Квашена капуста. Користь та протипоказання
Квашена капуста містить величезну кількість корисних речовин і мікроелементів, ось лише деякі з них: вітаміни С і К, вітаміни групи В (В1, В2, В3, В6, В12), залізо, фосфор, сірка, кремній, цинк, бор, мідь, а також органічні кислоти (молочна й оцтова).
Квашена капуста корисна при захворюваннях серцево-судинної системи. Капустяний сік допомагає нормалізації рівня холестерину в крові і лікування атеросклерозу судин. Йод і нікотинова кислота, що містяться в квашеній капусті, допомагають відрегулювати обмін речовин, що на користь людям, що мають проблеми із зайвою вагою. Крім цього, продукт є низькокалорійним, швидко втамовує відчуття голоду, не завдає шкоди фігурі, а тартронова кислота перешкоджає відкладенню жирових утворень.
Чим більше буде нарізана капуста перед закваскою, тим більше цінних речовин, вітамінів і мінералів в ній збережеться і примножиться в процесі бродіння. Краща посуд для приготування квашеної капусти - емальована і скляна, а ідеальний розмір - цілий качан.
Квашену капусту можна і потрібно використовувати в косметичних цілях. Маска з неї додасть шкірі обличчя свіжість і зробить її бархатистою, допоможе знебарвити пігментні плями і позбавить від вугрової висипки.
Капустяний сік рекомендується при токсикозі вагітним жінкам, вважається, що це засіб чудово рятує від нудоти. Схожу дію він має і при похміллі. Відомо, що капустяний розсіл - справжній друг після надмірного вживання спиртного.
Через високий вміст органічних кислот продукт протипоказаний людям з підвищеною кислотністю шлункового соку, що страждають захворюваннями підшлункової залози, при нирковій недостатності, каменях в жовчному міхурі.