Як отримати субсидії?

  ---
Як розрахувати розмір допомоги і яка процедура оформлення субсидій.

З 1 квітня знову зростуть тарифи майже на всі комунальні послуги - ціна газу збільшиться в 3-6 разів, гаряча вода подорожчає на 55-57%, опалення додасть у платіжці 73%, а за електроенергію заплатимо більше на 50%. А щоб населення в розпачі зовсім не перестало платити за послуги ЖКГ, уряд розробив новий порядок нарахування житлових субсидій. Передбачається, що він почне діяти з 1 травня, і можливо вже в червні частина громадян, яким виділять допомогу, отримає рахунки з меншими сумами до оплати.

Процедуру отримання субсидій (у порівнянні з тим, як це було по порядку, що набув чинності з 1 жовтня 2014) максимально спростили, оскільки на сьогодні з 2,5-3 млн. громадян, які можуть розраховувати на субсидію, отримують її лише 1 млн. 100 чоловік. Експерти пояснюють це в тому числі складністю в оформленні цього виду державної допомоги. Передбачається, що за новим порядком субсидію нарахують 3,5-4 млн. сімей. Що саме зміниться з 1 травня порівняно з поки діючим порядком нарахування субсидій, читайте далі.

Відзначимо, що на даний момент нова схема ще не має юридичної сили (постанова поки не опублікована на сайті ВР, це має статися з дня на день). Але в Мінсоцполітики говорять про неї, як про доконаний факт, і обіцяють вже до 15 квітня розіслати всім платникам за комунальні послуги бланки заяв на надання субсидії. Якщо комусь не прийде «лист щастя» або людина втратить бланк, то вона зможе звернутися за новим в органи соцзахисту, зазначають в КМДА. Також можливо, що форма для заповнення буде розміщена на сайті Мінсоцполітики (www.mlsp.gov.ua) і його можна буде завантажити.


Нові правила надання субсидій.

Скоротилася кількість необхідних документів. Зараз потрібно лише заповнити заяву та спрощену форму декларації про доходи. А раніше потрібні були довідки про доходи з місць роботи всіх зареєстрованих в квартирі за півроку, також заповнити декларацію про доходи та майно всіх мешканців.

Розширили список осіб, які можуть претендувати на субсидію. За старим порядком субсидія не надавалася сім'ї, в якій хтось володіє кількома житловими приміщеннями або декількома автомобілями, або в ній є працездатна людина, яка не працює. Не покладалася субсидія і сім'ї, що зробила придбання на суму, що в 10 разів перевищує прожитковий мінімум (тобто більше 11 760 грн). Тепер же єдине обмеження - покупка від 50 000 грн.

Субсидія призначатиметься на рік і буде продовжуватися автоматично. До цього її видавали тільки на опалювальний сезон. На допомогу зможуть претендувати і особи, які орендують житло. Раніше це було неможливо.

Розмір обов'язкового платежу (який закладений в основу розрахунку субсидії) тепер буде підбиратися індивідуально, залежно від розміру щомісячного доходу сім'ї в перерахунку на одну людину. Раніше він становив 10% або 15% від сукупного доходу сім'ї.

Схожі новини по темі ---



Прокоментувати статтю: