Поради, як вибрати продукти без ГМО
1) читайте етикетки на продуктах і уникайте компонентів на соєвій основі, таких, як соєве борошно, сир тофу, соєве масло, лецитин (Е322) і гідролізований рослинний білок, компоненти на кукурудзяній основі, такі, як модифікований крохмаль, кукурудзяна мука, кукурудзяний крохмаль , кукурудзяна олія та полента. Цих компонентів треба уникати просто тому, що немає способу дізнатися, чи містять вони похідні генетично змінених сої або кукурудзи.
2) КУПУЙТЕ ДЛЯ СЕБЕ ПРОДУКТИ ХАРЧУВАННЯ З надійних джерел: Сертифіковані органічні продукти мають набагато меншу вірогідність бути зачепленими генною інженерією. По можливості віддавайте перевагу органічним, натуральним продуктам.
3) ЇЖА ДОМАШНЬОГО ПРИГОТУВАННЯ, - хліб, торти, сир і т.д., поза сумнівом, набагато корисніше для здоров'я і більш поживні, ніж їх аналоги промислового виготовлення. У вирощуванні і приготуванні своєї власної їжі є багато переваг, можливість уникнути продуктів генної інженерії - тільки одне з них. В Україні зараз можна придбати машини для випічки хліба в домашніх умовах, при цьому рекомендується використовувати вітчизняне борошно твердих сортів пшениці (Краснодарський і Алтайський край).
4) УНИКАЙТЕ ресторанів швидкого харчування і низькобюджетних продуктів, оскільки генетично змінені інгредієнти в першу чергу вводяться в дешевші сорти.
5) ХЛІБОБУЛОЧНІ ВИРОБИ: при покупці хлібобулочних виробів, таких, як хліб, уникайте «добавок для покращення борошна» і «речовини для просочення тіста», які можуть являти собою суміш генетично змінених ензимів і добавок. Подібним чином, «аскорбінова кислота» може бути генетично змінена похідною.
6) УНИКАЙТЕ маргарину. Віддавайте перевагу органічному вершковому маслу.
МОЛОЧНІ ПРОДУКТИ і м'ясо тварин, яких годували генетично зміненими соєю та кукурудзою, не позначаються на етикетках як такі - незважаючи на свідчення того, що змінена ДНК може проникати через стінки кишечника в селезінку, печінку і білі кров'яні клітини. По можливості віддавайте перевагу органічному молоку, маслу, вершкам, сиру ит.п.
ШОКОЛАД може містити лецитин з генетично зміненої сої, а також «рослинний жир» і «сироватку», порушені генною інженерією. Тому віддавайте перевагу органічному шоколаду. Весь лецитин являє собою соєвий лецитин. Його кодовий номер - Е322.
7) РОБІТЬ ПОКУПКИ з особливою обережністю, коли купуєте такі продукти, як дитяче харчування і готові сніданки, оскільки вони цілком можуть містити у вигляді добавок вітаміни і інші компоненти, отримані з генетично змінених організмів.
8) ЩОДО ХАРЧОВИХ ДОБАВОК ДЛЯ ЗДОРОВ'Я, вітамінів і ліків: перевіряйте у виробника, оскільки деякі компоненти можуть бути зроблені за допомогою біотехнологій і становити небезпеку. Генетично змінена харчова добавка Триптофан призвела до смерті 37 споживачів і зробила інвалідами ще 1500 чоловік. Крім цього, за останні 10 років надходили повідомлення про генетично змінені варіанти «людського інсуліну», що викликає проблеми у хворих на діабет, роками успішно користувалися «тваринним інсуліном».
9) МЕД. У декількох сортах меду вже були виявлені сліди ДНК генно-модифікованого олійного ріпаку. Якщо на етикетці банки меду вказано: «імпортний мед» або «виробництво декількох країн», то можна порадити уникати таких сортів. Замість цього віддавайте перевагу місцевому або органічному меду.
10) СУХОФРУКТИ. Багато сортів сухофруктів, включаючи родзинки і фініки, можуть бути покриті маслом, отриманим з генетично зміненої сої. Віддавайте перевагу органічним сортам сухофруктів або сортам, на етикетці у яких не зазначено наявність «рослинного масла».
11) ПОПЕРЕДЖЕННЯ. Уникайте всіх імпортних продуктів із США і Канади. Продукти і вироби, яких слід уникати, включають всі фрукти і овочі, морозиво, молоко, сухе молоко, вершкове масло, соєвий соус, шоколад, попкорн, жувальну гумку, вітаміни. Перебування в США і Канаді майже напевно призведе до регулярного споживання генетично зміненої їжі (включаючи генетично змінені свіжі фрукти та овочі).
Матеріали на нашому сайті надаються для аналізу, а не для пропаганди. Думка редакції може частково або повністю не збігатися з думками авторів публікацій.