Олія з льону, корисні та лікарські властивості

  Здоров'я
Олія з льону, корисні та лікарські властивості

Склад лляної олії

Що ж робить олію з насіння льону насіння настільки цінним? «В першу чергу, високий вміст в ній поліненасичених жирних кислот: ліноленової (Омега-3) - 60% і лінолевої (Омега-6) - 20%. Ці важливі речовини, необхідні для нашої життєдіяльності і гарного самопочуття, не синтезуються в організмі і надходять тільки з їжею. В лляній олії також багато жиророзчинних вітамінів Е, А і провітаміну F.

Лляне масло отримують методом холодного пресування, в процесі якого насіння льону піддаються обробці при температурі не вище 40-50 ° С. Усі корисні речовини - вітаміни, фосфоліпіди, ненасичені жирні кислоти - при такому способі виробництва зберігаються. Слід мати на увазі, що олія льону легко окислюється, тому її потрібно берегти від впливу сонячних променів і повітря. Зберігайте лляне масло в темній пляшці, а після того, як відкрили, зберігайте при температурі +4 ± 2 ° С, щільно закривши посудину кришкою.


Корисні властивості олії з льону

Завдяки високому вмісту Омега-3 і Омега-6 жирних кислот, олія з льону особливо корисна тим, хто страждає на атеросклероз судин, порушенням ліпідного обміну і ожирінням. Це пояснюється тим, що поліненасичені жирні кислоти сприяють нормалізації обміну холестерину в організмі, зменшуючи його вміст в шкідливій фракції. Денна норма споживання лляної олії, як і інших рослинних масел, - приблизно дві чайні ложки.

Олія з насіння льону сприяє також лікуванню від астми, допомагає швидше відновлюватися після хірургічних операцій, оскільки має здатність підвищувати загальний імунітет організму. Як доповнення до основної терапії, застосовується воно і при лікуванні артритів, різних захворювань нирок і залоз внутрішньої секреції. Лляне масло - вірний засіб підтримати нервову систему під час стресових ситуацій.

Олію з льону традиційно застосовували в народній медицині у вигляді вологих пов'язок і розтирань для лікування шкірних захворювань та опіків. З її допомогою успішно позбувалися від мозолів і ороговілості на пальцях і стопах ніг.

Олія з льону надзвичайно сприятливо діє на шкіру: зволожує, робить її гладкою, м'якою і бархатистою. Це потужний антиоксидант, що сприяє якнайшвидшій регенерації клітин епідермісу. Якщо ви зібралися ґрунтовно схуднути - на десять і більше кілограмів, але побоюєтеся, що шкіра в результаті подібного експерименту некрасиво обвисне, щодня приймайте по 1-2 чайній ложці олії льону, а також використовуйте її для масажу тіла. Ваша шкіра стане більш еластичною, пружною, і в підсумку прекрасно «сяде» по фігурі.


Протипоказання до застосування

Є випадки, коли олію з насіння льону використовувати не варто. Утримайтеся від вживання цього продукту при жовчнокам'яній хворобі, захворюваннях жовчовивідних шляхів, а також при одночасному прийомі противірусних препаратів або антидепресантів. Масло льону необхідно обмежити при панкреатитах, гепатитах та інших захворюваннях печінки. З обережністю вживайте олію з насіння льону під час вагітності та лактації, особливо при схильності до алергічних реакцій.

Схожі новини по темі Здоров'яПрокоментувати статтю:

Народний календар

Народний церковний календар. Квітень

Народний церковний календар. Квітень

Назва цього місяця пов’язана з цвітінням квітів. Цвітень. Весна повністю вступає в свої права....

Українські традиції, прикмети, прислів’я

Квітень. Традиції, прикмети, прислів’я.

Квітень. Традиції, прикмети, прислів’я.

Якщо березень весну, наче наречену, лишень приводить у гості, то квітень її вже зустрічає як...