На Тернопіллі проведуть перепис собак

  ---
На Тернопіллі проведуть перепис собак

Задля подальшої вакцинації від сказу на Тернопіллі організують і проведуть перепис собак.

Рішення про облік тварин прийняли нещодавно на засіданні Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при обладміністрації. Організувати такий перепис комісія доручила головам міських, сільських і селищних рад. Інформацію вони мають подати до 1 листопада державним лікарням ветеринарної медицини на місцях.

- Три роки тому ми вже намагалися організувати облік собак у господарствах, - розповідає заступник начальника головного управління ветмедицини в області Микола Бабійчук. - Однак третина людей, які зобов'язані все конролювати, не сприйняла цього серйозно.

Тож цього разу за справу візьмуться серйозніше, а рішення обласні комісії щодо таких заходів продублюють у районних санстанціях.

- У містах до тих комісій ввійдуть працівники комунальних служб, що вестимуть облік собак, - продовжує пан Бабійчук. - У сільській місцевості - члени виконкому. Зрештою, це їм вирішувати.

Якщо врахована тварина не доживе до дня вакцинації, жодних документів на підтвердження цього представляти не потрібно. Бездомні тварини у ті списки взагалі не потраплять, наголошують фахівці, адже відловлювати їх не будуть.

- Важко собі уявити, що хтось взявся б за таке завдання, - каже Микола Бабійчук. - У нас зовсім не багато громадських організацій, які стерилізували б, щеплювали б тварин. Тут проводити якийсь облік важко, адже навіть кліпса у вусі не може бути гарантією того, що тварина здорова - дія вакцини не вічна.

Облік тварин необхідний ветеринарам, аби замовити необхідну кількість вакцин, а також внести корективи у план своєї роботи на наступний рік.

- Спричинив створення комісій випадок сказу у селі Заздрість, - додає пан Бабійчук. - Таке сталося у нас вперше. Враховуючи те, що фактично випадками сказу займається лише наша служба, мусимо вдаватися до таких заходів.

До речі aби зменшити кількість випадків сказу, на Тернопіллі контролюватимуть і популяцію лисиць. Сьогодні вони чи не основне джерело цього захворювання. Відтак облуправлінню лісового та мисливського господарства доручили довести популяцію лисиці на території мисливських угідь до 0,5-1 голів на 1000 га.Світлана ГРИВАС, svitlana.gruvas@gmail.com

Схожі новини по темі ---Прокоментувати статтю: