Прополіс лікує все!
Де взяти прополіс?
Найкраще взяти прополіс у добросовісного пасічника. Він забезпечить хорошим продуктом і не підсуне старий або з шкідливими домішками прополіс. Самий високоякісний прополіс збирають влітку після першого збору меду. Він може мати різний колір - від жовтого до темно-коричневого, розминається в руці, має смолисто-квітково-коричний запах. У старого прополісу слабкий аромат, він сухий - кришиться.
Лікарські форми прополісу.
З прополісу готують спиртові та горілчані настоянки, водні екстракти, масляні розчини, мазі, пасти та інші форми. Настоянку п'ють краплями в теплій воді або молоці, з нього ставлять пластирі та свічки, накладають пов'язки, роблять інгаляції і т.п. Аптечна настоянка прополісу недорога, але для внутрішнього застосування, на жаль, не рекомендується. Вона придатна для змащування збуджених мигдалин один-два рази в день протягом тижня, при проблемах із слизистою: 15 крапель настоянки розчинити в 0,5 ст. води, полоскати кілька разів на день.
Екстракція прополісу.
Рецепт 1.
20 г прополісу залити 200 мл 96%-ного спирту в темній скляній ємності і витримати при кімнатній температурі три тижні, щодня кілька разів збовтуючи. Вміст процідити через вату, а потім крізь нещільний папір, використовуючи воронку, долити спирту до 200 мл - це 10%-на настойка.
Для отримання 20%-ної настоянки в 10%-ную кладуть ще 20 г прополісу і повторюють процес. Таким же чином можна отримувати настойки більш високої концентрації - 30%, 40%, 50%.
Рецепт 2.
Можна використовувати 70%-ний спирт або міцну горілку. Технологія екстракції аналогічна наведеної вище. Однак всі прийняті в краплях дози настоянки, приготовленої за рецептом 2, повинні бути пропорційно збільшені. Наприклад, якщо прополіс настояний на 43-45-градусній горілкці, кількість крапель необхідно збільшити вдвічі.
Рецепт 3.
Шматочок прополісу вагою 5 г подрібнити, просіяти, залити 90 мл 96%-ного спирту, настояти в темному місці при кімнатній температурі три доби, витримати дві години в холодильнику при температурі 1-5 градусів. Відфільтрувати через вату верхній шар, не зливаючи нижній з суспензією прополісу - це 5%-на настойка.
Рецепт 4 (водний екстракт).
Застосовується у випадках, коли протипоказаний прийом спиртовмісних препаратів. 10 г подрібненої речовини залити в вогнетривкому посуді , 100 мл. дистильованої води, нагрівати годину під кришкою на круто киплячій водяній бані, періодично помішуючи. Відфільтрувати через вату, зберігати в холодильнику при температурі не вище чотирьох градусів. Офіційна медицина застосовує прополіс в пульмонології (туберкульоз), гінекології, проктології, отоларингології, імунології, кардіології та онкології.
Багато хвороб можна за допомогою прополісу лікувати самому, ґрунтуючись на народному досвіді і рекомендаціях офіційної медицини. Препарати з нього не токсичні, але здатні викликати болі в шлунку або алергію. Це трапляється рідко, в основному у людей з алергією на укуси бджіл.
Щоб перевірити, чи викликає прополіс непереносимість, точково змастіть настоянкою ділянку слизової рота. Якщо все нормально, то не повинно бути довгого печіння або припухлості. Прополіс не слід приймати людям з гострими захворюваннями нирок, жовчного міхура, печінки. Проявіть обережність, починайте лікування з малих доз.