Місячний посівний календар на жовтень 2012

Місячний посівний календар на жовтень 2012

1 жовтня , понеділок. Місяць у знаку Овна, спадаючий. Зачищаємо сад від сухих гілок і листя, город - від рослинних відходів. Несприятливий день для роботи з рослинами. Можна боротися зі шкідниками та хворобами на присадибній ділянці. Зменшуйте поливи кімнатних рослин, припиняйте підживлення квітів, які готуються до періоду спокою.

2 жовтня , вівторок. Місяць в знаку Тельця, спадаючий. Сіємо під зиму шпинат, кріп, петрушку, моркву. Робіть передзимові посіви однорічних квітів, часнику і коренеплодів. Очищайте сад від листя, вкривайте троянди, клематиси і теплолюбні чагарники. Складайте компостні купи.

3 жовтня , середа. Місяць в знаку Тельця, спадаючий. Висаджуємо під зиму часник і черемшу. Висівайте зелень і цибулю в теплицях і на підвіконні. Позривайте яблука і груші які залишилися. Закладайте їх на зберігання. Готуйте дерева і кущі до зими, скопайте землю в пристовбурних колах і навколо ягідників.

4 жовтня , четвер. Місяць в знаку Близнюків, спадаючий. Початок місяця - останній термін для висадки тюльпанів і гіацинтів. Завершуйте роботи в саду: очистіть фруктові дерева від сухих і гнилих плодів. Можна робити заготовки та консервувати овочі, варити варення з яблук і груш, маринувати і солити гриби.

5 жовтня, п'ятниця. Місяць в знаку Близнюків, спадаючий. Розмножуємо смородину живцями, висаджуємо нові ягідні кущі. Вкриваємо на зиму цибулинні, теплолюбні багаторічні квіти, декоративні кущі. Побіліть стовбури плодових дерев, забезпечте їм захист від гризунів.

6 жовтня, субота.Місяць в знаку Близнюків, спадаючий. Прибираємо останні коренеплоди - буряк, моркву, селеру, петрушку. Продовжуйте побілку садових дерев, прийміть заходи щодо захисту від гризунів. Догляньте за кімнатними ліанами і рослинами які в’ються. Видаліть сухі і жовті листя. Розрихліть землю в горщиках.

7 жовтня, неділя. Місяць у знаку Рака, спадаючий. Підлийте і підгодуйте кімнатні рослини. Укорінюйте живці з соковитих стебел і фікусів. Знижуйте температуру для рослин, які на зиму «засинають»

8 жовтня, понеділок. Місяць у знаку Рака, спадаючий. Кращий день для закваски капусти - буде смачною і хрусткою. Скористайтеся рекомендаціями попереднього дня. Готуйте багаторічні рослини до зими: обріжте під корінь і прикрийте землею.

9 жовтня, вівторок. Місяць у знаку Лева, спадаючий. Готуємо до зимівлі сад: обрізаємо гілки, видаляємо гнізда шкідників. Засолюйте гарбузи і мочіть яблука. Викопуємо хрін і закладаємо його на зберігання. Добре копати колодязь або бурити свердловину. Очищайте водойми і готуйте водні рослини до зимівлі.

10 жовтня, середа. Місяць у знаку Лева, спадаючий. Доглядаємо за газоном: косимо і згрібаємо траву, "розчісуємо" граблями. Можете зробити букети або складати композиції із сухоцвіті. Видаліть поросль у бузку і жасмині, скопайте землю навколо кущів. Повикопуйте і просушіть жоржини та інші бульбові квіти.

11 жовтня, четвер. Місяць в знаку Діви, спадаючий. Здорові залишки рослин закладаємо в компостну купу. Сприятливий день для засушування і заморожування овочів, фруктів та лісових ягід. Соліть і маринуйте гриби. Замульчуйте землю на клумбах і в квітниках. Зробіть укриття для теплолюбних рослин.

12 жовтня, п'ятниця. Місяць в знаку Діви, спадаючий. Видаляємо дику поросль в саду і у щеплених троянд. Приділіть увагу кімнатним рослинам. Підгодуйте комплексним мінеральним добривом рослини які цвітуть взимку. Зріжте листя алое і золотого вуса для приготування лікувальних настоянок.

13 жовтня, субота. Місяць в знаку Діви, спадаючий. Мульчуємо багаторічні квіти перегноєм або компостом. Займайтеся кімнатними рослинами. Закінчуйте роботи з підготовки саду до зими. Очистіть ділянку від листя, замульчуйте землю, позакладайте компостні купи.

14 жовтня, неділя - Місяць у знаку Терезів, спадаючий. Ретельно поливаємо сад перед зимівлею.

15 жовтня, понеділок. Новолуння. Місяць у знаку Терезів. Гортаємо каталоги насіння, продумуємо весняні посадки. Не навантажуйте себе роботою. Кімнатні рослини не турбуйте. Увечері займіться плануванням посадок і заходів з благоустрою ділянки в наступному сезоні.

16 жовтня, вівторок. Місяць у знаку Скорпіона, зростаючий. Прибираємо на зимівлю поливальні шланги, лійки та інші ємності. Висівайте в теплицях або на підвіконнях петрушку, коріандр, базилік, кріп та іншу пряну зелень. Прийміть заходи для захисту від шкідників і гризунів в саду і сховищах.

17 жовтня, середа. Місяць у знаку Скорпіона, зростаючий. Копаємо ями для весняної посадки фруктових дерев. Проведіть передзимові посіви петрушки, кропу і часнику.

18 жовтня, четвер. Місяць в знаку Стрільця, зростаючий. Готуємо до зимівлі Рози: зрізуємо хворі пагони, укутуємо. День підготовки саду до зими. Повкривайте стовбури дерев, попідв'язуйте ягідники, замульчуйте в пристовбурних колах. Сортуйте насіння, відбирайте здорові картопляні бульби на посадку.

19 жовтня, п'ятниця. Місяць в знаку Стрільця, зростаючий. Видаляємо пасинки і вусики у винограду, підрізаємо лозу, укутуємо. Продовжуємо готувати сад і город до зими. Працюємо з посадковим матеріалом і насінням квітів та овочів. Починайте підсвічувати кімнатні рослини. Відрегулюйте температуру і вологість повітря.

20 жовтня, субота. Місяць у знаку Козерога, зростаючий. Перекопуємо землю. Добре внести добрива. Висівайте коренеплоди в закритому ґрунті, робіть передзимові посіви холодостійких однорічних квітів. Підлийте кімнатні рослини і подбайте про додаткове освітленні для них.

21 жовтня, неділя. Місяць у знаку Козерога, зростаючий. Підлийте та удобріть квітучі взимку рослини, збільшуйте вологість повітря.

22 жовтня, понеділок. Місяць в знаку Водолія, зростаючий. Чистимо, заточуємо, змащуємо і відправляємо на зберігання інвентар. Сприятливий день для санітарної обрізки фруктових дерев та ягідних кущів. Займайтесь прибиранням у сховищах та господарських приміщеннях. Квіти не поливайте і не підживляйте.

23 жовтня, вівторок. Місяць в знаку Водолія, зростаючий. Якщо дозволяє погода, проводимо підзимові посадки. Проведіть профілактичні заходи по боротьбі з шкідниками і хворобами саду. Поливати в цей день не варто.

24 жовтня, середа. Місяць у знаку Риб, зростаючий. Чистимо і дезінфікуємо парники і тепличні конструкції. Нічого не садіть і не сійте. Завершуйте очистку саду та городу від листя, бадилля та бур'янів. Розрихліть землю в квіткових горщиках, регулюйте температуру і вологість повітря.

25 жовтня, четвер. Місяць у знаку Риб, зростаючий. Займаємося садом: обрізаємо, укутуємо - словом, готуємо до зими. Проведіть поливи молодих плодових дерев і ягідних кущів. Це забезпечить їм благополучну зимівлю. Вологолюбні кімнатні рослини поставте в піддони з водою, обприскайте і полийте.

26 жовтня, п'ятниця. Місяць у знаку Овна, зростаючий. День несприятливий для контакту з рослинами. У теплиці посадіть грибницю, посійте пряні і лікарські трави.

27 жовтня, субота. Місяць у знаку Овна, зростаючий. Закінчуємо необхідні роботи в саду і городі. Посадками, поливом і підгодівлею не варто займайтеся. Продезінфікуйте теплиці та парники, провітріть сховища. Обприскайте інсектицидним розчином кімнатні рослини від шкідників і хвороб.

28 жовтня, неділя. Місяць у знаку Овна, зростаючий. Рекомендації вчорашнього дня в силі. Додайте освітлення світлолюбним кімнатним рослинам. Вкривайте теплолюбні багаторічні рослини, продовжуйте роботи з підготовки саду до зими.

29 жовтня, понеділок. Місяць в знаку Тельця. Повний місяць - день спокою. Читаємо спеціалізовану літературу. Несприятливий день для всіх робіт. Можна тільки поливати й підгодовувати кімнатні рослини які цвітуть взимку. Пам'ятайте про додатковому освітленість і вологість повітря.

30 жовтня, вівторок. Місяць в знаку Тельця, спадаючий. Якщо клумби не укриті листям, утеплюємо компостом, перегноєм.

31 жовтня, середа. Місяць в знаку Близнюків, спадаючий. Присвячуємо день боротьбі з гризунами. Підв'язуйте та вкривайте на зиму молоді кущі смородини та аґрусу. Утеплюйте троянди і клематиси.


Схожі новини по темі Домівка / Посівний календар


Прокоментувати статтю:

Народний календар

Народний календар. Жовтень

Народний календар. Жовтень

Наче й непомітно, але впевнено увійшла в свої права осінь. Найповніше її репрезентує жовтень. У...

Традиції, прикмети, прислів’я

Українські традиції, прикмети, прислів’я про жовтень

Українські традиції, прикмети, прислів’я про жовтень

Українська назва другого осіннього місяця не потребує будь-яких пояснень. Довколишні гаї зодяглися...