикмети, прислів’я. Березень

Перший весняний місяць Березень, господар полів та лісів, котрий, як сказав поет, білим поясом...

Посівний календар

Місячний посівний календар на березень 2024

Місячний посівний календар на березень 2024

Місячний посівний посадковий календар садовода огородника, таблиця на березень місяць 2024 року по...