Посадка ранньої картоплі.

Посадка ранньої картоплі.

Щоб виростити ранній урожай, в перших числах березня відбираємо цілу, неушкоджену, без ознак хвороб посадкову картоплю, величиною не менше курячого яйця і опускаємо в ємність з розчином гумату натрію та марганцівки (10 г та 0,5 г відповідно на 10 л теплої води ). Там вона "купається" протягом 10-12 годин. За цей час готуємо для картоплі тару. Зазвичай беремо невеликі ящики, дно яких застеляємо поліетиленовою плівкою, а зверху насипаємо шар вологої тирси завтовшки 2-3 см. Бульби, не висушуючи, розкладаємо в один шар на відстані 1-2 см один від одного і засипаємо зверху (2-3 см) теж зволоженими ошурками. У ящик закладаємо не більше трьох шарів картоплі. Кожен шар обприскуємо підживлювальною сумішшю. До її складу входять: нітроамофоска - 50 г, борна кислота - 3 г, мідний купорос -5 г, марганцівка - 1 г, третина - 1-ї ампули (на 1 л води). Ящики, заповнені картоплею, зберігаємо в приміщенні при температурі 15-16 градусів. Постійно стежимо за ходом пророщування бульб, при потребі тирсу зволожуюємо.

Через 3-4 тижні на нижній частині посадкового матеріалу утворюється справжня "борода" корінців. Важливо не допустити їх травмування. Тому, висаджуючи картоплю, акуратно виймаємо кожну картоплину і, не обтрушуючи від тирси, обережно кладемо у викопану ямку. Іноді дві бульби переплітаються корінням. У такому разі не розриваємо їх, а разом і висаджуємо. Справжньою їжею для картоплі є попіл з дров. Тому при посадці в кожну ямку вносимо по жмені суміші золи з перегноєм. Якщо є така можливість, то після посадки ділянку можна вкрити плівкою. При цьому краще прогрівається земля, а також ранні сходи збережуться від нічних заморозків.

Подальший догляд за посадженою картоплею полягає в розпушуванні міжрядь, підгортання рослин і боротьби з бур'янами, шкідниками.

Якщо посадити ранню картоплю, то вже в кінці травня або початку червня можна буде її споживати. Ви зможете насолоджуватися вишуканим смаком овочевих супів, зеленого борщу та інших страв з ранньою молодою картоплею.B.C. Швець

Схожі новини по темі Домівка / Сад і городПрокоментувати статтю:

Напівжирний Нахилений текст Підкреслений текст Перекреслений текст | Вирівнювання по лівому краю По центру Вирівнювання по правому краю | Вставка смайликів Зображення Вибір кольору | Прихований текст Вставка цитати Перетворити вибраний текст з транслітерації в кирилицю Вставка спойлеру

Народний календар

Народний календар. Вересень

Народний календар. Вересень

Колись, у давнину, безкрайні простори Європи і Азії покривав невибагливий, вічнозелений,...

Традиції, прикмети, прислів’я

Українські традиції, прикмети, прислів’я про вересень

Українські традиції, прикмети, прислів’я про вересень

Вересень, перший місяць осінньої пори, на який припадає чимало свят за церковним та народним ...

Посівний календар

Місячний посівний календар таблиця вересень 2017 року

Місячний посівний календар таблиця вересень 2017 року

Місячний посівний календар садовода огородника, таблиця на вересень місяць 2017 року по Україні із...