Як виростити екологічно чистий урожай?

Як виростити екологічно чистий урожай?

Як показує практика, висока доза мінеральних добрив погано впливає на якість врожаю. Плоди та особливо овочеві культури, вирощені із застосуванням великих доз азоту, містять багато нітратів, погано зберігаються, несмачні.


Удобрюємо за правилами

Мінеральні добрива треба застосовувати тільки в рекомендованих дозах і не закладати глибоко в ґрунт, інакше рослини не зможуть їх повністю засвоїти, і вони підуть у ґрунтові води. Гній треба закладати відразу ж після розкидання. Підживлення проводити тільки тоді, коли в них потребують рослини, і припиняти їх за 30-40 днів до збирання врожаю, щоб нітрати і нітрити перейшли в нешкідливі форми.

Посадки плодових рослин, посіви овочевих культур не можна розміщувати ближче 150-200 м від великих шосейних доріг, на більш близькій відстані в ґрунті і рослинах можуть накопичуватися солі важких металів.

Багато вчених пропонують відновлювати родючість ґрунту за рахунок органічних і природних мінеральних добрив - золи, вапняку, крейди, сапропелю. Відкидають оранку, посів рекомендують проводити після поверхневого розпушування або по насипаного шару компосту. Новатори вважають, що перекопування руйнує структуру ґрунту, призводить до втрат органічної речовини, пересушуванні. Але в даний час і в далекому майбутньому повної заміни мінеральних добрив органічними, особливо гноєм, не передбачається. Адже мінеральне - найцінніше добриво, що містить всі макро і мікроелементи. Якщо використовувати тільки гній, потрібно таку його кількість, яку вся худоба,яка наявна на планеті не справить. Значить, без хімічних добрив не обійтися. Головне, правильно і своєчасно їх використовувати.

Для того щоб отримати екологічно чистий урожай, важливо особливу увагу приділяйте боротьбі з шкідниками та хворобами плодів і овочів. Багато хто із садівників-любителів вважають, що можна обійтися тільки винищувальними заходами. Однак це не завжди дає хороший результат. Тільки комплексний підхід може забезпечити прекрасний урожай.


Методи захисту рослин

Карантин. Його мета - попередження поширення шкідників і хвороб з одного району в інший. Посівний та посадковий матеріал плодових і овочевих культур краще купувати не у випадкових осіб, а в спеціальних розплідниках і спеціалізованих магазинах.

Агротехнічний метод спрямований на безпосереднє знищення шкідників. Сюди входять: ручний збір, струшування з дерев і знищення жуків, зрізання зимуючих яйцекладок кільчастого шовкопряда і гнізд бояришніци, златогузки. Обв'язування дерев восени ялиновим гіллям та іншими матеріалами захищає від пошкоджень гризунами та зайцями. Своєчасне накладення на штамби дерев ловчих поясів дає можливість знищити значну кількість гусениць яблуневої плодожерки, листокруток.

Біологічний метод - використання для захисту від шкідників їх природних ворогів. Наприклад, є комахи (сонечко, златоглазка, мухи тахіни, бабки), які харчуються не рослиною, а поїдають своїх же шкідливих побратимів або паразитують на них.

Велику користь саду приносять птахи: шпаки, синиці, ластівки, стрижі, граки. У період вигодовування пташенят вони ловлять величезну кількість комах. За день птах знищує стільки шкідників, скільки важить сама.

На шкідливих гризунів в садах полюють нічні хижаки - сови і сичі. Тому треба намагатися залучати і оберігати корисних птахів - влаштовувати шпаківні, дуплянки. Взимку ставити годівниці. Помічниками в боротьбі з шкідниками є і деякі види тварин - жаби, ящірки, які харчуються комахами, їхніми личинками, слимаками, дротяниками і гусеницями. Комахами і гризунами харчується їжак, знищуючи їх у великих кількостях. Ласка знищує мишей, щурів і полівок. Якщо вона оселиться в саду - жодного гризуна ви більше не зустрінете. Кажани також винищують величезну кількість різних комах.

Хімічний метод - найефективніший. Правда, широке застосування пестицидів призвело до того, що шкідники швидко звикають до них. Тому препарати обов'язково треба чергувати.

Схожі новини по темі Домівка / Сад і город



Прокоментувати статтю:

Народний календар

Народний та церковний календар свят. Березень

Народний та церковний календар свят. Березень

Березень – первісток весни, спадкоємець лютого, провісник квітня, ранок весни і ранок року. Це...

Традиції, прикмети, прислів’я

Українські традиції, прикмети, прислів’я. Березень

Українські традиції, прикмети, прислів’я. Березень

Перший весняний місяць Березень, господар полів та лісів, котрий, як сказав поет, білим поясом...

Посівний календар

Місячний посівний календар на березень 2024

Місячний посівний календар на березень 2024

Місячний посівний посадковий календар садовода огородника, таблиця на березень місяць 2024 року по...