Айстри, посадка, вирощування та догляд

Вирощувати однорічну айстру можна розсадним та безрозсадним способом. При вирощуванні айстри розсадою, в кінці березня - початку квітня в ящики або безпосередньо в ґрунт теплиці - в борозенки, присипаючи насіння землею (0,5 см), поливають світло-рожевим розчином марганцівки і накривають папером або плівкою. Щоб розсада айстр чи не захворіла "чорною ніжкою", насіння перед посівом припудрюють фунгіцидом, а ґрунт проливають його розчином. Через 3-5 днів, коли з'являються сходи, з ящиків знімають папір і ставлять їх у світле місце, щоб сіянці не витягувалися.

При появі першого справжнього листка сіянці айстр пікірують на відстані 5-7 см один від іншого в горщики, ящик або в ґрунт теплиці, так як розсада айстри добре переносить пересадку навіть з відкритою кореневою системою. Якщо підсім'ядольне коліно у сіянців сильно витягнулося, то при пікіровці їх можна заглибити майже до сім'ядольних листочків.

Через тиждень після пікіровки починають підживляти розсаду (один раз на сім днів). У відкритий ґрунт її висаджують вже з середини травня, оскільки рослина це холодостійка - може виносити заморозки до -3-4 ° С.

Місце цих рослин потрібно вибирати світле, рівне, щоб вода при поливі і в дощову погоду не застоювалася. Бажано, щоб протягом 3-4 років перед цим тут не вирощували айстри та інші культури, які страждають від фузаріозу (картопля, томати).

У ґрунт вносять перегній або компост (але не свіжий гній, він сприяє ураженню рослин фузаріозом), комплексні або фосфорно-калійні добрива (40-60 г нітрофоски або 60-80 г суперфосфату і 30-40 г калійних добрив) і деревну золу (100 -150 г) на квадратний метр площі. Але якщо ґрунти добре окультурені, багаті поживними речовинами, то можна обійтися і без добрив. Перед висадкою розсаду рясно поливають, особливо якщо вона вирощувалася без горщиків.

Висаджувати рослини краще ввечері на відстані 20-30 см (залежно від пишноти і висоти сорту). Через 7-10 днів після висадки айстри можна підживити комплексним добривом і повторити підгодівлю через 3-4 тижні. У посушливу погоду рослини помірно поливають.

При безрозсадному способі насіння сіють в ґрунт рано навесні, як тільки буде підготовлене місце під посадку. Насіння висівають у неглибокі борозенки, засипають шаром ґрунту 0,5-0,8 см, добре поливають і в суху погоду злегка мульчують або прикривають покривним матеріалом до появи сходів. Добре розвинені сіянці у фазі 2-3 справжніх листочків проріджують на відстань 10-15 см. Зайві сіянці краще не висмикувати, а акуратно викопувати й пересаджувати на інше місце. Насіння айстри висівають не тільки навесні, але й під зиму (по замерзлому ґрунті, в попередньо підготовлені борозенки). У цьому випадку рослини майже в три рази рідше пошкоджуються фузаріозом. Навесні сходи проріджують.

Цвісти айстри починають залежно від сорту і способу вирощування з кінця червня до середини серпня. Цвітіння триває до морозів.

Багато сортів айстр непогано зав'язують насіння. Щоб зберегти вподобаний сорт, потрібно почекати, коли пелюстки на суцвітті зів'януть, а його центр потемніє і на ньому почне з'являтися білий пушок. Такі суцвіття зривають, кладуть у паперові пакети і сушать у теплому сухому місці. На пакеті необхідно написати назву сорту або хоча б забарвлення і форму суцвіття і рік збору насіння.

Схожі новини по темі Домівка / Садові квіти



Прокоментувати статтю:

Народний календар

Народний та церковний календар свят. Березень

Народний та церковний календар свят. Березень

Березень – первісток весни, спадкоємець лютого, провісник квітня, ранок весни і ранок року. Це...

Традиції, прикмети, прислів’я

Українські традиції, прикмети, прислів’я. Березень

Українські традиції, прикмети, прислів’я. Березень

Перший весняний місяць Березень, господар полів та лісів, котрий, як сказав поет, білим поясом...

Посівний календар

Місячний посівний календар на березень 2024

Місячний посівний календар на березень 2024

Місячний посівний посадковий календар садовода огородника, таблиця на березень місяць 2024 року по...