Як фарбувати пасхальні яйця.

  Різне
Як фарбувати пасхальні яйця.

З давніх часів яйце - це символ смерті і відродження. З фарбованих або «червоних» яєць починається пасхальне застілля. Є такий обряд: перше яйце слід розділити на частини за кількістю всіх членів сім'ї. За переказами це- зміцнює сім'ю, зберігає любов і дружнє ставлення один до одного.

Фарбувати яйця зараз можна в цибулинні, кольоровими нитками або клаптиками тканин, різними травами, розписувати фарбами, чорнилом.

Пофарбовані яйця називаються «крашанки», розписані візерунками - «писанки».


Основні правила фарбування пасхальних яєць

Перед тим як приступити до фарбування яєць, необхідно враховувати кілька правил, завдяки яким у вас будуть не тільки красиві, але і смачні яйця:
яйця для фарбування повинні бути кімнатної температури


яйця необхідно добре вимити і обсушити
знежирити шкаралупу для рівномірного забарвлення можна, протерши яйця ватним тампоном, змоченим горілкою або спиртом
шкаралупа яєць не повинна бути тріснута
щоб яйця не тріснули при варінні, відвар повинен бути солоним
НЕ варіть яйця більше 10 хвилин, переварені яйця не смачні і не корисні
можна фарбувати вже зварені круто яйця
для посилення кольору до деяких розчини можна додавати оцет з розрахунку на 1 літр розчину 1-2 столових ложки оцту
пофарбовані яйця змастити олією, це додасть їм блиск.

Фарбування великодніх яєць - це захоплююче і приємне заняття, в яке можна залучити всю родину.


Як фарбувати пасхальні яйця.

1. Фарбування пасхальних яєць цибулинням

Найкращий спосіб фарбування яєць - це фарбування за допомогою цибулиння. Зібрати її потрібно заздалегідь в достатній кількості, тоді колір забарвлених яєць буде насиченим. Залежно від кількості і кольору лушпиння, забарвлення яєць може бути від жовтого (рудого) до цегляного.

Лушпиння необхідно промити, залити водою і варити від 30 хвилин і більше, потім настояти. Настоювати можна від декількох годин до двох діб. У настій можна додати 1-2 ст. ложки солі на 1 літр настою. Укласти яйця в лушпиння цибулі так, щоб вона їх покривала, і варити 10 хвилин, вийняти, остудити. Змастити олією.
2. Фарбування пасхальних яєць в буряковому соку

На 1 літр бурякового соку додати 1-2 столові ложки оцту, трохи підігріти, добре перемішати. Опустити в трохи теплий сік зварені круто яйця і залишити в ньому від півгодини до двох.


Як фарбувати пасхальні яйця.

3. Фарбування пасхальних яєць в різнокольорових клаптиках

Необхідно, щоб тканина линяла. Якщо клаптики різних кольорів перемішати, то забарвлення вийде різнокольорове. Яйця необхідно змочити, обернути клаптиками і перев'язати нитками, опустити в теплу підсолену воду і варити хвилин 10. Потім вийняти, остудити (у цей час процес фарбування буде продовжуватися), потім зняти клаптики, витерти яйця насухо і змастити олією.


4. Фарбування пасхальних яєць різнокольоровими нитками

Нитки повинні фарбуватися. Вологі яйця обмотати різнобарвними бавовняними або вовняними нитками, опустити в теплу підсолену воду і варити 10 хвилин. Вийняти яйця з води, остудити, потім зняти нитки, змастити шкаралупу рослинним маслом.


5. Фарбування пасхальних яєць в березових листках

За допомогою березового листя можна пофарбувати яйця у жовтий колір. Березові листки (можна сухі) залити водою і приготувати відвар, обов'язково дати йому настоятися, щоб колір став більш насиченим. Підготовлені до фарбування яйця опустити в теплий настій, довести його до кипіння і варити 10 хвилин. Пофарбовані яйця остудити.


6. Забарвлення яєць спеціальними фарбами

Фарби продаються в тюбиках або баночках. Яйця попередньо потрібно відварити круто, остудити, потім нанести потрібний малюнок за допомогою спеціальних фарб. Забарвлення може бути простим: половину яйця пофарбувати в один колір, половину - в іншій. Або більш складним: фарбувати різнокольоровими фарбами, створюючи вигадливі малюнки. Робити це можна акварельного пензликом.


7. Фарбування пасхальних яєць з орнаментом і візерунками
Як фарбувати пасхальні яйця.

Перед фарбуванням в цибулинні чи іншому барвнику можна наліпити на яйця скотч у вигляді вирізаних орнаментів, кольорів, хрестиків, букв ХВ. Можна використовувати для цього щільну тонку папір, який можна зафіксувати нитками. Після фарбування скотч потрібно відклеїти, папір та нитки видалити.

Також малюнок у вигляді смужок можна створити, якщо обмотати яйце білими нитками.

Можна нанести малюнок на яйце воском і потім пофарбувати. Після фарбування яйце остудити і видалити віск.

Малюнок також можна нанести голкою по вже пофарбованих яйцях. Для цього малюнок голкою просто видряпують.


8. Фарбування пасхальних яєць за допомогою аплікацій

Яйця необхідно змочити водою, обваляти в рисі і зав'язати в марлю досить щільно, щоб рис прилип до яєць. Потім фарбувати в цибулинні чи іншій фарбі звичайним способом.

При бажанні можна зробити й інший візерунок. Для цього до вологої шкаралупи прикласти листочок петрушки, гілочку кропу, листочок берези або будь-яку іншу красиву за формою квітку, зав'язати в марлю (капрон), а потім опустити в барвник.


9. Фарбування пасхальних яєць мармуровим малюнком
Як фарбувати пасхальні яйця.

Для отримання мармурового малюнка у відвар для фарбування необхідно додати парафін або рослинне масло. Це призводить до того, що забарвлення яєць проходить нерівномірно через парафін і масло, що дозволяє досягти мармуровості малюнка.

Для отримання мармурового малюнка можна яйця обмотати клаптиками, цибулинням, білим папером, обв'язати їх нитками для щільності прилягання або щільно обернути марлею і опустити в барвний розчин.


10. Забарвлення пасхальних яєць соком ягід

Сік ягід - відмінний барвник. Для фарбування можна використовувати сік вишні, чорниці, журавлини та інших ягід. Можна видавити сік і за допомогою пензлика наносити його на зварене круто яйце, занурювати яйце в сік або фарбувати ягодою, розрізавши її навпіл.

Схожі новини по темі Різне



Прокоментувати статтю:

Народний календар

Народний та церковний календар свят. Березень

Народний та церковний календар свят. Березень

Березень – первісток весни, спадкоємець лютого, провісник квітня, ранок весни і ранок року. Це...

Українські традиції, прикмети, прислів’я

Українські традиції, прикмети, прислів’я. Березень

Українські традиції, прикмети, прислів’я. Березень

Перший весняний місяць Березень, господар полів та лісів, котрий, як сказав поет, білим поясом...