Імбир корисні властивості

Корисні властивості імбиру

Самим унікальним поєднанням смакових і корисних для здоров'я властивостей являється імбир, а саме його корінь.

Хімічний склад імбиру дуже складний. Імбирний корінь містить у собі такі речовини, як цинк, кальцій, калій, натрій, залізо, всі незамінні амінокислоти, вітаміни С, А, В1, В2 і ще багато інших активних компонентів. Погодьтеся, з таким списком корисних речовин список корисних і лікарських властивостей повинен бути ніяк не меншим.

Імбирний корінь сприяє підвищенню імунітету. Щоб не стати заручником весняної простуди, використовуйте імбир в якості профілактичного засобу. Якщо ж вас вже турбує кашель або нежить, приймайте в якості лікарського напою імбирний чай. Тільки врахуйте той факт, що різне призначення імбирного чаю передбачає і різні рецепти його приготування.

Імбирний чай також надає позитивну дію на травну систему нашого організму. Вживаючи його в їжу систематично і в невеликих кількостях, можна буде забути про неперетравлену їжу і тяжкість в шлунку. Імбир сприятиме виведенню токсинів і нормалізації обмінних процесів. Звідси випливає, що імбир стане вашим помічником у боротьбі із зайвими кілограмами.

Пекучий імбирний корінь постачає наш мозок киснем за рахунок розрідження крові, і знижує артеріальний тиск. Також імбир завдяки тонізуючій дії допомагає справитися з втомою, млявістю і дратівливістю. Жодна рослина так благотворно не впливає на стан нашого здоров’я.

Перераховувати корисні лікарські властивості імбиру можна ще дуже довго. Він використовується як знеболюючий, сечогінний, заспокійливий, антибактеріальний та збудливий засіб. Імбирне масло знайшло своє застосування в ароматерапії (при м'язових болях, артритах і розтягненнях). Він також широко використовується у виробництві парфумерії, переважно східного напрямку.

Зараз імбир зустрічається у вигляді меленого порошку, екстракту, зацукрований або облитий шоколадом. Тільки, звичайно ж, саме свіжий імбир містить у собі максимальну кількість корисних активних речовин. Зате висушений імбирний корінь володіє вищими протизапальними властивостями, ніж свіжий. Хімічний склад свіжого і сушеного імбиру відрізняється один від одного. Зміна складу і обумовлює пониження одних лікувальних властивостей і максимальну ефективність інших.

Якщо до цього часу ви використовували імбир тільки в якості спеції до страв, перегляньте своє ставлення до нього. Нехай він не тільки робить вашу їжу смачною і ароматною, але й піклується про ваше здоров'я!

Як не дивно, одна з найкорисніших спецій - імбир, у нас в країні не надто популярна. Напевно, так сталося, що не багатьом відомі корисні властивості імбиру. На санскриті імбир, або «вішвабхесадж», означає «універсальні ліки». Ще в першому столітті нашої ери описували зігріваючу дію імбиру, користь для травлення і навіть згадували імбир як протиотруту.

Як пряність, імбир застосовується для приготування майже всіх страв, чаю і навіть уживається в чистому вигляді, «вприкуску», в тому числі з лимоном і сіллю. Зазвичай у продажу можна знайти свіжий і сухий (мелений) імбир. Свіжий імбир - найбільш ароматний, а сухий імбир - гостріший. Щоб підготувати свіжий імбир до використання, з нього треба зішкребти шкірку і натерти на тертці.

Гострий на смак, корінь імбиру належить до розряду «гарячих спецій», що розпалюють «вогонь» травлення і поліпшують кровообіг. За смаком імбир гострий і солодкий.

Такого поєднання смакових і лікарських якостей, як у імбиру, не знайти ні в якій іншій спеції, і навіть визнані лікарські рослини деколи поступаються імбиру пальмою першості. Як лікарський засіб, імбир має довгий список властивостей.

Імбир лікувальні властивості
- При закачуванні в транспорті і при морській хворобі корисно приймати 1-1,5 г імбиру (половина чайної ложки) в чай або в мінеральній воді за півгодини до або під час подорожі. Вагітні жінки, до речі, також з успіхом можуть використовувати слабкий імбирний чай від цілком природної в їх положенні нудоти.
- Застудні захворювання чудово лікуються імбирним чаєм з лимоном і медом (при мокрому кашлі можна додати корицю або гвоздику).
- У разі шлункового розладу слід розвести півсклянки натурального білого йогурту половиною склянки кип'яченої води, додати по чверті чайної ложки імбиру і мускатного горіха.
- Позбутися від головного болю можна, якщо змішати половину чайної ложки імбиру з теплою водою до утворення пасти. Пасту накласти на чоло або до носових пазух - залежно від місця локалізації болю. Що виникає при цьому відчуття паління для шкіри абсолютно нормально і не небезпечне.
- Щоб витягнути вміст фурункула, змішайте половину чайної ложки імбиру і таку ж кількість куркуми з водою до стану пасти, а потім нанесіть склад на фурункул.
- Проблему геморою можна вирішити, приймаючи чайну ложку соку алое з щіпкою імбиру двічі в день до зникнення симптомів.
- Імбирний компрес на спину знімає біль як мінімум не менш ефективно, ніж загальновідомі відповідні креми і гелі. Для приготування компресу узяти 2 чайні ложки порошку імбиру, чайну ложку куркуми, половину чайної ложки перцю «чилі» і змішати все це теплою водою. Нагріти, нанести на бавовняну тканину, покласти тканину на хворе місце і закріпити. І проти суглобових болів допомагає той же рецепт, проте в сполуці не з водою, а з гарячим рослинним маслом (краще кунжутним або гірчичним).
- При м'язовій втомі і ломоті рекомендується імбирна ванна. 2-3 столових ложки порошку кип'ятити в 1 л води протягом 10 хвилин, потім відвар вилити у ванну. Така ванна розслабляє і полегшує м'язові болі.

Схожі новини по темі Здоров'я / Продукти харчування



Прокоментувати статтю:

Народний календар

Народний та церковний календар свят. Березень

Народний та церковний календар свят. Березень

Березень – первісток весни, спадкоємець лютого, провісник квітня, ранок весни і ранок року. Це...

Українські традиції, прикмети, прислів’я

Українські традиції, прикмети, прислів’я. Березень

Українські традиції, прикмети, прислів’я. Березень

Перший весняний місяць Березень, господар полів та лісів, котрий, як сказав поет, білим поясом...