Олія з льону, корисні та лікарські властивості

  Здоров'я
Олія з льону, корисні та лікарські властивості

Склад лляної олії

Що ж робить олію з насіння льону насіння настільки цінним? «В першу чергу, високий вміст в ній поліненасичених жирних кислот: ліноленової (Омега-3) - 60% і лінолевої (Омега-6) - 20%. Ці важливі речовини, необхідні для нашої життєдіяльності і гарного самопочуття, не синтезуються в організмі і надходять тільки з їжею. В лляній олії також багато жиророзчинних вітамінів Е, А і провітаміну F.

Лляне масло отримують методом холодного пресування, в процесі якого насіння льону піддаються обробці при температурі не вище 40-50 ° С. Усі корисні речовини - вітаміни, фосфоліпіди, ненасичені жирні кислоти - при такому способі виробництва зберігаються. Слід мати на увазі, що олія льону легко окислюється, тому її потрібно берегти від впливу сонячних променів і повітря. Зберігайте лляне масло в темній пляшці, а після того, як відкрили, зберігайте при температурі +4 ± 2 ° С, щільно закривши посудину кришкою.


Корисні властивості олії з льону

Завдяки високому вмісту Омега-3 і Омега-6 жирних кислот, олія з льону особливо корисна тим, хто страждає на атеросклероз судин, порушенням ліпідного обміну і ожирінням. Це пояснюється тим, що поліненасичені жирні кислоти сприяють нормалізації обміну холестерину в організмі, зменшуючи його вміст в шкідливій фракції. Денна норма споживання лляної олії, як і інших рослинних масел, - приблизно дві чайні ложки.

Олія з насіння льону сприяє також лікуванню від астми, допомагає швидше відновлюватися після хірургічних операцій, оскільки має здатність підвищувати загальний імунітет організму. Як доповнення до основної терапії, застосовується воно і при лікуванні артритів, різних захворювань нирок і залоз внутрішньої секреції. Лляне масло - вірний засіб підтримати нервову систему під час стресових ситуацій.

Олію з льону традиційно застосовували в народній медицині у вигляді вологих пов'язок і розтирань для лікування шкірних захворювань та опіків. З її допомогою успішно позбувалися від мозолів і ороговілості на пальцях і стопах ніг.

Олія з льону надзвичайно сприятливо діє на шкіру: зволожує, робить її гладкою, м'якою і бархатистою. Це потужний антиоксидант, що сприяє якнайшвидшій регенерації клітин епідермісу. Якщо ви зібралися ґрунтовно схуднути - на десять і більше кілограмів, але побоюєтеся, що шкіра в результаті подібного експерименту некрасиво обвисне, щодня приймайте по 1-2 чайній ложці олії льону, а також використовуйте її для масажу тіла. Ваша шкіра стане більш еластичною, пружною, і в підсумку прекрасно «сяде» по фігурі.


Протипоказання до застосування

Є випадки, коли олію з насіння льону використовувати не варто. Утримайтеся від вживання цього продукту при жовчнокам'яній хворобі, захворюваннях жовчовивідних шляхів, а також при одночасному прийомі противірусних препаратів або антидепресантів. Масло льону необхідно обмежити при панкреатитах, гепатитах та інших захворюваннях печінки. З обережністю вживайте олію з насіння льону під час вагітності та лактації, особливо при схильності до алергічних реакцій.

Схожі новини по темі Здоров'я



Прокоментувати статтю:

Народний календар

Народний та церковний календар свят. Березень

Народний та церковний календар свят. Березень

Березень – первісток весни, спадкоємець лютого, провісник квітня, ранок весни і ранок року. Це...

Українські традиції, прикмети, прислів’я

Українські традиції, прикмети, прислів’я. Березень

Українські традиції, прикмети, прислів’я. Березень

Перший весняний місяць Березень, господар полів та лісів, котрий, як сказав поет, білим поясом...