Як вибрати якісні плодові саджанці

Велика проблема - нечисті на руку продавці, які підсовують під виглядом якісних саджанців «липові» деревця. Відомі випадки, коли замість яблунь продавали молоді осини, а тополі видавали за груші. Однак найчастіше під виглядом одного сорту, при цьому за високу ціну, підсовують інший, менш якісний і справді дешевий.

Ще варіант - масове завезення дешевих саджанців з південних областей Росії та Молдови. Продавці чудово інформовані про те, що ці сорти напевно вимерзнуть в умовах більш північного клімату. Уникнути обману досить просто: потрібно здобувати саджанці не у випадкових людей, не на ринку, а в спеціалізованих магазинах або розплідниках. Не потрібно гнатися за дешевизною або красивим зовнішнім виглядом. Краще звернутися до фахівця, який попутно ще й проконсультує. Але якщо ви все ж вирішили купити саджанці на ринку, запам'ятаєте декілька правил: Заздалегідь визначтеся з сортом, а не ходите уздовж рядів, просто вибираючи те, що сподобається.

Не так давно в моду увійшли колоно видні яблуні, у яких пагони ростуть вертикально, а бічні відгалуження практично відсутні. Вони більше нагадують пірамідальну тополю або кипарис. Головна їхня перевага - скороплідність. Перші плоди можна спробувати в рік посадки або на наступний. За ними зручно доглядати, збирати врожай. Такі яблуні досить компактні, їм не потрібно багато місця.

Однак і тут можливий обман. Нерідко замість них продають ювенільні сіянці колоно видного типу. Такі яблуні починають плодоносити тільки на 8-10-й рік. Визначити підміну на око неможливо. Ви зрозумієте, що вас обдурили, тільки якщо через рік-два так і не дочекаєтеся яблук. Початківці садівники намагаються вибрати саджанці як можна більш солідного віку в надії на те, що вони раніше почнуть плодоносити.

З цієї причини не звертаються в розплідники, де, як правило, не продають саджанці старше двох років. Адже чим старше рослина, тим сильніше страждає її коренева система при викопуванні. Найкраще купувати і висаджувати однорічні саджанці, з добре розвиненою кореневою системою. Відрізнити їх дуже просто: у них немає бічних відгалужень. Дволітки теж можна брати, але при цьому обов'язково зверніть увагу на коріння. Добре, якщо вони схожі на мочалку. До слова, за продавцями з південних регіонів помічена нехороша звичка обрізати коріння, залишаючи лише кілька міцних, оголених відростків. Роблять вони це лише для того, щоб вмістити в автомобіль якомога більше саджанців. Тому відсутність розвиненої кореневої системи - ще одна ознака саджанця, привезеного здалеку.

Не варто вибирати дуже високу рослину. Середньо росла краще приживається і прекрасно росте. Бажано, щоб у саджанця було не менше трьох бічних гілок.

Перед посадкою потрібно замочити деревце на ніч у ванні з водою. Це збільшує шанси на приживання.

Можна перевірити життєздатність коренів: відрізати від одного невеликий шматочок. Якщо він всередині білий - значить, живий, якщо коричневий - мертвий. Багато хто боїться придбати підмерзлі саджанці. На жаль, точно оцінити стан рослини можна лише після того, як розпустяться бруньки. Однак, купуючи рослину в розпліднику, боятися нічого. Готувати до продажу його починають ще восени. Підкопують, засипають листям і ґрунтом так, що ніякі морози йому не страшні.

Схожі новини по темі Домівка / Сад і город


Прокоментувати статтю:

Народний календар

Народний церковний календар. Квітень

Народний церковний календар. Квітень

Назва цього місяця пов’язана з цвітінням квітів. Цвітень. Весна повністю вступає в свої права....

Традиції, прикмети, прислів’я

Квітень. Традиції, прикмети, прислів’я.

Квітень. Традиції, прикмети, прислів’я.

Якщо березень весну, наче наречену, лишень приводить у гості, то квітень її вже зустрічає як...

Посівний календар

Місячний посівний календар на травень 2019

Місячний посівний календар на травень 2019

Місячний посівний посадковий календар садовода огородника, таблиця на травень місяць 2019 року по...