Гречана та вівсяна каші.

Гречана та вівсяна каші.
Гречана каша

Гречана каша - це найголовніша каша з усіх каш, а зовсім не вівсянка, як нам звикли вселяти думку з дитинства. По-перше, гречка - це екологічно чиста рослина, їй абсолютно все одно, на якому ґрунті рости, тому її вирощують без застосування хімічних добрив. По-друге, гречка досить агресивне рослина, мало того, що вона сама не боїться бур'янів, так ще й примудряється витісняти їх зі своєї території.

Напевно, саме через такого роду сміливого характеру гречана каша і прославилася як каша, що дає максимум енергії та бадьорості. За вмістом незамінних амінокислот гречаний білок дуже близький до продуктів тваринного походження, наприклад, до білка курячого яйця. У гречці багато заліза, фосфору, міді, кальцію, калію, магнію і цинку. Гречана каша також багата на вітаміни групи В, які необхідні для росту волосся і нігтів. Все добре, тільки от дуже вже гречана каша калорійна, 340 ккал на 100 г продукту, і це за умови, що зварили ви її без масла.

Стародавній російський рецепт приготування смачної гречаної каші свідчить, що після її варіння необхідно трохи підрум'янити кашу на сковорідці (в якій попередньо був злегка обсмажений часничок). В кінці додаємо чорний перець, а замість солі соєвий соус з хріном.


Гречана та вівсяна каші.
Вівсяна каша

"Вівсянка, сер!" і "Я не буду їсти цю гидоту!" - Основні асоціації, пов'язані з вівсяною кашею. Перша з кінофільму "Шерлок Холмс", а друга з особистих страждань, перенесених у дитинстві. А так як що вівсянка, що подавалася у дитячому садочку виглядала жахливо і на смак була рідкісною гидотною, то почати свою розповідь про цю кашу я хочу зі старовинного російського рецепту приготування смачної страви.

Неповна склянка крупи, склянка води, склянка молока і столова ложка меду. Після приготування можна додати в кашу трохи вершкового масла, горіхи і ягоди (краще, звичайно, свіжі). Ось це каша так каша, таку і з'їсти можна!

Корисними властивостями вівсяної каші вже давно нікого не здивуєш: вона сприяє зниженню цукру в крові, позбавляє від шлаків, і покращує колір обличчя і якість шкіри, підвищує загальний імунітет і зміцнює кістки та м'язи. До того ж заряджає енергією, а її (енергії) в листопаді нам таки не вистачає.

Схожі новини по темі Здоров'я / Продукти харчування



Прокоментувати статтю:

Народний календар

Народний та церковний календар свят. Березень

Народний та церковний календар свят. Березень

Березень – первісток весни, спадкоємець лютого, провісник квітня, ранок весни і ранок року. Це...

Українські традиції, прикмети, прислів’я

Українські традиції, прикмети, прислів’я. Березень

Українські традиції, прикмети, прислів’я. Березень

Перший весняний місяць Березень, господар полів та лісів, котрий, як сказав поет, білим поясом...