Як позбутися крота

Як позбутися кротів

Як позбутися кротів

Як позбутися кротів
Начебто і не ворог

Заводячи розмову про кротів, не можна не сказати, що він - ланка біоценозу. Завдяки «копальній» діяльності цього дрібного трудівника проводиться виніс на поверхню багатого на перегній шару ґрунту. У результаті відбувається свого роду переорювання і рослинні залишки виявляються в сприятливих умовах для перетворення їх в гумус, а насіння рослин - для проростання. Крім того, прориті нори служать для аерації ґрунту. Основна «страва» крота - дощові черв'яки. Також чималу частку його раціону складають комахи та їхні личинки, які охочі до соковитих корінців, що населяють врожайні грядки. До вегетаріанської їжі кріт байдужий і лише через непорозуміння поділяє «заслуги» гризунів (мишей і полівок). Розуміючи мотиви перебування крота у своєму городі, свідомі дачники навряд чи будуть сприймати цю комахоїдну тварину виключно як об'єкт винищення.


Сентименти не розводити!

Але від знань зазначених фактів на жаль анітрохи не легше дивитися на понівечені грядки та газони. І тому до справи!

Перша заповідь дачника що став на стежку війни з кротом: полонений ворог повинен бути знищений. Не намагайтеся «переселити» звірка на ділянку сусідів або випустити на найближчій лісовій галявині. Швидше за все він все одно повернеться у свої пенати. Вчені встановили, що кріт здатний знайти дорогу додому, навіть якщо відстань до вподобаного ним місця становить кілька кілометрів.

Полюбовне розставання

Якщо ви нездатні побруднити свої руки кров'ю, по суті безвинної істоти, спробуйте мирно «умовити» крота змінити адресу. Вашими союзниками стануть тонкий слух і нюх звірка.

Нестерпним життя крота роблять пристосування, які породжують жахливу, з тваринного погляду, какофонію: тріскачки, «брязкальці», «свиставки». Ефективні всілякі вертушки, у тому числі з порожніх пластикових пляшок. Добре зарекомендували себе «скляні трелі»: вібрація і звуки, які виникають у творчому тандемі вітру і порожніх пляшок, закопаних під кутом 45 градусів до землі (горлечко залишається над поверхнею), зводять звірків з розуму.

Просунуті і не скуті в матеріальних засобах дачники купують ультразвукові прилади для відлякування кротів.

Багато власників дачних ділянок у битві з кротами застосовують різні пахущі речовини: від нашатирю, нафталіну, дьогтю і гасу до кислого молока, оселедцевих голів і ... сечі. Доведені до відчаю любителі тихого заміського життя навіть використовувати тухлі яйця. Все слід поміщати в нірки крота на кордоні дачної ділянки, щоб відвадити звірка від вашої території. Затикати ж кротовину посеред газону клоччям змоченим в гасі, не варто. Ви ризикуєте на наступний ранок виявити поряд з півдесятка свіжих курганчиків: кріт завалює землею ділянку з клоччям і посилено вентилює прилеглу зону.

Як позбутися крота

Від зазіхань крота на ваш зелений рай, захищатися можна ще й красиво. Один з варіантів - прикрасити ділянку рябчиком імператорським або «окреслити» його межі бобовими культурами: люпином, декоративними бобами і квасолею. Дані представники флори ненависні кроту нарівні з гасом.

Описані безкровні методи позбавлення від крота, мають істотний недолік: вони можуть досадити «тваринолюбному» дачнику більше, ніж його жертві. До того ж кроти нерідко ігнорують ці способи провокації і швидко звикають до них. А якщо і залишають «насиджене гніздо», то незабаром квапляться повернутися.

На війні як на війні

Виснажені безрезультатною боротьбою з кротом дачники, навіть будучи відчайдушними любителями звіряток, рано чи пізно стають прихильниками «кривавого терору».

До речі, «брати гріх на душу» самим не обов'язково. Нерідко домашні вихованці, собаки і особливо кішки, задовольняють свої інстинкти в «сафарі» на крота. При цьому захоплена кішка здатна успішно патрулювати навіть кілька сусідніх ділянок. Однак будьте готові до того, що чотириногий улюбленець у запалі мисливського азарту завдасть шкоди вашому садово-городньому райському куточку. Несентиментальні дачники використовують придбані і саморобні прилади, що несуть «ворогу» вірну загибель: кротобойки, кротоловки, капкани, пастки з рибальських гачків.

Деякі особливо зневірені «землевласники» терпляче чатують «лиходія» на ранковому світанку з лопатою. Щоб не проґавити жертву, ділянку притоптують і, помітивши присутність землекопа, швидким рухом лопати викидають крота разом із землею на відкриту ділянку (прохід між грядами) або в посудину (таз, відро). Потім негайна розправа ( Не вправляйтеся у тортурах, утопіть бідолаху у відрі). Наступний, більш трудомісткий, але повністю виправданий спосіб - огорожа по периметру «вільною від крота» територю листами шиферу, жерсті, лінолеуму та ін. Ідеально для цієї мети підійде дрібна металева сітка, яка зупинить непроханого звірка, але не буде чинити перешкод для корисних комах і черв'яків. Матеріал, з якого створюється бар'єр, повинен не тільки розташовуватися на глибині мінімум 50 см, а й виступати над землею на 15-20 см, щоб кріт не зміг подолати перешкоду зверху.

Ще один радикальний метод усунути незаконного претендента на місце у вашому саду або городі - використання спеціальної побутової хімії. Даних предметів в магазинах пропонується чимало, всі вони по-своєму гарні і ... недосконалі. Оскільки кріт не є вегетаріанець, марно пропонувати йому «страву» з отруєних зерен. А ось суміш з м'ясного фаршу і щурячої отрути м'ясоїдний звірок навряд чи проігнорує. Але пам'ятайте, що ваше «частування» може залучити і інших, зовсім не «шкідливих» тварин, у тому числі домашніх улюбленців.

Важкий шлях до садово-городньої влади

Не поспішайте вдаватися радості, якщо кріт таки покинув вашу дачну ділянку. Перемога цілком може виявитися тимчасовою: руйнач садів, городів і квітників зазвичай «обіцяє повернутися» або на зміну вибувшому землекопу приходить побратим.

Незаперечно одне: якщо описані заходи проводити системно, методично і «артільно» ( всіма членами садового товариства ), то позитивні результати будуть відчутними і довготривалими.

Схожі новини по темі Домівка / Сад і город



Прокоментувати статтю:

Народний календар

Народний та церковний календар свят. Березень

Народний та церковний календар свят. Березень

Березень – первісток весни, спадкоємець лютого, провісник квітня, ранок весни і ранок року. Це...

Традиції, прикмети, прислів’я

Українські традиції, прикмети, прислів’я. Березень

Українські традиції, прикмети, прислів’я. Березень

Перший весняний місяць Березень, господар полів та лісів, котрий, як сказав поет, білим поясом...

Посівний календар

Місячний посівний календар на березень 2024

Місячний посівний календар на березень 2024

Місячний посівний посадковий календар садовода огородника, таблиця на березень місяць 2024 року по...