Водоймище на дачі? Це дуже просто!

Водоймище на дачі? Це дуже просто!

Для початку визначте, для чого і яке водоймище вам потрібно на власній ділянці. Це може бути штучний ставок для сезонного утримання водяних рослин. А, можливо, ви вирішите, що вам необхідний ставочок, у якому круглий рік будуть плавати серед водних рослин японські коропи або прості карасі. Зрештою, звичайнісінька ванна, вкопана в грунт, вже є садовою водоймою.


Копаємо котлован під ставочок

Можливо, котлован - це занадто голосно сказано, проте яму глибиною не менше півметра вирити доведеться. Можна використовувати в якості підстави для басейну пластикову чашу, яка продається в спеціалізованих магазинах. Однак рити котлован доведеться дуже акуратно, з граничною точністю витримуючи розміри і габарити чаші. Якщо ж в якості гідроізоляційного матеріалу ви збираєтеся вибрати спеціальний пластик або поліетилен для теплиць, то особливої акуратності при копанні котловану можна не дотримуватися. Використовувати спеціальну плівку краще в тих випадках, коли ви хочете водойму більш об'ємну ніж чаша-підстава, або ж незвичайну за формою.

Глибина котловану повинна бути не менше півметра. Якщо ж ви плануєте завести в садовому водоймищі коропів коя (японських кольорових коропів) або ж золотих рибок (це всього-на-всього срібний карась, змінений до невпізнання селекціонерами), то бажано рити котлован, в якому перепади глибини становлять від 1,5 метра до півметра . Причому стінки котловану споруджують під ухилом приблизно 45,˚ що допоможе згодом запобігти їх обвалу.


Гідроізоляція
Водоймище на дачі? Це дуже просто!

Спочатку слід застелити дно майбутнього водоймища геотекстилем - спеціальним нетканим матеріалом - це врятує основну плівку від можливих ушкоджень. І вже потім дно водойми застилаємо пластиком товщиною не менше 150 мкм - спеціальним, призначеним для водойм, або ж звичайним, для теплиць. Садова водойма, обладнана таким чином, за відгуками користувачів, може прослужити і 20 років. Варіант, коли робиться капітальне водоймище - з бетонуванням гідроізоляційного шару, ми не будемо розглядати серед наших антикризових бюджетних варіантів.

Після поступового заповнення водою, плівка закріплюється по краях водойми каменями. Кілька валунів не завадять і на дні - вони надають конструкції більшу міцність. Камені, що лежать на березі водойми, вже самі по собі є прекрасним декоративним елементом, але якщо засипати між ними землю і посадити невеликі «альпійські» види рослин, то вийде дуже гарно. Ось і все: міні-ставок готовий до заповнення водою.


Що за водойма без рослин
Водоймище на дачі? Це дуже просто!

Водні рослини можуть стати окрасою для вашої водойми, і вибір їх сьогодні досить великий. Однак не слід поміщати у своєму міні-ставку рослини з природних водойм - це умова особливо важлива, якщо ви плануєте заселити його рибою. Справа в тому, що з природного водоймища в домашній запросто можна перенести якусь хворобу яка складно піддається лікуванню.


Рослини для водойми можна купити на акваріумних ринках і в акваріумних магазинах. У першу чергу зверніть увагу на різні культурні сорти німфей (їх ще називають водяними ліліями). Квіти німфеї можуть бути різних кольорів - від червоного і фіолетового до білого і жовтого. Дуже красиво виглядають листя, що лежать на поверхні води. Цвітуть ці чудові рослини все літо. Восени горщики з німфеями слід прибрати з водойми і помістити в підвал. Навесні рослини знову висаджують у воду.

Крім німфей, для садового водоймища підійде елодея (канадська водна чума), плаваюча на поверхні води річія, а також ряска. Можна вибрати для ставка і болотник звичайний (водяну зірочку), і рдест кучерявий.


Заселяємо водойму
Водоймище на дачі? Це дуже просто!

Ідеальний житель для садового водоймища - короп коі. Однак треба знати, що це стовідсотковий короп з повноцінними короповими розмірами, зростаючий протягом усього свого життя. І при заселенні водойми цією рибою потрібно обов'язково враховувати його обсяг. У водойму середнього розміру можна запустити 20 невеликих коропців. Але повновагих півтора кілограмових риб у вашому ставку повинно бути не більше 4-5. Добре себе почувають у штучному водоймищі і золоті рибки. Їх можна помістити там в більшій кількості. Правда, не підійдуть для вашої водойми рибки з вуалевими плавниками (наприклад, вуалехвости), з жировими наростами (львіноголовка). Якщо ваша водойма неглибока, то на зиму риб з нього слід висаджувати і поміщати в домашній акваріум. Якщо ж водоймище досить глибоке, а погода взимку тепла, то коі і золоті рибки легко зможуть перезимувати і під відкритим небом.

Схожі новини по темі Домівка / Ландшафтний дизайн



Прокоментувати статтю:

Народний календар

Народний та церковний календар свят. Березень

Народний та церковний календар свят. Березень

Березень – первісток весни, спадкоємець лютого, провісник квітня, ранок весни і ранок року. Це...

Традиції, прикмети, прислів’я

Українські традиції, прикмети, прислів’я. Березень

Українські традиції, прикмети, прислів’я. Березень

Перший весняний місяць Березень, господар полів та лісів, котрий, як сказав поет, білим поясом...

Посівний календар

Місячний посівний календар на березень 2024

Місячний посівний календар на березень 2024

Місячний посівний посадковий календар садовода огородника, таблиця на березень місяць 2024 року по...