Як зберігати озимий часник.

Як зберігати озимий часник.

Є ще такий спосіб зберігання озимого часнику - зберігати в рослинному маслі. Масло після цього, кажуть, стає ароматним, а часник не псується. Але виймати з масла головку, щоб відокремити від неї зубчик і потерти їм хлібну скоринку, якось незручно.

Більшість городників зберігає головки часнику просто в кісці, в сітці або у капроновій панчосі. Дуже зручно, але не у всіх часник при такому способі зберігається. Тут для доброго збереження потрібно дотримуватись декількох обов'язкових правил.


Дотримуватися правил вирощування часнику. Не садити у сирому місці, за 3 тижні до збирання припинити поливи. Не перегодовувати азотом. Звичайно, схоронність взимку буде в якійсь мірі залежати і від літньої погоди. Наприклад, минуле літо було сприятливим для лежкості.Своєчасно прибирати урожай часнику, так як лежкість в значній мірі залежить від визрівання цибулин. У недозрілого часнику вони пухкі, нещільні. Це частіше буває з південними, ще не звиклими до наших умов сортами. Не можна допускати і перезрівання. часнику У перезрілих руйнуються загальні лусочки, зубки легко відстають від донця, головка розпадається. Найвищою лежкістю володіють головки не менше ніж з трьома загальними щільними лусочками.Викопувати цибулини в суху погоду. І гарненько їх просушити. Спочатку на грядці, а потім протягом не менше трьох тижнів - у сухому провітрюваному приміщенні. Спробуйте розпатрати недосушені головки: всередині можна виявити кілька крапельок сконденсованої вологи.З головок знімають верхній брудний шар луски. Цибулина під ним повинна бути чистою, білою або бузковоюї, в залежності від сорту. Якщо будуть видні блакитні розводки, значить, під шкіркою можуть бути шкідники. Такі цибулини часнику треба розпатрати, личинок знищити, а зубки пустити в їжу.У оброблених після викопування цибулин обрізають стебло, залишаючи пеньок 2-5 см, обрізають коріння до 1 см, намагаючись не пошкодити денце. Деякі городники вищипують коріння, залишаючи чисте денце, а деякі взагалі їх не обрізають. Пробують навіть обпалювати коріння над газом.Головки добре зберігаються будь-яким найпростішим способом, якщо вони молоді і здорові. Здоров'я - головна вимога до цибулини. Ніяких ознак захворювань або механічних пошкоджень не повинно бути. У мене до нового врожаю зберігаються великі головки, просто лежачи на кухні в картонній коробці.Постійно потрібно омолоджувати посадковий матеріал. Щорічно частина садиться бульбами, отримуючи з них однозубки, на наступний рік садимо ці однозубки і отримую великі головки. Потім з цих великих головок відбираємо для посадки самі великі зубки. І все. Більш старі зубки не використовуємо для посадок.
Л.Макаренко

Схожі новини по темі Домівка / Сад і городПрокоментувати статтю:

Народний календар

Народний календар. Серпень.

Народний календар. Серпень.

Назва місяця походить від слова «серпанок». Це легка пелена, що застилає й огортає землю. Завдяки...

Традиції, прикмети, прислів’я

Серпень. Традиції, прикмети, прислів’я

Серпень. Традиції, прикмети, прислів’я

Серпень. Народні обряди, звичаї, прикмети та прислів’я на останній місяць літа, серпень....

Посівний календар

Місячний проісвний календар на серпень

Місячний проісвний календар на серпень

Місячний посівний календар садівника та городника на серпень 2023 року із зазначенням нового...