Огірки. Як вирощувати

Погодьтеся, огірки оброблені пестицидами та вирощені за допомогою досягнень вітчизняної хімічної промисловості ми можемо купити і в магазині. А на своїй дачній ділянці не хочеться застосовувати хімію без потреби. А чи можливо виростити огірки без хімії? Як це зробити?
Прихильники екологічного землеробства впевнені: виростити огірки на органіці та отримати відмінний урожай кожному під силу, потрібно лише скористатися напрацьованими та перевіреними на практиці способами.

Підготовка насіння огірків до висадки на розсаду

За місяць до посадки насіння огірків необхідно прогріти, щоб утворювалося більше жіночих квіток і відповідно, зав'яей. Для прогрівання досить помістити насіння в тканинний мішечок і 2-3 доби витримати на батареї. За добу до висадки насіння огірків замочують в натуральному живильному розчині - картопляному соку. Його легко отримати, натерши на тертці та віджати попередньо заморожениу бульбу картоплі. У цьому органічному стимуляторові насіння витримуються добу, а потім просушують.

Підготовка грядки для посадки огірків

Кращим місцем для грядки з огірками буде ділянка, де в минулому році росли пасльонові, ріпчаста цибуля, бобові, капуста, коренеплоди або зелень - це найкращі попередники для огірків, тобто притримуємося правила сівозміни. Відмінні врожаї огірки дають на теплих грядках. Але якщо ви з осені не встигли підготувати таку - не біда.

За три тижні до посадки розсади огірків потрібно викопати траншею глибиною 0,7 метра і заповнити свіжоскошеною травою разом з органічними відходами, тирсою, газетами, крафт-папером. Все це біопаливо втоптується, щоб до рівня землі залишалося 15 см. Потім для розігріву вмісту необхідно рясно полити траншею гарячою водою і засипати родючою землею. Потім можна намітити лунки та зробити навколо них бортики із землі, щоб вода при поливі затримувалася на грядці, і накрити траншею плівкою.

Огірки саджають або відразу на постійне місце (вони не люблять пересадок і погано приживаються), або - через розсаду (в цьому випадку можна не хвилюватися, що насіння зігниють або дістануться шкідникам).

Вирощування розсади огірків забезпечує більш ранній урожай, і так само дає можливість регулювати густоту посадок. Найкраще вирощувати розсаду в індивідуальних стаканчиках, щоб зручніше було її висаджувати, не пошкоджуючи при цьому кореневу систему.
Якщо на вашій ділянці орудують кроти та капустянки, краще вирощувати огірки в дволітрових пластикових пляшках, зрізавши горловину і зробивши в нижній частині велику кількість отворів. У грядку таку розсаду висаджують, не виймаючи з пляшок.

Перед висадкою рослин в кожну лунку насипають по склянці деревної золи, відру перепрілого гною і висаджують по два десятиденних паростка огірка.
Якщо розсада в пляшках, їх потрібно заглибити настільки, щоб край височів над ґрунтом на 5 см.

Полив, підживлення і обробки огірків без хімії

Відразу після висадки розсади, огірки обробляють розчином кислого молока і невеликої кількості марганцевокислого калію (0,3 м на 10 л. Води). Наступні підживлення і профілактичні обробки від шкідників проводяться з інтервалом у п'ятнадцять днів:
1. Підживлення настоєм свіжої трави в пропорції 1: 5 і обприскування розчином цибулиння (500 грамів лушпиння заливається водою, добу настоюється, потім доводиться до кипіння, остуджуюється і розбавляється водою 1:10).
2. Обприскування настоєм чистотілу (500 грамів зеленої маси чистотіла настояти в воді три доби, потім процідити, розвести водою 1:15 І обприскувати).
3. Обприскування розчином кислого молока або аскорбінки (1 таблетка на 5 літрів води).
4. Останнє обприскування кислим молоком.

Поливати та підживляти огірки краще ввечері після заходу сонця.

Не забувайте, що після частих поливів ґрунт в лунках сильно ущільнюється, закриваючи дрібним корінцям доступ до живлення. Тому радять кілька разів за сезон підсипати під огірки пухкі матеріали (перегній, торф, тирса, скошена трава). Після підсипки на головному корені утворюються нові дрібні всмоктувальні волоски, огірок отримує додаткове живлення, а садівник - додаткові зеленці.

Схожі новини по темі Домівка / Сад і город



Прокоментувати статтю:

Народний календар

Народний та церковний календар свят. Березень

Народний та церковний календар свят. Березень

Березень – первісток весни, спадкоємець лютого, провісник квітня, ранок весни і ранок року. Це...

Традиції, прикмети, прислів’я

Українські традиції, прикмети, прислів’я. Березень

Українські традиції, прикмети, прислів’я. Березень

Перший весняний місяць Березень, господар полів та лісів, котрий, як сказав поет, білим поясом...

Посівний календар

Місячний посівний календар на березень 2024

Місячний посівний календар на березень 2024

Місячний посівний посадковий календар садовода огородника, таблиця на березень місяць 2024 року по...